Skocz do zawartości

Samsung 840EVO czy 850PRO


abdul

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wyboru Samsunga 840 EVO 256GB - 480zł albo Samsung 850 PRO 128GB - 420zł

 

Dysk pod system + 3ds/vray , seria PRO ma 10 letnią gwarancję , 128 GB wystarczy mi w zupełności ale może nie ma między nimi za duzej różnicy i lepiej kupić EVO z zapasem miejsca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czytałeś o problemach z 840, jak masz trochę czasu to poczekaj aż sprawa się rozwiąże albo wybierz coś z konkurencji. Najważniejsze to przejrzeć testy. Sam mam samsung 830 128 GB super sprawa na system i kilka programów. Z drugiej strony jakiego ssd byś nie wybrał i tak jest dobrze albo poszukaj dysk hybrydowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym samsunga ominął szerokim łukiem właśnie za gwarancje jak to ślicznie brzmi te 6 lat tylko równocześnie samsung wysmalił taki patent w gwarancjach "OKRES UPŁYWAJĄCY Z DNIEM, W KTÓRYM ŁĄCZNA LICZBA BAJTÓW ZAPISANYCH NA DYSKU SSD PRZEKROCZYŁA LIMIT ŻYWOTNOŚCI DYSKU (ANG. TOTAL BYTES WRITTEN, TBW)"

http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/downloads/warranty/SAMSUNG_SSD_Warranty_Statement_Polish.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/news60111.html o ten problem chodziło z odczytem starszych plików ? podobno naprawili

 

Samsung tu na forum był chwalony, w sieci też ma sporo pozytywnych opinii, tak samo w testach ( seria PRO) , jako alternatywa myślałem o Plextor M6 PRO. Serie PRO podobno mają trochę lepiej sprawdzone części i producenci nie lecą aż po takiej taniości, nie wiem na ile to prawda, a na ile marketingowa legenda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba? Nie ma zadnego problemu. Tylko trzeba pamietac by zmienic na AHCI w biosie. Smiga bardzo ladnie. Ja zapomniałem przestawic przed reinstalacją i nie miałem duzych predkosci. Dopiero potem mnie oswiecilo. Na szczescie w google jest solucja co w rejstrach winodwsa poprzestawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności