Skocz do zawartości

Wiz: Dom w stylu dworkowym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tym razem dla odmiany postanowiłem zmierzyć się z architekturą.

Domek zrobiłem według posiadanego projektu. Całość została wykonana przeze mnie łącznie z fiatem multiplą, który wcześniej był na forum.

 

Programy: 3ds max, vray, zbrush

 

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania.

 

Back_R_16.jpg

 

Front_L_16.jpg

 

Front_R_16.jpg

 

Back_L_16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z całą pewnością auto pasuje do domku :).Zieleń ok jednak trawa do wymiany powinienneś and nią jeszcze popracować.Co do architektury to się nawet nie wypowiem ,bo i tak się wszystko wykropkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się te wizualizacje (szczególnie 2 i 3) bardzo podobają. Po pierwsze Krzych ma rację - w takim swojskim świecie żyjemy, i to jest normalne że ludzie wokół mnie takie domy budują - 60%-70% domków tak wygląda i to tylko kwestia gustu czy to jest dla kogoś ładne czy nie. Ja takiego domku bym nie chciał, ale oceniam modelowanie, render, oświetlenie.

Trawa jest najsłabsza ze wszystkiego choć na 3 renderze wygląda tak jak większość polskich trawników w sierpniu jak ludzie na 2 tygodnie wyjadą i nie podleją. Nie jest soczysty ale się broni. Podoba mi sie bardzo że model budynku zrobiłeś calutki, i nie odpuściłeś niczego - są rynny, dachówki, gonty, super okna dachowe, wszystko jak trzeba. Nawet widać lekko ten tynk, jest git :)

Rośliny są wszystkie 3D tak widzę, żadnych wklejek - też dobrze. Najlepiej, bardzo blisko (jak dla mnie) klimatu zdjęciowo-plenerowego jest render numer 3 (auto stoi z prawej strony schowane obok domu a na 1-wszym planie jest stare drzewo). Generalnie to stare drzewo naprawdę dobrze wyszło. Rendery są jak dla mnie bardzo fajne, nie ma ciemnych miejsc, przepaleń też udało się uniknąć, i czuć klimat że to gdzieś pod miastem jest. Ja, jako klient zapłaciłbym za takie wizki i byłbym zadowolony.

Gratuluję cierpliwości i że Ci się chciało tak ten domek podłubać, dach widać że zajął chwilkę.

Pozdrawiam

 

 

P.S

Jeszcze coś mi przyszło do głowy - wiem że już nie będziesz robić poprawek, ale na tym renderze Nr 3 który tak mi się podoba, jest sporo trawy, około 1/2 renderu to trawa, ale tam można by wstawić jakiś wąż do podlewania nawinięty na taki przenośny bęben, ewentualnie fajną taczkę z sadzonkami oraz dołek wykopany i jakieś drzewko leżące obok ogotwe do wkopania ( korzeń drzewka owinięty jakimś brezentem jakby z ogrodniczego przyjechał przed chwilą). To by dopełniło kadr i już w ogóle było po swojsku i domowo.

Edytowane przez Hris
ortografia i interpunkcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyliczyłeś, że są tam 2 pokoje w rzeczywistości jest ich 4 + jadalnia, kuchnia, łazienka w sumie 127m2 nie licząc poddasza.

 

Rzeczywiście, oprócz korekcja kolorów nie ma tam wiele Photoshopa.

 

Z trawą chyba przedobrzyłem. Chciałem żeby wyglądała jak najbardziej realistycznie nie była idealnie zielona, a wyszła jak wyszła. Myślałem, by dodać jakieś elementy do trawnika np piłkę, zabawki itp., ale i tak zrobiłem więcej niż jest to ujęte na renderach i końcu musiałem postawić przysłowiową kropkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej pracy już nie będę nic poprawiał. W założeniu, to miały być takie "swojskie klimaty" żadne szklane domy ani ferrari. Nie lubię tworzyć iluzji, w taki świecie żyję.

 

Zyjesz w swiecie w ktorym wlasciciel dworku jezdzi takim autem? Wykosztowal sie na dom i juz mu na auto nie starczylo? Zwykly, polski los...

A sama wizka super. Wizki w ogole sa fajne - zawsze piekna zielen, spokoj, zero sasiadow, trawa rowno rosnie nawet przed schodami gdzie normalnie by wydeptali, oczko wodne kwitnie zyciem jak mala Amazonia. Zycie na wizkach to czesto taki Disneyland. Cos jak ze zdjeciami hamburgerow w fast foodach - zawsze piekne, soczyste, swieze. I jako taka fotka - bardzo mi sie podoba ta wizka. Teraz jeszcze musze zobaczyc rownie sterylny dom w rzeczywistosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo pokój poniżej 30m2 to raczej pomieszczenie dla służby i tych nie liczyłem :)

trawa to pewnie kwestia wiekszego zróżnicowania koloru - nie tylko odcieni zieleni. Fakt wyszła najsłabiej i od zajazdu wygląda zdecydowanie lepiej przez mniejsze widoczne obszary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ta ironia. Każda wizualizacja jest do pewnego stopnia uogólnieniem. Można "dłubać" szczegóły w nieskończoność, ale są granice rozsądku. Starałem się oddać pewne niedoskonałości np zabrudzenia samochodu, pęknięcia na tynku, nierównomierne refleksy elementów z czerwonej blach, wilgoć na belkach wzdłuż oczka wodnego itd. Próbowałem również z trawnikiem, ale nie wyszło tak jak chciałem.

Nie wiem też dlaczego powiązałeś ten samochód z właścicielem tego domu. Takie auto kiedyś zrobiłem i takie wstawiłem. Bardziej reprezentuje średnią krajową niż te wszystkie sportowe i luksusowe auta które dominują w wizualizacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzych gratuluje samego przedstawienia w sumie niezbyt efektownego wizualnie obiektu i masz racje jest tego pełno u nas i jak najbardziej swojsko to wygląda w mojej miejscowości stoi bardzo podobna konstrukcja i też przednia parkuje ten najpiękniejszy samochód tylko w innych barwach. Do marud napisze tylko jedna rzecz który z was robiąc katalogowa wizkę miał przyzwolono od np dewelopera na zrobienie zacieków na domu bo mi się jeszcze taki nie zdarzył zawsze ma być czyściutko i schludnie jak z pod igiełki domek świeżo tynkowany i malowany a te wizualizacje są takie rasowo do katalogu projektów :)

Przez ciekawość czym modelowałeś drzewo bo naprawdę jest urzekające:)

Z delikatnego czepialstwa:

-przy detalice przydałyby się wykończenia blacharka na styku kosza z główną połacią dachową

-wizualizacje są wyprane z kolorów pewnie się kłania reinhard

-światło jest lekko przytłumione ogólnie poszedł bym w tą stronę http://i.imgur.com/LHt252Z.jpg

-czego mi natomiast totalnie brakuje w tych pracach to zabawy światłocieniem zobacz ile zyskują wizualizacje jeśli zamiast totalnie pustego trawnika idą przez nie cienie drzew których nie musisz mieć w kadrze w pewnym sensie udało ci się ten efekt uzyskać na ujęciu 3 dzięki cieniom starego drzewa ale i tu masz za wiele tej nieudanej trawy. Dwa na przyszłość warto pobawić się słońcem co by cieniowanie nie było dokładnie z godziny 14-16 bo jest ono nudne do bólu

- trawa to totalna pomyłka zero zróżnicowania kolorystycznego dwa sam jesteś sobie winny tego co się stało na pierwszy rzut oka widać ze chciałeś aby trawa się mieściła w wysokościach krawężników to w takim razie było trzeba je zrobić zgodnie z realnymi rozmiarami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z delikatnego czepialstwa:

-przy detalice przydałyby się wykończenia blacharka na styku kosza z główną połacią dachową

-wizualizacje są wyprane z kolorów pewnie się kłania reinhard

-światło jest lekko przytłumione ogólnie poszedł bym w tą stronę http://i.imgur.com/LHt252Z.jpg

-czego mi natomiast totalnie brakuje w tych pracach to zabawy światłocieniem zobacz ile zyskują wizualizacje jeśli zamiast totalnie pustego trawnika idą przez nie cienie drzew których nie musisz mieć w kadrze w pewnym sensie udało ci się ten efekt uzyskać na ujęciu 3 dzięki cieniom starego drzewa ale i tu masz za wiele tej nieudanej trawy. Dwa na przyszłość warto pobawić się słońcem co by cieniowanie nie było dokładnie z godziny 14-16 bo jest ono nudne do bólu

- trawa to totalna pomyłka zero zróżnicowania kolorystycznego dwa sam jesteś sobie winny tego co się stało na pierwszy rzut oka widać ze chciałeś aby trawa się mieściła w wysokościach krawężników to w takim razie było trzeba je zrobić zgodnie z realnymi rozmiarami :)

 

Dzięki za konstruktywną krytykę.

Wszystko modele zrobiłem w Maksie jedynie sofa została zrobiona w Zbrush-u, ale akurat jej za bardzo nie widać :(

Może bez korekcji kolorów w PS byłoby lepiej. Poniżej czysty render

 

Back_R_low.jpg

 

Dużo czasu poświęciłem trawie. Nie chciałem, aby wyglądała zbyt soczyście, jak na wielu wizualizacjach, które można zobaczyć na forum. Miałem w głowie trawnik po którym chodzę na co dzień, ze wszystkimi niedoskonałościami. Nie wyszło. Pewnie wynika to z mojego małego doświadczenia. W każdym razie nie planuję budowy kolejnego domu z trawnikiem. Teraz myślami jestem przy innym moim projekcie - śmigłowcu mi-24.

 

mi24.jpg

dNYyWabFAAAAAElFTkSuQmCC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności