Skocz do zawartości

Wykrzacza się Vray... (3ds max)


skoriusz18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przed umieszczeniem tego postu czytałem wpisy użytkowników i badałem co mogłem zrobić źle lub szukałem jakiś wskazówek..bezskutecznie.. Problem wygląda następująco pykam renden sceny interior która jest naprawde bardzo minimalistyczna (dodam że mam tam "pas zieleni" dla uatrakcyjnienia projektu) kiedy jest pod koniec już renderu po prostu zamyka program i widnieje komuniak aby poinformować o porblemie autodesk.. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Mogę podesłać projekt.. Mam 6 G Ram więc nie najgorzej, wersja maxa to 2014 a vray to 3.0. procek w kompie AMD athlon II x3 460 3,40 GHz system 64 bitowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To ze scena nieduza to jeszcze nie znaczy ze te 6GB ramu jest wytarczajace. Jeden dobry obiekt z jakims ciekawym displacementem i zezre ci caly ten ram :). Ale jesli jestes pewien ze to nie brak ramu to najprawdopodobniej jest to jakis wadliwy model w scenie. Mialem raz taki przypadek. Scene renderowalas sie bez bolu, i z chwila kiedy konczyl sie ostatni bucket natychmiast wywalalo maxa. Wiec mozesz kasowac po kolei obiekt w scenie, testowy render i patrzyc czy sie wykrzacza i tak do momentu az zdjadziesz ten wadliwy. Jesli to w ogole wina modelu w scenie. W moim przypadku tak bylo i niestety to bylo jedyne rozwiazanie jakie udalo mi sie znalezc. Daj znac jak rozwazesz problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację na pewno spróbuje niczym nie ryzykuje.. Podam jakie były tego rezultaty. gdyby ktoś miał podobną sytuację proszę się podzielić. Mam jeszcze pytanie czy np "wadliwe" modele np stolik mam skasować na amen czy np przesunąć ze sceny czy to ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelkos usuwałem ze sceny wszystko po kolei i nic wywala dalej.. Powiem więcej mam wcześniejszy plik podobny wielkościowo i z nim wiąże się ta sama sytuacja. Wykonałem jedną wizualizację następne po prostu już nie działały.. Jestem na poziomie średniozaawansowanym projektuje głównie wnętrza aż się boje jak przyjdzie mi nowe zlecenie i będę musiał je jakoś wykonać... Naprawde potrzebuje pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scena się spokojnie renderuje bez wywalania się na próbę dałem 0 w limicie pamięci i zostawiłem ja na dynamicznej max w trakcie renderingu pochłaniał około 3gb tyle ze dałem buckety na 16, pytanie ile ci system pochłania bo może być tak sytuacja ze przekraczasz limit dostępnej pamięci i dlatego zostaje max wyłączony. Ustaw limit pamięci na 2600 i zobacz czy wtedy ci się wyrenderuje tylko trzymaj się małych bucketów

A w ogóle limit pamięci ustawia się na zasadzie cała pamięć minus to co pochłania system z lekkim zapasem

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc napewno zastosuje się do tych porad i napiszę jakie były tego rezultaty mam nadzieje że to mi pomoże. Nie ma mnie przy kompie na którym pracuje więc o rezultacie dopiero poinformuje za kilka dni. Jeszcze raz dzięki za porade !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalpel3d katastrofa...Mój komp chyba jednak poległ, za każdym razem wysypuje. Próbowałem cały czas na małych bucketach 16 w limicie mb 2600 wysypało. Potem analogicznie w dół 2200 , 2000 do 0 cały czas wysypywało. Następnie podnosiłem do góry i nic... Proszę o pomoc ponieważ poziom mojej desperacji chyba zaraz osiągnie szczyt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności