Skocz do zawartości

Stary pokój - animacja 3d (3dsmax + Vray)


adize

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

Nazywam się Ada i studiuję grafikę i animację w Szkocji, jestem na ostatnim roku i jestem w trakcie kończenia mojego projektu na licencjat. Jest to animacja połączona z filmem (który jest już prawie gotowy), a jej celem jest pokazanie jak dzięki nowym technologiom można odtworzyć stare czasy i klimat przeszłości.

 

Wszystko zrobione w 3dsmaxie, render w Vrayu, compositing w After Effects z użyciem dodatkowych pluginów jak Frischluft Depth Of Field oraz Trapcode Particular (kurz unoszący się w powietrzu). Ziarno dodane w Magic Bullet Looks (chciałam, aby nadać animacji bardziej organiczny wygląd oraz bardziej filmowy look).

 

Do tej pracy piszę właśnie pracę licencjacką, a jedną częścią pracy jest ocena animacji/filmu przez innych (osoby z moich studiów, osoby z różnych grup wiekowych, osoby interesujące się grafiką 3d i osoby spoza tej dziedziny). Chciałabym się dowiedzieć co sądzicie o modelach, teksturach, oświetleniu, animacji, postprodukcji.

 

Przygotowałam krótki kwestionariusz na google forms, wypełnienie go zajmie maksymalnie 2 minuty, a dzięki każdej opinii, czy to negatywnej, czy to pozytywnej będę miała więcej materiału do wykorzystania w raporcie i bardzo docenię każdą odpowiedź (niektóre pytania można pominąć, wszystkie nie są wymagane). Oczywiście komentarze w tym poście też bardzo mi się przydadzą, będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

 

Poza animacją, wrzucam też parę screenów z maxa. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, mogę oczywiście powiedzieć więcej na temat tekstur, oświetlenia, materiałów itd.

 

Cały film będzie gotowy pod koniec tygodnia, więc też mogę go tu dodać :)

 

Liczę na Waszą pomoc i pozdrawiam!

 

Link do ankiety: KLIK

 

 

Screeny:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jezeli chcesz dodac animacji bardziej filmowy look:

- Sprobuj z nieco bardziej skomplikowanym ruchem i rotacja kamery niz prosta krzywa. Sprobuj zrobic kamere z reki i tak dalej.

- Zazwyczaj krecac kamera uzywamy jakiegos obiektywu. Obiektywy zazwyczaj wprowadzaja tzw dystorsje do obrazu. U ciebie na animacji powyzej brakuje dystorsji obiektywu na obrazie. Proste linie na brzegach kadru idealnie ostre nie wygladaja prawdziwie i filmowo.

- Mozesz dodac lekka abberacje chromatyczna do obrazu gdy juz bedziesz wiedziala na temat dystorsji na obiektywie.

- Mozesz w przyszlych projektach dodac delikatne ziarno do obrazu. Warto jednak z tym nei przesadzac.

-Kurz nie jest praktycznie widoczny gdy krecisz kamera. To troche jak z deszczem. Wydaje ci sie ze widzisz krople spadajacej wody. Jednak krecac kamera albo one sa za male albo sa praktycznie niewidoczne na tle. Z kurzem jest jeszcze gorzej. Musisz miec bardzo silne swiatlo i ostrosc na obiektywie niedaleko kamery by zlapac te drobne wlokna itd unoszace sie w powietrzu. Z tego powodu kurz w Twojej animacji nei wyglada prawdziwie i powoduje odbior calosci jako sztuczne.

 

Nie bede wchodzil w dalszy detal to co napisalem powyzej na poczatek wystarczy. Sprobuj zrobic troche zdjec/ nakrecic cos i zaczac zwracac uwage na detale i optyczne zjawiska ktore mozna wychwycic w nakreconym obrazie. Sprobuj sama dowiedziec sie dlaczego powstaja i tak dalej. Pozniej nei bedziesz miala problemow z odwzorowaniem tych efektow w animacji 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności