Skocz do zawartości

kurs vfx allan mckay (darmowy do 15maja)


Rekomendowane odpowiedzi

mckaya przedstawiac nie trzeba, a wlasnie wypuscil pierwsza czesc omawiajaca caly workflow jego pracy, calosc ma miec jakies 15h, wszystko za darmo, sciagac bez wachania.

z tego co widze bedzie to obejmowac calosc etapu lacznie z renderem (to rzadkosc w tutorialach chyba:))

 

soft: 3ds max, tp, ffx i pewnie vray

 

http://www.allanmckay.com/ash1/

 

 

Hey guys - not sure if you're interested but thought I'd post this. I just put up about 15 hours of free video training on Thinking Particles and FumeFX - going through a lot of ash and fire and character work. Hope some of you might benefit from this!

(I don't know why it shows my ugly face in the link haha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Porzadny kawał materiału, polecam. Ja robilem od niego kurs skryptowania w zeszlym roku (TDT transformation).

 

Troche dziwne bo to co zarzucił teraz za free to odświerzony stary kurs od niego i lekko poszerzony o efekt 'god of war'. Ale i tak warto, bo malo tak dobrych darmowych tutkow (cmiVFX i DT sie przy tym chowa).

 

Chcialoby sie zakupic i w tym roku, ale nie wiem czy to mialoby sens kiedy na H sie przestawilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze ja sie wypowiem, bo akurat biore udzial w tym kursie. Ten videotutorial, ktory udostepnil, to kawalek jednego modulu z FX Technical Director Transformation mentorship, ktory zaczal sie w grudniu zeszlego roku. I teraz Allan chce ruszyc z druga edycja, stad udostepnil ten fragment. Z tego co sie orientuje, w tym co udostepnil nie ma akurat renderingu i compositingu, to jest w kursie.

Moze pare zdan na temat samego kursu. Calosc miala twac 8 miesiecy, ale ludzie nie wyrabiali sie z materialem i zostal wydluzony, wiem ze druga edycja juz z zalozenia ma trwac pelny rok. Materialu jest od groma. Poza efektami jest sporo skryptowania w celu automatyzacji procesow, czy przygotowywania narzedzi. Co dwa tygodnie jest live review session - na zywo Allan oglada rzeczy zrobione przez kazdego z kursantow, podpowiada co poprawic, co zmienic, odpowiada na pytania, bardzo dokladnie wsyzstko tlumaczy (czasem tak dokladnie ze jedna sesja potrafi trwac ponad 3h;) )

Jesli ktos jest na serio tym zainteresowany to szczerze polecam druga edycje. Jakby ktos mial jakies pytania to chetnie odpowiem w miare mozliwosci.

pozdr

mt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie ogladam z ciekawosci to, generalnie z pierwszych 2 godzin mozna wyciagnac pare fajnych trickow ulatwiajacych zycie, niestety zauwazylem ze popelnil tez sam nieznaczne koszmarki produkcyjne.

generalnie ciekawi mnie czy wykorzysta nowe feaczery z tp6 czy bedzie robil po staremu jak za czasow tp4 :)

no i ofcoz najciekawsza czesc to render i kompo, ale jezeli mowisz nie bedzie tego w tym darmowym kursie to straszna lipa, bo robienie ashy w ten sposob jest w sieci dostepne od paru dobrych lat, no ale zobaczymy.

zabieram sie za czesc 2:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem czy w tym module bedzie wykorzystywal nowe rzeczy z tp6, bo sam do tej pory uzywal tp5, a na czas trwania kursu wszyscy dostali licencje na tp6 od cebasa. Zapowiadal, ze w czasie kursu bedzie ich uzywal. Okaze sie, dopiero dobilo do polmetka.

 

edit: a moze jednak jest w tym zestawie rendering i compo - wczesniej zapowiadal ze upubliczni bez tego;)

Edytowane przez mt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja mam pytanie o płatności. Jak to wygląda w praktyce? Nie jest to jasne dla mnie, ponieważ kurs ma trwać 10 m-cy, a gdy przechodzę do płatności wyświetla mi się że mam zapłacić 297,00 USD miesięcznie x 3. Czyli później będą dodatkowe opłaty?

Dają licencje na RealFlow i Thinking Particle, a co z resztą? V-ray, FumeFX, itp? - trzeba kupić?

 

Pozdr

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku byly 4 platnosci po 250$ w odstepach miesiecznych. Zadnych dodatkowych oplat, mimo wydluzenia czasu trwania kursu. u nas ludzie dostali spore znizki na fume'a i pakiet thinkboxa, ale wiecej gratisow w oprogramowaniu nie bylo. Zreszta licencja na tp jest warta z polowe ceny kursu, wiec to tez byl zbytek laski;) oczywiscie jak nie masz licencji na jakis program to i tak do kursu masz miec dostep po wsze czasy, wiec zawsze mozesz zrobic niektore rzeczy pozniej. Ale chocby licencje edu na fuma bym polecal. Vray raczej zbedny, poki co.

 

Hej,

 

Ja mam pytanie o płatności. Jak to wygląda w praktyce? Nie jest to jasne dla mnie, ponieważ kurs ma trwać 10 m-cy, a gdy przechodzę do płatności wyświetla mi się że mam zapłacić 297,00 USD miesięcznie x 3. Czyli później będą dodatkowe opłaty?

Dają licencje na RealFlow i Thinking Particle, a co z resztą? V-ray, FumeFX, itp? - trzeba kupić?

 

Pozdr

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku byly 4 platnosci po 250$ w odstepach miesiecznych. Zadnych dodatkowych oplat, mimo wydluzenia czasu trwania kursu. u nas ludzie dostali spore znizki na fume'a i pakiet thinkboxa, ale wiecej gratisow w oprogramowaniu nie bylo. Zreszta licencja na tp jest warta z polowe ceny kursu, wiec to tez byl zbytek laski;) oczywiscie jak nie masz licencji na jakis program to i tak do kursu masz miec dostep po wsze czasy, wiec zawsze mozesz zrobic niektore rzeczy pozniej. Ale chocby licencje edu na fuma bym polecal. Vray raczej zbedny, poki co.

 

Dzięki za info!

To jeszcze zapytam - jak wygląda nauka? Dostajesz zadanie i rzeźbisz sam w chacie? Są jakieś prace na zaliczenie?

Średnio znam angielski i zastanawiam się czy to może być dużą przeszkodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no srednia znajomosc angielskiego moze byc duza przeszkoda, szczegolnie ze Allan tlumaczy wszystko...hmmm... po angielsku;) a te lekcje akurat maja to do siebie, ze mozesz zrozumiec jak co dziala, a nie tylko nauczyc sie klikac w odpowiednie miejsca, zeby powtorzyc efekt. co wiecej, co dwa tygodnie sa review sessions, ktore, jakby nie patrzec, polegaja na rozmowie miedzy kursantem a Allanem...

Nauka wyglada tak, ze wg harmonogramu pojawia sie caly modul, ktory zawiera od m/w 8 do 30+h materialu i jedziesz z koksem. efekty wrzucasz na forum, prezentujesz na review session.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostawałem codziennie-co drugi dzień email z nowym linkiem do video.

Do tej pory ukazało się bodajże 6 z 7 video.

 

To dziwne. Ja mam dopiero 4/7 a jakis tydzien temu juz sie zarejestrowalem. Cos chyba ma allan system mailowy spier....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem maila do Allana. On to wszystko ma ustawione z automatu. Czyli jak zrobisz subscribe dzisiaj to dostaniesz maila z linkiem ktorego napisal tydzien temu. A potem dzien po dniu kolejne. Z czego wynikaloby ze jak ktos zarejestruje sie dzis to nie zdazy wszystkich 7 obejrzec.

 

Problem z linkami moze byc tez taki, ze jak juz zakupiles kurs, to z automatu jestes wtedy "unsubscribed", wiec nie dostaniesz dalszych maili. Tak bylo w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nie dam rady obejrzeć wszystkich 7... Chyba, że jakaś dobra osoba poda wszystkie linki :/

 

EDIT: Hmm dziwne, dostałem trzeci link, w jednym dniu 2 linki, już nie wiem jak to działa : D Może jednak się uda.

Edytowane przez Fire
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności