Skocz do zawartości

Przywieszanie w grach/renderze - problem z zasilaczem?


Nezumi

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawil mi sie dziwaczny problem - glownie w grach (tych ciezszych graficznie) gra sie zawiesza na jakies 20-30 sekund, po czym wraca do normy. Moze sie to udac tak ze 3 razy, potem gra sie zawiesza i badz kompletnie wywala (wymagany restart) badz komputer sam sie restartuje. Nie ma zadnej zasady - czasem mozna pograc godzine czasem 5 minut do pierwszej zwiechy.

Przy renderze na GPU (Blender) duzo ciezej wyczuc czy cos jest nie tak, bo jednak malo dynamiczny to proces. Ale wczesniej nie pojawial mi sie windowsowy komunikat a teraz co chwile wyskakuje pytanie o to czy moze zmienic motyw z Aero na klasyczny (win7) bo spada wydajnosc. Narenderowalem sie sporo na tym zestawie - nigdy wczesniej to sie nie pojawialo.

 

Pamiec, dysk, temperatury na procku i karcie graficznej, BIOS plyty glownej, sterowniki karty - wszystko to sprawdzone i zaktualizowane.

 

Stad moje pytanie czy moze to byc wina zasilacza. Jakis czas temu zmienilem karte graficzna na gtx 760 2GB i na poczatku wszystko smigalo bez problemu - zarowno jesli chodzi o gry jak i o Blendera. Nie zmienialem zasilacza - mam ten model:

 

http://www.coolermaster.com/powersupply/extreme2/extreme2-525/

 

GTX 760 ma w wymaganiach minimalnych zalecanych 500W. Mam tylko jeden dysk, dwie kosci pamieci (2x8GB), karte gtx 760 i procek i5 3330, do USB podpiety tablet (ale sprawdzilem i bez niego - te same przywieszenia sie pojawiaja). Monitor jest zasilany osobno.

Sam system jest stabilny i dbam o niego - moze smigac kilka dni bez restartu i nic sie nie wywala. Tylko w grach problem przywieszania sie na kilka - kilkadziesiat sekund wystepuje. Nie mam juz pomyslow o co moze chodzic. Problem pojawil sie jakis czas temu - wczesniej wszystko dzialalo idealnie... Pomysly?

 

[edit]

Pomierzylem napiecia na plycie glownej (uzywajac darmowych HWMonitor i Speccy) - tam gdzie powinno byc +12 V mam maksymalnie 11.880 V a spada nawet do 11.304 V przy renderze. To moze byc powod?

Przy grze spada jeszcze bardziej - 11.088V

 

konkluzja: wymienilem zasilacz na porzadna, modularna 750ke, 80+ i teraz pod obciazeniem spada napiecie na szynie +12 V do 11.808 co jak najbardziej miesci sie w normie. PRoblemy zniknely wiec to bylo to. Zostawiam watek w razie gdyby ktos kiedys mial podobna sytuacje.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności