Skocz do zawartości

Ile klatek na sekundę Demo Reel.


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Kieruj się tym ile klatek ma większość twojego materiału.

Jeśli dopiero renderujesz i nie są to animacje, 25 całkowicie wystarczy (jeśli animacje, konwersja nie zawsze jest ładna i warto zostać przy oryginalnym fps jeśli się da).

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale ja nie mam osobiście ani jednej animacji, robię tylko modele i tekstury. Zamysł jest taki że są ładne najazdy kamerki, przesunięcia kamery itd. I wszystkie ujęcia dopiero odtworzę w programie animacyjnym na bazie tego co już zaplanowałem w animaticu. Zanim to zrobię chcę wiedzieć czy lepieju 24/25 czy 30? Po prostu nie jestem obyty standardami produkcyjnymi typowo animacyjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I 25 i 30 to standart, i tak i tak będzie dobrze, z 30 będziesz miał o 20% więcej klatek do wyrenderowania, za to będzie minimalnie (prawie niezauważalnie) gładziej.

Ja częściej się spotykałam z 25fps, do telewizji niemieckiej robi się w 25, filmiki dla muzeów też 25, wydaje mi się że w USA częściej 30 ale nie jestem pewna.

24 widziałam tylko w związku z kreskówkami, nie wiem czy się stosuje gdzie indziej.

Własne animacje i demoreel mam 25fps.

 

http://photo.vanderkolk.info/photo-nikon-d800-24fps-30fps.php

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia klatkażu to bardzo szeroki temat, ale kilka rzeczy jest pewniakiem:

 

nie ma co bawić się w 24 czy tam 23.976 bo to sprawy kinowe,

 

30 czy 29.97 to hamerykańskie, (obowiązuje chyba też w Japonii i kilku innych państwach), zabawa z konwersją (bo to co wypuścisz z renderera wypuścisz raczej 30 klatek na sekundę i mogą wystąpić problemy przy automatycznym konwertowaniu tego do 29.97 w programie montażowym, kwestia czegoś w stylu frame blendingu. Zależy pewnie od programu który jak sobie z tym poradzi, na szczęście nie musiałem z tym kombinować),

 

najbezpieczniejszy (i najprostszy w obsłudze) - 25 klatek. Tutaj działasz bez żadnych konwersji, bez żadnych tysięcznych części klatki (xx.976) i wszystko podane na tacy. No i ten jest używany w Polsce/Europie, zgodny z TV i monitorami. Nie ma się nad czym zastanawiać, idealny to Twoich zastosowań.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności