Skocz do zawartości

Jak przygotować model do retopologi (Zbrush->3dsMAX)


Ottom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie, chciałbym się zapytać jak przygotować model, który stworzyłem w ZBrushu za pomocą dynamesh do retopologi w 3dsMaxie. I czy warto robić retopologie od początku w maxie, przez to że max to standard w firmach, czy może dla nowicjusza, do nauki retopologi, będzie bardziej pomocny inny soft, taki jak 3d Coat np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ostatnio zagłębiłem sie w 3dCoat i powiem Ci, ze jesli chodzi o retopologie to jest świetny. Interfejs ma przejrzysty, intuicyjne narzedzia do retopo. AutoTopo daje bardzo dobre rezultaty. Jesli chodzi o UV, to jest troszke ubogo, ale tez daje rade. Z powodzeniem mozesz skorzystac z 3dCoat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod tym. ja robię retopo i decimation w Zbrushu a w Maxie już tylko skin i rigg. To zależy od metody. Zbrush ma na prawdę świetne narzędzie do retopo i można się go nauczyć w kilkanaście minut. Radzę sprawdzić obydwie metody. Nie od razu Rzym zbudowali i warto poznać więcej niż jeden sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decimation master w zbrush, retopo w maxie na luzie. Nic cudownego w 3dcoat, nie zauważyłem, już lepiej przejechać w zbrushu zremesherem z guides i poprawić w maxie, nie ma sensu kombinować z 10 programami.

Tu się nie zgodzę.

[Opinia subiektywna]Skoro ZBrush jest najlepszy do rzeźbienia, 3DCoat do retopologi, Maya do animacji, PS do malowania i textur, Max do reszty to dlaczego mam używać tylko ZB do wszystkiego i Mayi do animacji? Przecież każdą z wyżej wymienionych rzeczy mogę zrobić w dwóch programach. Nie musisz uczyć się całych 10 softów, wystarczą ich jakieś podstawy i zagłębienie się w dane narzędzie.

To tak jak byś nie uczył się prowadzić samochodu, bo umiesz już jeździć motorem, przecież motorem można przewieźć 4 osoby, albo szafę, albo 4 osoby i szafę. Albo po co używać Excela, jak w Wordzie też można robić tabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności