× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: render obiektu i cienia z przeźroczem.

Member

Podziękowania

Domyślnie render obiektu i cienia z przeźroczem.

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Jak tego dokonać ? chcę sam obiekt i jego cień na płaszczyźnie, płaszczyźnie przeźroczystej, tak, że po wyeksportowaniu w PNG na przykład mam zapisany obiekt z samym cienieniem półprzeźroczystym. W ten czas niezależnie od tła strony internetowej cień zawsze będzie rzucany.
    Próbowałem już kilku rzeczy i nic mi nie chce wyjść jak powinno.
    Miałem nadzieję, na V raymtlwrapper. Tworzy się sam cień na powiedzmy białym tle, jednak w momencie zapisu przeźroczystym jest tylko background, natomiast plane z vraymtlwrapper staje się białą płaszczyzną z cieniem ...

Member
    Awatar skalpel3d
    Podziękowania

Domyślnie

satach dałeś w materiale alpha contribution na -1, zaznacz shadows i affect alpha, po zapisie do png będziesz miał to co potrzebujesz :)
    Ostatnio edytowane przez skalpel3d ; 22-07-15 o 08:26
    " Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać."
    "Jesteś kobietą, o której mężczyzna może tylko marzyć. Moją, tylko moją winą jest, że nie mam natury marzyciela."
    " Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze."

Member

Podziękowania

Domyślnie

dzięki :)
    Kombinowałem z tym Alpha Contribution, ale w renderze wyglądało nie tak, to myślałem, że po zapisie lepiej nie będzie, a tu niespodzianka...

Member

Podziękowania

Domyślnie

a co jesli cienie wychodzą zbyt ciemne? (zdjęcie już po przerzuceniu do Photosh)
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	56.5 KB
ID:	104473  

Member

Podziękowania

Domyślnie

Witam

Mam również problem z materiałem VRayMtlWrapper.
    Zaczynam swoją przygodę z tym materiałem i na starcie pojawił mi się problem, ponieważ Plane na którego narzuciłem dany materiał jest trochę widoczny i przyciemnia mi tło.

Poniżej przesyłam screen ustawienia oraz render.
    Czy ktoś wie w czym jest problem?

Render:
    https://zapodaj.net/bbc90493797a0.jpg.html

Ustawienia:
    https://zapodaj.net/03b6ac809a2d9.png.html

Pozdrawiam
    Arbel

Uprawnienia umieszczania postów