Skocz do zawartości

Wyrastające drzewko


Mirrage

Rekomendowane odpowiedzi

Wymodelowałem sobie pewną roślinkę i chciałbym by wyrastała lecz nie mogę znaleźć nigdzie sposobu na wykonanie tego. Widziałem tylko poradniki do Mayji gdzie "tutor" pokazywał taki proces na gotowych roślinach z tego programu, które posiadały już odpowiednie parametry odpowiedzialne ze wzrost. Będę wdzięczny za wskazówki i może to być również wykonane w Mayji jeśli ktoś wie jak zrobić to tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Od lat az do maxa r9 byl na rynku dostepny plugin Digimation Grow ktory dzialal swietnie i byl banalny w obsludze. Niestety juz go nie produkuja do nowych wersji...

 

Jednym z recznnych sposobow na wyrastanie, jest zrobienie klona drzewa, sciskanie poszczegolnych partii wertexow do siebie, a nastepnie morfowanie przy pomocy morpher'a oraz mesh select. Minus taki, ze to bardzo upierdliwa robota.

 

Ewentualnie sprawdz plugin GrowFX, posiadal chyba opcje wyrastania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.. Tak się obawiałem, że może być z tym pewien problem. No nic pobiorę demo tego GrowFX i może będzie szło dodać własne drzewko by zrobić animację jego rośnięcia a jeśli nie to czeka mnie męczący proces robienia z tego morphów no chyba, że ktoś inny oświeci mnie tutaj jakimś przyjemnym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności