Skocz do zawartości

Ach te trójkąty... Jak unikać plainów o tym kształcie.


gigant84

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Piszę bo mam problem z pracowaniem na plainach. Chodzi o sytuację w której mam poprzecinać jakieś plejny i w efekcie końcowym zaczynają mi się robić trójkątne obiekty. Po narzuceniu Turbo S. zawsze coś gdzieś ucieka. Ktoś kiedyś wspominał na forum, że jest na YT film na którym jest wszystko pięknie wytłumaczone, co robić by unikać trójkątnych elementów. Najwięcej problemów mam po użyciu cut. Czy ktoś może mi podesłać jakiś film lub dać kilka rad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hej,

 

Zrób screeny, będzie wiadomo o co dokładnie chodzi. Generalnie trójkąty a nawet n-gon'y nie są czymś złym. Jeśli znajdują się w dobrych miejscach i nie deformują modelu niech tam będą. Na płaskich powierzchniach trójkąty nie sprawią Ci żadnych problemów. Ja nie zostawiam n-gonów bo ich nie lubię. Ale trójkąty mi nie przeszkadzają. Niekiedy lepszy trójkąt niż na siłę wpychany quad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucz się wszystko robić z quadów. w niektórych przypadkach można zostawić trójkąt, ale lepsze quady, choćby potem do rzeźbienia czy prawidłowej animacji.No i - displacement map. quady to norma.

Edytowane przez qnaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności