Skocz do zawartości

Kolorowy druk 3D a UV maping


operonxyz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie . Jako zadanie testowe przed rozmową kwalifikacyjną dostałem do obrobienia 4 skany 3D aby były gotowe pod wydruk 3D...i kiedy myślałem że jestem już na finiszu, to okazało się że mój potencjalny pracodawca życzył by sobie to w kolorze -pod kolorowy druk 3D np tak jak tutaj wink.png : https://www.youtube.com/watch?v=Vc5Ej5tpT_0

 

I tutaj trochę stoję w kropce...bo jak oteksturuję sobie to Spotlightem bezpośrednio w Zbrushu to po pierwsze nie wiem czy do tego musze mieć jakoś specjalnie rozłożone UV-ki czy wystarczą te automatyczne ? Niniejszym..skracając bardzo szereg moich wątpliwości i przechodząc do sedna zapytam jak informacje z polypaintingu z takiego mesha hi poly i pustego w środku zapisać wraz z nim jako plik zdany do kolorowego wydruku w formacie VRML ? Jakie ustawienia 3DPrint Exportera ??? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

http://www.shapeways.com/tutorials/exporting_to_vrml_and_x3d_for_color_printing

 

AUV to zawsze najgorsze wyjście czego byś nie robił, on każdą ściankę lowpoly rozkłada osobno tworzący tyle seamów ile masz krawędzi na modelu. Tak na logikę, im więcej seamów dasz eksporterowi tym bardziej będzie to skomplikowana operacja. Jesteś narażony na fuckupy przez interpolowanie sąsiednich pixeli. Lepiej się ubezpieczyć i mieć taką UV która nie wymaga od eksportera samplowania pixeli porozwalanych po całej teksturze = najmniej seamów jak się da. W realtime czy offline renderingu to działa podobnie, wszystko rozchodzi się o interpolacje/ samplowanie sąsiednich pixeli.

 

Rozplackuj model na dużo polygrup -> uvmaster -> bejk z polypainta.

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności