Skocz do zawartości

TSP #211 - "Pintyjczycy"


zlyczlowiek

Rekomendowane odpowiedzi

"[...] - Swobodna Rybicja Pinty - burknął i podał mi kwestionariusz do wypełnienia.

Ledwo rzuciłem okiem na rubryki tego dokumentu, a potem na skafandry istot, wydające przy każdym ruchu odgłos bulgotania,

zorientowałem się, ze przez nieuwagę zleciałem w pobliże bliżniaczych planet Pinty i Panty, których wymijanie w możliwie dużym promeniu zalecają wszystkie poradniki. Niestety - było już na to za pózno. Podczas gdy wypełnialem kwestionariusz, osobnicy w skafandrach systematycznie spisywali przedmioty znajdujące się w rakiecie. Odkrywszy w pewnym momencie puszkę ze szprotami w oleju, wydali triumfalny okrzyk, po czym opieczętowali rakietę i wzięli ją na hol. Próbowałem nawiązać z nimi rozmowę, ale bezskutecznie. Zauważyłem, że skafandry które mieli na sobie, kończyły się szeroką, płaską wypustką, jak gdyby Pintyjczycy mieli zamiast nóg rybie ogony. Niebawem jęliśmy się opuszczać na planetę. Cała była pokryta wodą, co prawda bardzo płytką, gdyż wystawały z niej dachy budowli. Gdy Rybici zdjęli na lotnisku skafandry, przekonałem się, że są bardzo podobni do ludzi, a jedynie członki mają dziwacznie wygięte i pokręcone. Wsadzono mnie do czegoś w rodzaju łodzi, osobliwej przez to, że miała wielkie otwory w dnie i po burty pełna była wody. Tak zanurzeni popłynęliśmy z wolna w stronę sródmieścia. Spytałem, czy nie można by tych dziur zatkać i wyczerpać wody; pytałem potem i o inne rzeczy, ale moi towarzysze nic nie odpowiedzieli, a tylko notowali gorączkowo moje słowa.

Ulicami brodzili mieszkańcy planety z głowami skrytymi pod wodą, wynurzając je co chwila dla zaczerpnięcia tchu.[...]"

 

 

Inspirujac sie fragmentem "Dziennikow gwiazdowych" Stanisława Lema, do wyboru:

 

- Character design Pintyjczyka
(a wiec humanoidalnego osobnika, posiadajacego cechy wszelakich stworow/roslin morskich, z lub bez skafandra. Inspiracji wodna fauna i flora nie powinno zabraknac! Moze byc w formie portretu/calej sylwetki, jak kto woli! :])

 

- Enviroment design
(a wiec planeta "Pinta", opis jej tutaj krotki, ale jakze inspirujacy!)

 

 

 

 

 

  • Czas malowania: 1,5 h.
  • Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.
  • Prace umieszczamy w tym wątku.
  • Dłuższy bok umieszczonej pracy nie może przekroczyć 901px. Pełna rozdzielczość w postaci linku.
  • Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.
  • Czas sondy 3 dni.

 

 

Zycze milego "bulgotania"! :)

 

 

ZAKOŃCZENIE SESJI: 07.08.2015 23:59:59

SONDA: 08.08.2015 (czas trwania 3 dni)

 

 

 

 

----

 

Proszę o podpięcie wątku.

Edytowane przez zlyczlowiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności