Skocz do zawartości

Basi


BasiaEmilia

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś już miałam tu teczkę ale był tam śmietnik i postanowiłam poczekać jak już będę miała więcej czasu na bazgrolenie. Może się zmotywuje. Nie wiem co mam o tym napisać. Nie lubię opisywać swoich prac.

 

Też tak macie że jak już coś wstawicie czy to na forum czy to gdzieś na stronę to dostrzegacie że można by było zrobić coś lepiej ? eh...

 

Przepraszam za chamski link na pracach ale wrzucam swoje prace też na tumblra i facebooki.

 

little_gnome_by_basiaemilia-d8lxk2z.jpg

 

nazgul_by_basiaemilia-d8drymd.jpg

 

galadriel_by_basiaemilia-d8gscyp.jpg

 

desolation_by_basiaemilia-d8jlvlz.jpg

 

resident_of_sea_by_basiaemilia-d8j880a.jpg

 

death_by_basiaemilia-d8l2k38.jpg

 

syrenka_by_basiaemilia-d8924yd.jpg

 

buka_by_basiaemilia-d8ea6bh.jpg

 

dwarf_by_basiaemilia-d8bv9wz.jpg

 

studia

 

mountains_study_by_basiaemilia-d8lfrbk.jpg

 

sansa_by_basiaemilia-d8jkshb.jpg

 

the_hound_by_basiaemilia-d8kd1w5.png

 

dadweqdad.jpg

Edytowane przez BasiaEmilia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam ponownie na forum i mam nadzieje ze bedziesz teraz systematycznie wrzucac :) co do uwag to najbardziej zirytowala mnie czcionka i wielkosc linka do devianta - zrob sobie w odzielnym pliku jedna wersje i ja uzywaj. a co do samych prac - studia bardzo fajne, ta ostatmia pracka tez przyjemna.

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kompozycją i racja, ze wszystkim na pewno macie racje :D Ale ja muszę to wbić sobie do głowy studiami bo za każdym razem jak podejdę analitycznie do rysunku to wszystko się rujnuje... Co do czerni to zawsze wydaje mi się że wszystko jest za jasne a potem oglądam to na drugi dzień i widzę przepalone plamy. Rozumiem że ciemny brązowy i ciemny ciemny ciemny bordowy też liczą się do czerni... granat też. Niestety nie mam jak wam pokazać obrazków przed tymi czerniami. Eh... na płutnie wszystko wydaje się łatwiejsze z tymi kolorami :P

 

A tu takie tam... mam fazę na suknie to rysuję suknie :3 Jakiś powrót do lalek czy jak... Właśnie męczę się nad rękoma i perspektywą parasolki. Suknia i czacha jestz refki. Na te rączki i parasolkę chyba też poszukam. Bo jak na razie to mi wychodzą kurze łapki :D

 

deadlydead.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

Bardzo sympatyczna teczka. Podoba mi się bardzo użycie tego pędzla przypominającego tradycyjne techniki - np. w pracy z panią w kapeluszu. Dzięki niemu Twoje prace mają taki fajny, tradycyjny feeling. Zdradzisz może nazwę tego pędzla?

 

W poście z Panią z czaszką piszesz o malowaniu na płótnie - masz może jakieś swoje tradycyjne prace pod ręką? Chętnie bym je zobaczyła :) Też czuję, że pod pewnymi względami mieszanie tradycyjnych farb jest łatwiejsze XD

 

Czaszkowa pani z parasolką - ciekawy concept :) Coś mi się nie zgadza z anatomią. Ręce i ramiona - ale o tym sama piszesz, więc mniemam, że też to widzisz. Trochę dla mnie kolory zbyt pastelowe, ale to chyba Wip, więc poczekam na rozwój sytuacji, bo zapowiada się ciekawie.

 

Z prac, które tutaj prezentujesz najbardziej mi się podoba ta kobieta w ciemnym kapturze. Przepięknie namalowałaś jej twarz! Ta scenka z ulicą także ma w sobie coś urzekającego :) Fajny klimacik.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa o to chodzi. Ostatnio naczytałam się tutaj o zbyt ciemnych obrazkach i przepaleniach i nie wiedziałam czy chodzi o to czy o brudne kolory. Gdybym rozumiała wszystko to by mnie tu nie było. Nie jestem tu po to by szpanować skillem tylko żeby się czegoś nauczyć. Myślałam że dzisiaj będzie produktywny dzień i nie wiadomo co zrobię ale skończyło się na dwóch studiach... no nic. Przynajmniej robiłam to co najbardziej mnie przeraża... widoczki, budyneczki i góry...

 

moutains_study__2_by_basiaemilia-d8o3zts.jpg

 

rivendell_study_by_basiaemilia-d8o3zny.jpg

 

Co do obrazów tradycyjnych to jak będę miała okazję je obfotografować to pokażę. Nie maluję zbyt często bo zanim rozstawię wszystkie farby i przybory to mi się odechciewa. Większość moich tworów ląduje o rodziny... po prostu wymiguję się tym od myślenia nad prezentami :)

 

Zapomniałam o pędzlach. http://www.shaddyconceptart.com/download plus te zwykłe photoshopowe. Ale najpierw i tak wszystko rysuję zwykłym podstawowym pędzlem. Po prostu nie lubię wypolerowanej gładzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo to nie masz jakiś szczególnych problemów z brudzeniem kolorów, nawet widać że o tym myślisz i szukasz, fajnie ze zastępujesz czerń innymi kolorkami. Kłopot masz z rysunkiem, słabo rozumiesz bryłę i anatomię, oraz jak światło zachowuje się na takowych. Może powinnaś postudiować jakieś proste bryły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za cenne rady. Żałuję że nie zaczęłam się tu udzielać dużo wcześniej. Czuję się zmotywowana a jeszcze przed chwilą miałam doła. Rzucam cebulkę na dobranoc i jutro poustawiam zawartość lodówki i będę rysować :)

 

cebulapoprostu.jpg

 

Co do kolorów zastępujących czerń i biel "z tuby" to przyznam że czasami biorę dzieła, które podziwiam, wklejam do photshopa i próbkuję różne strefy i badam sobie jakich kolorów dokładnie używają a potem staram się postępować podobnie z moimi pracami. Wiadomo że nie z tymi samymi kolorami ale staram się podobnie patrzeć.

Edytowane przez BasiaEmilia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maaało mam... większość mam w szkicowniku ale nie wiem jeszcze jak go wygiąć do skanera bo on taki książeczkowy jest. Pracuję głównie nad prostymi kółkami i kreskami bo nie umiem czysto rysować.

 

fascynujące...

 

lakiery.jpg

 

Bez%20nazwy-2%20kopiuj.jpg

 

studium2.jpg

 

tu chciałam porysować z natury ale mi się światło zmieniło i zostawiłam. W przypadku rysowania z natury chyba pozostanę przy tradycyjnych metodach. We wszystkich studiach staram się robić najpierw dokładny szkic bo jak maluje plamy to potem i tak nie wiem co namalowałam. Chyba lepiej poświęcić troszeczkę czasu nad czymś i się zastanowić niż narobić milion obrazków nie wiedząc o co w nich chodzi.

 

kostka.jpg

 

Sprawiłam sobie ostatnio nowy monitor i troszkę mnie zdemotywowało to jak one na nim wyglądają... Zwłaszcza kiedy pomyślę że przez cały ten czas zadowolona wrzucałam prace na deviantarty.

Edytowane przez BasiaEmilia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Cebula rządzi :) Ot co! Wygląda jak prawdziwa. Dobra robota!

Szkoda, że nie dałaś tych At-atów do speeda na hawaje ^^ Tego tam nie mieli ^^ Ogólnie bardzo mi się podoba ta praca - tylko tak samo jak w komentarz wyżej - brak odbić rzuca się w oczy. Poza tym bardzo sympatyczne. Moim ulubionym elementem są chyba palmy - wyglądają jak takie maźnięte raz dwa. Lubię taki styl :) Lakiery do paznokci - też bardzo miło się na tę prackę patrzy :)

Z tym malowaniem... myślę, że masz rację. W wielu rzeczach. Tzn. 1) też czasem wolę coś porobić tradycyjnie niż w digitalu, bo więcej sie uczę, bardziej mi ta technika do tej konkretnej rzeczy pasuje etc. Myślę, że możliwość zmienienia techniki zawsze daje nam taką fajną świeżość, no i pozwala odpocząć :) 2) Zgadzam się w 100% odnośnie studiów. Czasem lepiej jest nad czymś posiedzieć, dokładnie postudiować, postarać się zrozumieć, co się rysuje niż biec na oślep. Z drugiej strony speedy też mają swoją wartość. Wydaje mi się, że podobnie jak z technikami - dobrze jest czasem to, czasem to.

Poza tym mam nadzieję, że uda Ci się niebawem wymyślić sposób zeskanowania szkicownika :) bardzo chętnie bym zobaczyła przykłady Twoich prac z niego :)

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności