Skocz do zawartości

Agata Czerw


Agata Czerw

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Od dawna chciałam tu złożyć swoją teczkę, bo jak zaobserwowałam, panuje tu wysoki poziom digital artu i ludzie eksplodują talentami na lewo i prawo (aż mnie to przeraża D:). Ja sama chciałabym podciągnąć moje umiejętności na wyższy level, od roku ostro ćwiczę. Prosiłabym więc o waszą pomoc, rady i konstruktywną krytykę.

 

Dwie moje najnowsze prace

 

the_fast_death_v_2_by_agataczerw-d946yd7.jpg

 

the_lion_king_by_agataczerw-d94ymx7.jpg

 

Trochę starszych

year_of_the_darkness_by_agataczerw-d91ad4o.jpg

 

up__by_agataczerw-d90lwkv.jpg

 

boredom_by_0goldentear0-d8r04wq.jpg

Edytowane przez Agata Czerw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widze, że fascynujesz się prerafaelitami, to dobry kierunek moim zdaniem.

Bardzo ładnie wyszła ci kopia obrazu, tego z dużą grupą ludzi (nie znam tytułu, sorki) oraz ta nimfa/boginka z półksiężycem (ładnie odtworzyłaś kolor).

 

W ostatnim kolor jest troche splaszczony i potrzebuje jeszcze ciut pracy. Tzn jest bardzo dobrze zaczety, ale brakuje jeszcze tego, aby poszukać kolorów wody i małych niuansów. :)

 

Myślę, że jeśli chodzi o ćwiczenia to dla odmiany mogłabyś popracować nad malarstwem z natury i znaleźć swój styl, posiłkując się doświadczeniem w pracy na podstawie dawnych mistrzów. :)

 

Powodzenia i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zerknięcie na moje prace, Daggo ;)

Z zagadnieniem prerafaelityzm spotkałam się w sumie niedawno, wcześniej całkiem nieświadomie robiłam masterstudies na ich podstawie :D Podobają mi się ich postulaty i dwa z moich ulubionych obrazów pochodzą od założyciela bractwa - Millaisa, "Ofelia" i "Ślepa dziewczynka". Są przepiękne.

 

Heh, zachęciłaś mnie i od razu wzięłam się do martwej naturki

2,5 godzinny rezultat pracy, nie mogłam niestety dłużej, bo słońce zaszło i pod koniec siedziałam w egipskich ciemnościach :D

 

martwanatura1_by_agataczerw-d95y8ox.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ! Trzymaj to tempo :)

 

Martwa fajna bardzo, widać, że kumasz o co chodzi i dobrze obserwujesz (co jest metalowe, co jest lakierowane, co jest szklane).

Postaraj się też dobrze szukać granic/"konturu" obiektu, ponieważ niektóre z przedmiotów ciut się rozmywają (np. karafka, czy nóż) ale pewnie jest to wynikiem tego, że nie starczyło ci czasu :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, bigworm :)

Dzięki za radę, w sumie podczas malowania luźno bazowałam na tej fotografii

 

2_by_agataczerw-d96bk29.jpg

 

Lubię czasem rysować konie, które bardzo pasują do klimatów fantasy, rzadko jednak ćwiczę ich anatomię, przez co wychodzą niezbyt poprawnie. Masz może sugestie, jakie błędy w budowie dwurożca najbardziej rzucają w oczy?

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Agata Czerw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anatomia koni jest mega trudna. Warto posiedziec sobie nad atlasem anatomicznym i starac sie zrozumiec ich budowe. Rysujac, oczywiscie :)

Nie wiem czy zrebak jest najlepszym poczatkiem do cwiczenia anatomii bo sam jest jeszcze na etapie rozwoju :p Chudziaczek taki...

 

W Twoim obrazku nie ma zadnego wyrazniej zarysowanego miesnia, a kon jesli chodzi o muskulature ma sie czym pochwalic :)

Kon na bardzo mocne miesnie szyi, nog. Wyraznie zarysowana szczeke i "te policzki" :p (sorki... brakuje mi slownictwa...ale na pewno wiesz o co chodzi!)

Obejrzyj sobie tez rysunki da Vinciego z konmi bojowymi. Super studia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, miał być słodki źrebaczek, w sumie wyszło coś... prawie podobnego :D Dzięki za uwagi, Dagoo, wszystko odnotowane. No i nie wpadłabym na Vincego, dzieki za wskazanie jego studiów :) Na bank wezmę się niedługo za anatomię koni.

 

 

Nowa praca z moim kotem w roli głównej

 

purr_purr____by_agataczerw-d96kw4e.jpg

 

Chętnie usłyszę wasze opinie.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne oświetlenie jest w Twoich pracach. Fajna atmosfera, taka charakterystyczna "mgiełka". Z anatomią zarówno ludzi jak i zwierząt niestety gorzej. Ja bym narysował parę grafik które skupiają się tylko na anatomii. Jak malujemy wszystko to wiadomo że potrzebujemy na to dużo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki JonJoan :) Na pewno przysiądę jeszcze nie jeden raz do ćwiczeń nad anatomią, będę ćwiczyła! :D

 

Wstawiam tę pracę ze względu na to, że jestem dumna z photobashowego tła połączonego z brushami. Niestety musiałam dodać czerwone włosy postaci, gdyż malowałam bazując na designu smoka mojej koleżanki :) Szkoda, wolałabym wykonać całą pracę bez tego czerwonego koloru.

 

last_days_of_summer_by_agataczerw-d9ae359.jpg

 

Proszę o cenne rady! :)

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Odnośnie obrazka z kotem: Trochę za miękkie to wszystko, za bardzo rozmazane. Ten duży kształt po prawej, rzeźba, jest namalowana miękkim pędzlem, ale ma na sobie ostrą, wyraźną teksturkę - to się gryzie trochę. Poza tym to ma być element tła, więc mniej ważny. Tymczasem bardzo przyciąga wzrok, bo są tam bardzo jasne plamy światła, położone zaraz obok najciemniejszych - oczodoły. To tworzy kontrast, który przyciąga wzork.

 

I perspektywa się trochę pogubiła, szczególnie przy drzewie, które wygląda jakby było widziane od boku, a nie z góry.

 

Kotek ładny ;)

 

Wiesz, patrzę na to smoczysko i widzę, ze lubisz się bawić w detale, takie jak drzewka itp. Jest drobna teksturka trawy. Przy tym smok, który jest przecież głównym bohaterem wygląda nieco ubogo. To na nim powinni "dziać się najwięcej". Pozdrawiam.

Edytowane przez Antoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antoniak dobrze mówi. Pierwsze na co zwróciłem uwagę to drzewa w lewym górnym, druga rzecz to drzewo w prawym górnym. Woda w lewym dolnym jest na trzecim miejscu a smok, który jest bohaterem pracy jest dopiero na czwartym, ;). Mógł to byc zamierzony zabieg artystki ale imo lepiej by było gdyby smok miał najwięcej detali i był jaśniej oświetlony, wysuwał się przed szereg.

 

Nie zmienia to faktu że praca fajna a detale cieszą oczko.

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JonJoan, Antoniak! Dzięki wielkie za wizytę i rady :D omg, tak, teraz to widzę i rozumiem, dlaczego drzewo w rysunku z kotem wydawało mi się jakoś... nieprawidłowo wykonane. Ostatnio zakochałam się w robieniu tła dla postaci, często tak wychodzi, że postać staje się rzeczą drugoplanową. Wszystkie uwagi odnotowane i przedstawiam kolejną ilustrację.

 

an_unexpected_meeting_by_agataczerw-d9avxbs.jpg

 

 

Zapraszam do komentowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Coś dziwnego dzieje się z twoim kroczem :DD

Ogólnie wszystko poza głową wydaje się płaskie jakby brakowało tam kości, właśnie to krocze.. nogi są zdecydowanie zbyt cienkie, pewnie sama widzisz, że coś nie gra.

Co to twarzy to jej lewe oko ucieka zdecydowanie w dół, tak jak kość policzkowa. Jakby zasłonić jej lewą część twarzy to reszta wygląda zupełnie spoko. No i myślę, że dłonie są za male, a na pewno ta 'bliższa', ponadto przedramię właśnie tej bliższej ręki jest zdecydowanie za długie. Narysuj sobie jak wygląda ta ręka pod smokiem, a dokładnie to zobaczysz ocb :P, jeśli naprawisz tą twarz to powstanie całkiem fajny portret, ale całą resztę radziłbym od nowa rozrysować z naciskiem na poprawną anatomię. Kip gojn !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

O dzięki! :D uhh, krocze, nie wiem, może za szerokie w rozstawie (._.)...? :D etam etam, właśnie, szkoda, że nie widać, że wyszczuplenie ciała było celowym zabiegiem z widokiem z góry na postać z całą tą perspektywą, ale skoro nie widać tego na pierwszy rut oka, to pewnie mój plan nie wypalił :( dzięki za uwagi, przydadzą się :3

Edytowane przez Agata Czerw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności