Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 89

Wątek: Nauka ZBrush - pytania

THE EIGHT PASSENGER NOSTROMO
    Awatar 2013
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Szkoda, że Zbrush nie ma malowania po "Islands".

Co do "Cage" to chyba warto ogarnąć to w xNormal, tzn. już mniej więcej wiem jak to się robi w "Viewer" ale jest tam sporo innych opcji, których nie znam

Czy wiesz jak działa "Ray distance Calculator" w xNormal?
    Czy liczy on różnice w odległości pomiędzy LOW i HI poly?
    Tzn. sam proces jest prosty, ciekawi mnie jedynie jak to działa.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Przecież w maxie masz 10 razy wygodniej niż w starym xnormalowym viewerze. Ustawiasz odległość cage, wypalasz w xnormal, patrzysz czy są błędy na normalu i poprawiasz gdzie trzeba. Ray distance sprawdzi się przy prostych modelach, przy bardziej złożonych możesz ręcznie poprawić odległość vertexów cage od HP w maxie. Calculator liczy odległość, a jak liczy to nie wiem. Nie używam, bo w 5 sekund mam cage w maxie

Awatar 2013
    Podziękowania

Domyślnie

No jeśli tak mówisz to skupię się na "Cage" w 3ds Max

Zbrush Fanboy
    Awatar Monio
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez diabelt Zobacz posta
    kolorujesz polygony, nie malujesz po UV.
    A według ciebie gdzie są zapisane UV mesha?

Cytat Zamieszczone przez 2013 Zobacz posta
    Szkoda, że Zbrush nie ma malowania po "Islands".

Da się to obejść na co najmniej 2 sposoby. W sumie to mi podrzuciliście pomysł na plugin.
    3D Artist w Telepath's Tree
    InnerChainsGame.com

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Monio Zobacz posta
    A według ciebie gdzie są zapisane UV mesha?
    Na dysku albo w pamięci. Co ma UV do rzeczy, nie maluję w Z po UV. Inaczej trudno by się malowało po modelu BEZ UV....

- -

Cytat Zamieszczone przez Monio Zobacz posta
    Da się to obejść na co najmniej 2 sposoby. W sumie to mi podrzuciliście pomysł na plugin.
    Bez sensu, to już wolę pomalować w PS. Po co malować w Z jak nie możesz malować po UV seamach. Dalej malujesz po super gęstym meshu tyle że zmorfowanym na płasko, dla mnie bez sensu.
    Ostatnio edytowane przez diabelt ; 30-07-15 o 23:03

Awatar 2013
    Podziękowania

Domyślnie

Ja także miałem na myśli malowanie po seamach, bez tego ficzera nie ma co sobie tym głowy zawracać.
    W Substance gdy najedziesz podczas malowania po Islands na seam, to pędzel się dzieli, i maluje obie wysepki, czyli z jednej i drugiej strony szwu.

Zrobiłem sobie Cage w 3ds Max, no i rzeczywiście proste!
    xNormal ładnie wypalił, ale okazało się, że nie bardzo kapuję jak ma być low-poly zbudowane.
    Ile taka deska low-poly powinna mieć polygonów dla next gena?

Na płaskim wypalanie jest proste, ale jak taką pogiętą formę jak te moje deski przenieść do low poly z zachowaniem idealnego detalu?

Member

Podziękowania

Domyślnie

Pokaż to LP deski, gołą siate i z normalem. Ile poly powinna mieć? To zależy. Jak to jedna z 1000 desek rozrzuconych na ziemi to mało, jak ma być użyta jako broń w FPS to dużo

Awatar 2013
    Podziękowania

Domyślnie

Skasowałem to co zrobiłem bo nie spełniało moich oczekiwań...
    Muszę Wiedźmina 2 odpalić i popatrzeć sobie na deski, wtedy mi się rozjaśni, muszę też zobaczyć czy da się z niego eksportować modele.
    Chodzi mi to to abym zrozumiał jaka ma być budowa Low-Poly względem Hi-Poly.

W kursach które oglądałem odnośne wypalania takich prostych modeli, wszystkie przykłady opierały się na płaskich powierzchniach, czyli od krawędzi do krawędzi, w takich przypadkach Low-Poly nie wydaje się wyzwaniem, należy jedynie zwracać uwagę na krawędzie aby miały w miarę spory chamfer.

Generalnie wydaje mi się, że taka "game deska" powinna być płaska, detal jedynie na krawędziach większy i na końcach, ale cała powierzchnia powinna być równa a nie falować tak jak zrobiłem.
    Deska miała by być deską ze starej drewnianej furtki, albo częścią stołu karczemnego, lub zwyczajnie leżeć na ziemi obok chaty lub być jej częścią.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Wiedźmin 2 to już zabytek. Może być płaska, może być pofalowana, z każdej da się zrobić LP. Wszystko zależy do czego i jak chcesz żeby wyglądała i ile miała tris. Smoothgroups ustawiałeś? Zrób LP z tej deski co masz i pokaż. Zrobisz 2, 3 i wyczujesz gdzie są problemy, jak robić HP żeby sobie potem ułatwić życie z LP itd.

Awatar 2013
    Podziękowania

Domyślnie

ok, zrobię jeszcze raz i pokażę.
    W ogóle to zapomniałem się o coś zapytać, mianowicie polypaint wykonany w ZBrush po tym jak zrobiłem collapse w Layers (miałem tylko layers z polypaint) to tak jakby po środku deski polypaint się w nią zapadł.
    Brzegi miały teksturę, a środek deski był czarny, a na brzegach pojawiła się iluminacja.

W chwili gdy wypaliłem tę teksturę w xNormal to efekt był dokładnie taki sam, środek był czarny.
    Pomyślałem więc, że może polypaint nie może być collapsowany w ZBrush i exportowałem bez collapse, ale efekt był taki sam.

Może i Wiedźmina 2 jest już nieco stary, ale mnie się tam deski bardzo podobały, szczególnie gdy grę potraktowałem SweetFX i wyostrzyłem całość.

Uprawnienia umieszczania postów