Skocz do zawartości

Teczka 3D: Akierek


Akierek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) W tym wątku będę wstawiał moje prace ( czasem gorsze czasem mam nadzieje, ze lepsze).Moim celem jest podszkolenie sie z modelowania, z nakladania materialow, uzywania poprawnego oswietlenia i wykonywania poprawnego renderingu. Oczywiscie wszelkie rady, opinie jak i konstruktywna krytyka mile widziana :). Na początek taka prosta scenka, z mafijnych klimatów :)

n5VYZTh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie znam sie na pistoletach, ale model zle nie wyglada.

 

Tekstury/materialy na pierwszy rzut oka wygladaja na proste i nie do konca dopracowane. Wszystko wydaje sie plaskitowe.

 

Tam gdzie jest kolba, bump nie przypomina metalu, a raczej skore, nie wydaje mi sie aby metal sie tak "marszczyl". Dodales tear&wear na srodek i w okolicach spustu, a reszta wyglada jakby bylo kompetnie nowa

Drewno jak panele podlogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bump z bębna usuń, daj tam większy ior speculara, na czarnej części możesz dać bump w stylu "brushed metal" np.

 

http://itagpa.org/wp-content/uploads/2014/01/textures-wallpapers-my-brushed-metal-texture-by-jnuw-on-deviantart1.jpg

 

Jak nie będzie dobrze wyglądać, to się levelami w ps pobaw. obróć ten bump w kierunku lufy i ustaw po przeciwnej stronie kamery jakiś area light zeby odbijał się o tej powierzchni i wpadał do kamery. (bump jest zależny w dużej mierze od światła, bo zmienia tylko normale a nie wpływa fizycznie na model jak disp.) próbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawilem troche model rewolweru ( oddzielilem bebenek od szkieletu), zrobilem bardziej obłą rączkę, dodalem komory na bebenku. Zmienilem takze pociski, plotno oraz dodalem popielniczke i cygaro. A, i zaokraglilem karty :)

kzDAzQW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiekty w miarę poprawne, ale scena bardzo nudna.

 

Wymyśl jakieś ciekawsze światło i inscenizację. Nie musisz równomiernie rozświetlać całej sceny. Nie każdy obiekt musi być w całości w kadrze.

Wymyśl sobie w głowie jakąś historię (ile osób gra? kto wygrywa, kto przegrywa? kto z nich położył pistolet i dlaczego? czemu naboje leżą obok? itd.) i wedłóg tej historii rozmieść obiekty logicznie. Nie musisz objaśniać tej logiki na forum, ale powinieneś sam dla siebie móc wyjaśnić co gdzie dlaczego leży.

Teraz wygląda raczej jak "wymodelowałem te oto 5 obiektów i chciałbym je wszystkie w tej scenie upchnąć".

 

Taka propozycja, można też inaczej, ale spróbowałabym taki ciepło-żółtawy snop światła (od jakiejś nisko powieszonej lampy spoza kadru) który wyłania tylko niektóre elementy z mroku, np. karty i samą lufę pistoletu (trzeba by inaczej rozmieścić), a reszta sceny ginie w niebieskawym półmroku zmąconym dymem papierosa, popielniczka może tylko jednym rogiem sięgać światła, końcówka papierosa może się lekko żażyć.

 

Tu dla inspiracji. Zwróć uwagę jak autor zagrał światłem. http://max3d.pl/forum/threads/98620-Scena3D-Ligtsaber

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płótno było dobre, musiałbyś zwiększyć nasycenie tamtej zieleni, no i nie ma kasyna bez dymu - to chyba najistotnieszy czynnik klimatotwórczy takich miejsc. Jeżeli czujesz się na siłach, to możesz dorobić kastet albo szklankę mocniejszego trunku. Do popielniczki bym powkładał petów po sam brzeg. Można z takich prostszych rzeczy dorobić kości do gry. Można zakręcić ruletką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazuj wszystkiego od razu. Dodaj trochę tajemnicy, rzuć światło takie jak biją nad stołami to ruletki + dym. Russian Roulette Po przeglądaj sobie najpierw trochę zdjęć. Zastanów się , pomyśl , rozrysuj na kartce , znowu pomyśl. Nie wrzucaj co chwilę czegokolwiek, bo to bez sensu, abyśmy mówili Ci co masz robić. Popatrz jak pada światło , odpal sobie może świecę i połóż przy jakimś przedmiocie. Dodaj głębi w całości. Wzoruj się na czymś , pobaw się nachyleniem kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie przekombinowujesz z tym oświetleniem; symuluj scenę, w której działasz, jak masz okno, świeć z okna, jeśli gdzieś poza kadrem jest lampka lub inne okno, tam też dodaj kolejne lampki. GI powinno zrobić resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że musisz zawrócić i zacząć od podstaw. Jakieś proste tutoriale , postaw sobie jakąś kulkę czy prosty model , pooglądaj trochę tego i tamtego jak powinno się świecić , a później popatrz czy u Ciebie w domu jest taka możliwość oświetlenia jak u Ciebie na ostatnim renderze. Ciemno na dworze , a światło jak z rozpalonego słońca. Nie wiem , znowu bez potrzeby wstawiasz masę renderów nie wiadomo po co. Spójrz na nie i wybierz Twoim zdaniem najlepszy. Moja rada - wróć na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora odetchnac od modelowania samochodow i zrobic cos latwiejszego dla rozluznienia. Udalo mi sie zrobic gitare w kilka wieczorow, udalo mi sie tez wyrenderowac, ale tu jest troche gorzej, dlatego wystawiam ją tutaj i prosze o opinie. Co dodac, co usunac, co jest dobre, co zle itp

A, i jak zrobic porzadne struny w Blenderze, bo to glownie kuleje render.

 

YaQYRMu.jpg

 

UCxH23n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eTHW7pm.jpg

 

1. Połącz te obiekty.

2. Co Ci się dzieję z tą teksturą? Na drugim obrazku jest położona zupełnie inaczej.

3. Dwa obiekty w siebie wchodzą.

4. To samo co 1.

5. Obiekt wchodzi w podłogę.

 

Pooglądaj jakieś tutoriale odnośnie oświetlania sceny i tworzenia materiałów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda mostek tune-o-matic: https://kitarablogi.files.wordpress.com/2012/08/hagstrc3b6m-viking-baritone-e28093-bridge.jpg

Tak wyglądają przystawki humbucker (przy okazji masz też przełącznik): https://playrockguitar.files.wordpress.com/2010/04/rock_guitar_humbucker_pickups.jpg

 

A teraz spójrz na swój model, teraz na refki. Jeszcze raz na model, jeszcze raz na refki. Znajdź różnice.

 

Klucze od skrajnych strun w Twojej gitarze są nieobracalne. Nakrętki trzymające klucze są 6-kątne, a nie 7-kątne. Coś się dzieje między 2 i 3 progiem, tzn. pojawił się jakiś dodatkowy próg, ale może tak ma być. Jak jesteśmy przy progach to też coś się dzieje z odległościami powyżej 19 progu, bo są raczej przypadkowe. Struna 3 i 4 są podejrzanie blisko siebie na siodełku, przy główce gryfu. Gryf powinien też się zwężać w stronę główki. Jeszcze pewnie parę rzeczy można by znaleźć, ale, z racji pory, nie będę się doszukiwał.

A, struny to nie sznurki, tylko każda ma swoją określoną grubość.

 

Używałeś jakichś referencji, czy zrobiłeś gitarę na zasadzie "wydaje mi się, że tak wygląda"?

 

Generalnie dobrze, że modelujesz i tak dalej, ale wciąż widać jak bardzo nie przykładasz uwagi do detali, a to one decydują, czy model jest dobry, czy nie. Zgadza się, bez wątpienia jest to gitara, jednak daleko jej do prawdziwej.

 

Proponuję wybrać sobie jakiś niezbyt złożony obiekt, dla przykładu gitara, i zrobić rzetelne studium. Co, dlaczego, jak działa, do czego służy, jak wygląda z każdej strony. Przy świecy do trabanta było widać, że się przykładasz, że faktycznie próbujesz poznać ten obiekt, ale po tej gitarze nie wygląda, jakbyś wyciągnął jakieś wnioski z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz spójrz na swój model, teraz na refki. Jeszcze raz na model, jeszcze raz na refki. Znajdź różnice.

 

Na pewno jakies roznice sa, Ale dla mnie akurat w tej pracy liczy sie rozluznienie od samochodow.

 

Używałeś jakichś referencji, czy zrobiłeś gitarę na zasadzie "wydaje mi się, że tak wygląda"?

 

Caly czas korzystam z referencji no i blueprintow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć baczną uwagę na to, co napisał Ci blood_brother odnośnie tune-o-matic. Przy Twojej konstrukcji mostka, struny w ogóle się nie trzymają. Stojak nie spełnia swojej funkcji, te górne ramiona mają ograniczać ruch gitary. Górna część korpusu wygląda jakby była dołożona jako osobny element, jest tak? Progi od strony basowego E dość mocno wystają poza gryf.

Edytowane przez cimathel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje od długiego czasu twój temat i chyba nie zabardzo rozumiem twoje podejście do tematu. Chcesz robić wszystko, szybko i najlepiej by to było arcydzieło. A jest inaczej, dodajesz nie dokładne prace, ludzie ci dają podpowiedzi, nie powiem sam tu zaglądam i korzystam z wiedzy innych. Ale mi by było chyba głupio, dodawać cały czas coś nie dokładnego. I myśleć że teraz nikt nie zobaczy. Jeśli ciebie nie kują w oczy te nie dociągnięcia to chyba mijasz się z celem. Trochę partaczysz to co robisz, jesteś bardzo nie dokładny. I zbyt mało cierpliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez jakiś czas starałem się pomóc Akierkowi. Niestety odpuszczam. Poświęciłem trochę czasu, pokazałem co, jak i gdzie szukać, a on to wszystko po prostu olał. Trudno. Nie wiem czy warto w jakikolwiek sposób poświęcać dla niego czas. On po prostu chyba idzie swoją drogą, bo tak wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekkonieczny

Trochę partaczysz to co robisz, jesteś bardzo nie dokładny. I zbyt mało cierpliwy.

 

Tu sie mylisz. Cierpliwosci mam az nadto ;)

 

@gigant84

Ja przez jakiś czas starałem się pomóc Akierkowi. Niestety odpuszczam

 

Spoko, nikt cie nie trzyma

 

@Reynevan

Czasami przeglądam artstation, dociera wtedy do mnie jakim jestem beztalenciem

 

Dobrze, ze sie przyznales, chociaz o tym juz wiadomo od dawna, ale lepiej jak sam zainteresowany bedzie swiadomy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności