Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Tworzenie fotorealistycznego portretu - pomocy

Member
    Awatar Mati-PL
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Tutaj może być mały problem, ponieważ akurat w miejscu w którym zaczyna się skrzydełko nosa, ZBrush ma jakiś problem, podczas wygładzania obszar ten wraca do swojej pierwotnej postaci, czyli do ostrej krawędzi. Ale powalczę z tym, dzięki.

-----------------------------------------------------------------

Wow, ciekawe zjawisko, powiem Ci że trochę mnie pocieszyłeś tą "doliną niesamowitości" bo teraz wiem że uczucie "coś jest nie tak" nie musi oznaczać że idę w złym kierunku :)

Co do tekstur i shaderów skóry, wiem że to ciężka sprawa, jednak będę mniej sfrustrowany jeśli będę wiedział że winne są tylko tekstury i shadery a nie dodatkowo model albo detal skóry.
    Prawdę mówiąc między przy niektórych renderach udawało mi się uzyskać w miarę przekonujący shader, ale zawsze gryzły mnie pory skóry, ponieważ na renderze wyglądały bardziej jak blizny lub poparzenia niż typowa skóra.

Dobra, poprawiłem "psie nozdrza", teraz wezmę się chyba za ten nieszczęsny detal, masz może jakieś porady co do porów i faktury skóry ?

Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Mati-PL ; 26-03-15 o 18:38

Member
    Awatar ikkiz
    Podziękowania

Domyślnie

Mam mnóstwo ciekawych porad, ale musiał byś się przesiąść na Blendera :P

z resztą jak chodzi o hiperrealizm postaci, to tłukę głowa o szklany sufit już któryś raz i nie udało mi się jeszcze zrobić renderu, na który ktoś się nabierze, że to zdjęcie.
    na skróty: Lady Mechanika | Jill Janus | Patmobil | Tomek Jurczyk: ikkiz.pl | Krita 2016: Let's Make Text and Vector...
    Podziękowania Mati-PL podziękował

Member
    Awatar Mati-PL
    Podziękowania

Domyślnie

Eeee tam, mówią że soft nie ma znaczenia :P

Ja z tym nieszczęsnym detalem kombinowałem już na różne sposoby - imitowanie porów skórką pomarańczy, używanie różnych noisów, ściąganie do tego brushy i niby wyglądało całkiem całkiem co do porów, ale i tak skóra wyglądała zbyt gładko. Dlatego dokładniej przyjrzałem się budowie skóry i wydaje mi się, że chyba wiem w czym tkwi problem. Pory to za mało, potrzebna jest pochodna tego
    http://www.newface.com/wp-content/up...Skin-Pores.jpg

Nawet zrobiłem sobie taką mapę Alpha w ZBrushu, no ale pojawia się problem jak ją rozłożyć bo pędzlem jest bardzo ciężko, a ręcznie to niezwykle żmudna robota. No ale będę eksperymentował dalej, może w końcu coś wyjdzie :)

Btw. Dzięki ikkiz za pomoc przy bryle.

Pozdrawiam

Member
    Awatar ikkiz
    Podziękowania

Domyślnie

to zrób taką tą "alfę" nie jako pędzel tylko żeby się tileowała w obie strony i użyj ją jako stencil - szablon. Wiesz, tak, żeby ten stencil był w płaszczyźnie viewportu i żeby się tileował i w górę i w boki i wtedy zostaje ci tylko model dobrze ustawić w widoku. Nie powiem ci jak się to w Z. nazywa, bo nie wiem.
    na skróty: Lady Mechanika | Jill Janus | Patmobil | Tomek Jurczyk: ikkiz.pl | Krita 2016: Let's Make Text and Vector...

Member
    Awatar Mati-PL
    Podziękowania

Domyślnie

Po bardzo długiej przerwie spowodowanej studiami, jakiś czas temu powróciłem do tego projektu aby go w końcu skończyć. Po głębszym zapoznaniu się z anatomią głowy, twarzy i skóry oraz tego w jaki sposób mózg postrzega twarz, udało mi się ostatecznie uzyskać taki oto efekt.

Efekt nie jest może cudowny ale doszedłem do wniosku, że tak długie pracowanie przy jednym projekcie jest nieco niezdrowe i może przy modelowaniu innej twarzy efekt będzie jeszcze lepszy. Jest to pierwsza twarz jaką robiłem więc nie bijcie proszę :)

Dziękuję wszystkim, którzy uraczyli mnie ważnymi wskazówkami.

Pozdrawiam
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dałeś radę - dobra robota. Nawet podobny :)

CIekaw jestem kolejnego projektu!

Member
    Awatar Elzbieta
    Podziękowania

Domyślnie

Szczególnie fajny jest efekt prześwitującego światła przez ucho, nice touch
    1) Żona ma zawsze rację
    2) W razie wątpliwości patrz punkt pierwszy.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów