Skocz do zawartości

Nagigacja zbursh vs 3dmax


dizek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chciałbym się spytać czy jest możliwość poprzez instalację jakiegoś pluginu zrobić taką samą nawigację chodzi mi tutaj o obracanie się identyczne tak samo jak w maxie, strasznie mi nie leży ta nawigacja w zbrushu, stąd to pytanie

 

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

odkopuję temat, dzięki pluginowi MiddleButton_1_6_4R7 można nawigować myszą jak w maxie, blenderze (są dwa gotowe presety) lub ustawić middle button po swojemu:

http://max3d.pl/forum/threads/99264-MiddleButton_1_6_4R7-plugin-do-zoom-owania-rolk%C4%85;

Dzięki temu pluginowi odżyły moje nadzieje i zapał przyswajania ZBrusha !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na prawdę chcesz przyswoić sobie zBrusha, to kup sobie tablet, bo myszką dużo nie zdziałasz.
co do tego zakupu nie mam wątpliwości, ale zanim się ostatecznie zdecyduję chciałbym mieć jako takie "naturalne" możliwości nawigacji po programie, menu, przykładowych projektach itp tzn nie wybijać się z pantałyku latając myszą za ikonką scale (czyli zoom ?) albo nie przyswajać kombinacji klawiszy do banalnego zoomowania - to w większości softu robi się od dawno w miarę tak samo ale w ZB jakoś inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Trochę odkopię temat. Tak wiem w ZB tablet to podstawa, ale... Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Chodzi mi o pewne ustawienie w ZB i nie chodzi mi o ZOOM. Czy jest możliwość konfiguracji klawisz odp. za obrót i poruszanie kamerą.

Chciałbym sobie to skonfigurować po Maxa gdzie obracamy kamerą przy pomocy alt+rolka myszki, a przesuwamy wciskając rolkę myszki. W ZB działa to inaczej. Czy mogę to skonfigurować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Trochę odkopię temat. Tak wiem w ZB tablet to podstawa, ale... Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Chodzi mi o pewne ustawienie w ZB i nie chodzi mi o ZOOM. Czy jest możliwość konfiguracji klawisz odp. za obrót i poruszanie kamerą.

Chciałbym sobie to skonfigurować po Maxa gdzie obracamy kamerą przy pomocy alt+rolka myszki, a przesuwamy wciskając rolkę myszki. W ZB działa to inaczej. Czy mogę to skonfigurować?

 

Pewnie, że się da. Pobierz sobie addon Middle Mouse Button dla wersji 4R7 (działa na R8 też) http://www.zbrushcentral.com/showthread.php?183019-quot-Middle-Button-quot-Plug-in-for-ZBrush-4R6&p=1125321&viewfull=1#post1125321 i później w ZPlugin masz ustawienia co i jak działa:

9pYqAvD.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności