Skocz do zawartości

Wizualizacja


nicole12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję pomocy .

Chcę zrobić wizualizację , wkomponować budynek w teren i dodać ogrodzenie + korekta kolorystyki. Mam dwa pliki tego budynku tył i przód . Czy móglby ktoś mi pomóc jak to zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w takiej sytuacji jeśli jesteś za słaby, nie potrafisz dojść do celu nauczyć się jeśli nikt nie prowadzi cię za rączkę dokładnie. To ci powiem że grafika nie jest dla ciebie :) tutaj trzeba mega dużo samemu kombinować. Zleć to komuś :) kto się na tym zna :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wiesz nawet w czym to zrobić , a rzucasz się na głęboką wodę ? Może zacznij od sketchup'a ...

 

Polecam, tez tak zaczynałem :P

 

ogólnie to bk, ostatnio jakiś wysyp swietnych pytan na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuję jak to napisałeś '' aby ktoś mnie prowadził za rączkę '' . Studiuję na ASP więc sory wiem co potrafię a czego nie . Proszę tylko o pomoc jeżeli chodzi o grafikę 3d ! Aby ktoś pomógł , znajdę tą pomoc gdzie indziej bo widzę że tylko chamstwo jest tutaj na porządku dziennym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiuję na ASP więc sory wiem co potrafię a czego nie .

 

W pierwszym poście kolega zapytał co już umiesz. - Do tej pory nie odpowiedziałaś.

Nikt nie potafi tu czytać w myślach.

 

Podając nie precyzyjne informacje nie jest łatwo pomóc. Studiując na ASP wydaje się powinnaś wiedzieć że są pliki graficzne - wizualizacje, zdjęcia, pliki projektowe - rzuty przekroje itp, napisać: mam wizualizacje przodu i tyłu budynku, a nie dwa pliki budynku, wybacz że trudno jest traktować Cię poważnie.

 

Zastanów się czy naprawdę potrzebujesz robić to otoczenie w 3d nieznając podstaw jakiegokolwiek programu. Lepiej tak jak Ci polecono zrobić to w Photoshopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuję jak to napisałeś '' aby ktoś mnie prowadził za rączkę '' . Studiuję na ASP więc sory wiem co potrafię a czego nie . Proszę tylko o pomoc jeżeli chodzi o grafikę 3d ! Aby ktoś pomógł , znajdę tą pomoc gdzie indziej bo widzę że tylko chamstwo jest tutaj na porządku dziennym ;)

 

i co z tego że studiujesz na ASP. Ja gdybym podliczył ile już zrobiłem komuś prac na zaliczenie ASP to już ukończyłem ASP 7 razy 80% ludzi na ASP to ludzie którzy nic nie umieją i poszli tam bo e rysowanie fajna sprawa łatwe studia. YOLO..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiuję malarstwo sztalugowe oraz malarstwo w architekturze. Grafika nie jest moją mocną stroną . Rzucam się na '' głęboką wodę '' ponieważ, muszę zrobić ta wizualizację budynku . Proszę o pomoc aby mi nakreślono mniej więcej jak powinnam się za to zabrać i w jaki sposób powinnam to zrobić , a z waszej strony dostaję tylko docinki i chamskie teksty które są kierowane do mojej osoby . Ludzi się w ten sposób nie traktuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kramon malarz?

 

nie :P takiego czystego ASP nie. Wysyp takich ludzi jest głównie na polsko japońskiej. ASP de fakto mega szerokie. aczkolwiek rysować umiem. 3 lata na kursach z rysunku arch.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Studiuję malarstwo sztalugowe oraz malarstwo w architekturze. Grafika nie jest moją mocną stroną . Rzucam się na '' głęboką wodę '' ponieważ, muszę zrobić ta wizualizację budynku . Proszę o pomoc aby mi nakreślono mniej więcej jak powinnam się za to zabrać i w jaki sposób powinnam to zrobić , a z waszej strony dostaję tylko docinki i chamskie teksty które są kierowane do mojej osoby . Ludzi się w ten sposób nie traktuje.

 

witaj w matriksie :P

 

A tak w wielkim skrócie to jak wizualizacje w 3D to..

 

3dsmax/Cinema/Modo/Blender

musisz nauczyć się któregoś z tych programów.

Do renderowania polecam vray'a / corone bo to standardy rynkowe.

 

No i szerokiej drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek Jutrzenka : Mógłbyś mnie nie krytykować ? . Oceniaj siebie a nie innych . Po drugie co ma wspólnego z moim postem twoje osiągnięcią i zdolności ? Super jak jesteś taki wybitny i masz wysokie mniemanie o sobie ,ale mnie to nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek Jutrzenka : Mógłbyś mnie nie krytykować ? . Oceniaj siebie a nie innych . Po drugie co ma wspólnego z moim postem twoje osiągnięcią i zdolności ? Super jak jesteś taki wybitny i masz wysokie mniemanie o sobie ,ale mnie to nie interesuje.

 

nie jestem wybitny:P ja tylko, odpowiadam na twoją odp. sugerowałem że nie jesteś w stanie sama sobie znaleść informacji dojść do celu. poczym bronisz się tym że jesteś na ASP. A ja ci napisałem jacy ludzie są głównie na ASP. i niestety pytaniami które tu zadajesz potwierdzasz dosyć tą opinię :P

 

po prostu jeśli nawet nie potrafisz wyszukać sama jakiego programu się używa do wizualizacji to jak ty chcesz sobie poradzić dalej?

 

pomijając już sam fakt że takich pytań na tym forum było setki i wystarczyło urzyć opcji szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę z Tobą dyskutować ,ani przedstawiać swojego życiorysu, swoich osiągnięć, tego co robię , umiem i w czym jestem dobra , tylko dlatego że ty masz wyrobione zdanie o ludziach z Asp . Każdy jest inny... to po pierwsze, a po drugie tak jak już napisałam, w grafice nie jestem mocna, wiem jak każdy normalny uczący się człowiek może czegoś nie wiedzieć.

 

- - - Połączono posty - - -

 

link z tym filmikiem jest mi tutaj naprawdę niepotrzebny . Przyczepcie się do kogoś innego i na niego naskakujcie ;)

 

- - - Połączono posty - - -

 

ps. Nie to nie ja ;) . Jestem ładniejsza .. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi o niewiedze. i co ty umiesz albo czego ty nie umiesz.

 

chodzi oto że. Powiedzmy zadajesz pytanie typu jak jeść zupe. Gdzie wystarczy trochę ruszyć głową i odp na to pytanie jest setki w internecie.

 

Po prostu chodzi oto że tym tematem na forum utwierdziłaś tylko to. że nie potrafisz szukać. A w grafice szukanie szczególnie 3D. A raczej jakby to nazwać samo nauka samo wymyślanie, rozwiązywanie problemów, jest sprawą kluczową. Dlatego po prostu uwarzam iż grafika 3D nie jest dla ciebie, bo będzie potem artystą typu.

 

obejrzysz jakiś tutorial w którym koleś zrobił czerwoną kulkę. Następnie ktoś poprosi cię o zrobienie niebieskiej kulki i ty wtedy rozłożysz ręcę bo w tutorialu była czerwona. Ja osobiście tak to widzę. jeśli się mylę to mi to udowodnij. :P i wróć tutaj za rok. i nas zaskocz.

 

 

ja kurde nie wiem te obecne pokolenie wszystko musi mieć na tacy. Kiedyś to nie było niczego każdy uczył się sam. metodami prób i błędów i tak dalej... uczą się teraz z tych tutoriali na pałę nic nie rozumieją tylko klepią ciągle to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link z tym filmikiem jest mi tutaj naprawdę niepotrzebny

 

Już za późno, machina ruszyła :D

 

Ale żeby nie spamować to zasadniczo wypowiedzi nie miały na celu cię zdyskredytować, ludzie chcą żebyś potrafiła obronić swoje racje i chyba za bardzo się koncentrujesz na swoim cierpieniu z faktu konieczności bycia artystą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Pliki które podałaś jako linki nadają się tylko i wyłącznie do przeróbki w photoshopie. Do grafiki 3D musiałabyś poznać i nauczyć sie jakiegoś programu do grafiki 3D np sketchup lub blender lub inne. Dodatkowo przydały by sie rzuty w trybie ortograficznym z wymiarami tak by zachować skalę obiektu. To nie jest łatwa działka. Praca w 3D jest wieloetapowa. Zaczynasz od wymodelowania obiektów, zmapowania ich, oteksturowania i przypisania odpowiednich materiałów, oświetlenia sceny i na koniec ustawienia parametrów renderingu i sam rendering. Na obecnym etapie Twojej wiedzy z zakresu grafiki 3D nie jesteś tego w stanie zrobić. Spróbuj to zrobić w photoshopie i poświeć trochę czasu na naukę 3d jeśli Ci zależy by poznać tę dziedzinę. Polecam strony typu http://www.3dtotal.com lub http://www.blender.org i tam poczytac tutoriale.

Edytowane przez BLADE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najlepiej jak to narysujesz-namalujesz; wydrukuj, powycinaj fotki, rozryrysuj perspektywe domaluj zrób kolaż :)

To imo najszybsze i najlepsze rozwiązanie, ponieważ zmarnujesz dużo czasu i chęci na poznanie oprogramowania 3d, a efekt będzie raczej mizerny.

______________________________

studentka z filmiku ma potencjał na zrobienie kariery. Sztuka nowoczesna to głównie wywoływanie dyskursu, a to się jej udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności