Skocz do zawartości

Exterior: Pierwsze próby z Corona


skalpel3d

Rekomendowane odpowiedzi

Wizualizacje robione z marszu dla dewelopera i naszło mnie aby zrobić je w coronie do tej pory używałem tylko jej do wnętrz głownie się skusiłem ze względu na czas bo na projekt i wizualizacje miałem 11 dni. Nie krzyczeć o saturacje bo takie wysycenia chciał klient, także ujecie na całe osiedle jest zrobione z wysokości balkonu ( pisze zęby nie było ze robione z gałęzi przeszło godzina wspólnego ustawiania z deweloperem kamery :) )

max+corona+ps

 

NyEGyJP.jpg

Dh4BUZU.jpg

8bjEIus.jpg

gDFXC0L.jpg

GJA0UkI.jpg

TYEpSjz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ogólnie bardzo pozytywnie :) Trawnik wyszedl bardzo realistycznie,oświetlenie bardzo udane. Najbardziej podoba mi sie render z brama wjazdową, czuć klimat :) Z wnętrza sie nie z deklaruje bo oba są bardzo dobre :) Ogółem wysoki poziom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corona fajnie się prezentuje ale musiałbym mieć miesięczny przestój w robocie żeby sie do tego zabrać.Exteriory trochę przejarane.Wnętrza bardziej mi się podobają.Firanka w kuchni to zamierzony efekt czy bład w renderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rly szczerze mówiąc ja właśnie na corone zdecydowałem z marszu bo miałem mało czasu na vrayove testy z ustawieniem światła a w coronie to jest myk w trakcie renderu 100 ustawień można przetestował. Firanka zmierzony efekt :)Interiory zostały zrobione na planszy całego osiedla otoczenie jest 3d i światło zachowane ze sceny exteriora :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Najbardziej podobają i się wnętrza - kolory nie są sprane, w widoki za oknem nie są przepalone albo bardzo mało przepalone.

Zdradzisz sekret jakie ustawienia w Coronie miałeś dla wnętrz? Moc słońca i ustawienia Exposure (EV) oraz Highlight Compression i Contrast?

Byłbym bardzo wdzięczny, bo efekt jest bardzo, bardzo naturalny dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ukazanych renderach faktycznie AA posypane. Czy wymiary renderów są oryginalne czy jest to downscale z większej rozdzielczości, skoro liczyłeś na format A3 @ 300dpi ? Podbicie internal resolution mogłoby być na to częściowym rozwiązaniem. W niektórych ujęciach faktycznie są mocne prześwietlenia - oczywiście bez przesadyzmu, po prostu niektóre materiały są szczególnie przejarane, ale mało tego. Biały czasami musi być nieco ciemniejszy, bo na przykład taka piłka, co masz w kadrze, to ostro przejarana jest, biała plama. Oświetlenie na zewnątrz fajne, takie autentyczne, letnie.

 

Trawa obok realistycznej to niestety nawet nie leży, chyba że mówimy o ujęciu nr. 4 .

 

PT+UHD Cache czy PT+PT na zewnętrzne sceny?

Jeśli lecisz na bucketach (w zasadzie to obojętnie czy bucket czy progressive) to regionem powinieneś sprawdzać co się dzieje w cieniach, bo szumy tam dość widoczne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Camel, formaty pomniejszone przez forum Internal był podbity do 2,5. Prześwietlenia są wynikiem postprodukcji, ustawienia były PT+HD Cache. Nie używam w ogóle w coronie koloru białego oscyluje zawsze pomiędzy 190 a 210 na skali szarości. Jak byś mógł zaznaczyć gdzie masz sypnięte AA będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do exteriorów już lepiej PT+PT, do interiorów PT+HD. Tak zalecają.

W posprodukcji przepalenia są możliwe do zredukowania, wierz mi :)

 

Jeszcze zedytuję posta i zaznaczę gdzie jest problem z AA. Może to downscale na potrzeby forum je skopało? Gdybym zobaczył oryginalny render bym się zorientował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności