Podziękowania Podziękowania:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Blade Runner

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Portret malowany na szybko z dziś.
    Około 1h, zwykle dłużej mi to idzie.

Ostatnio edytowane przez Blade Runner ; 05-10-16 o 23:07

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cześć :D
    Z tego co mi się bardzo rzuca w oczy to walor, prace są bardzo wyblakłe. Najciemniejsze miejsce u ciebie to ok. 70%(przepraszam, niestety nie wiem jak się to dokładnie sprawdza). Postaraj się trochę bardziej analizować odbijanie światła, a walor, ponieważ w tym momencie skóra u ciebie odbija tak samo światło jak skórzana czapka i płaszcz. Postaraj się również trochę bardziej używać miękkiego pędzla. Zrobiłem takiego mini overa, który mam nadzieje pokaze ci mniej więcej o co chodzi. Jedynie co zrobiłem to pobawiłem się levelsami, ciutke wygładziłem i moim zdaniem praca się dużo lepiej prezentuje. Jeżeli ktoś się ze mną nie zgadza lub coś okłamuję to proszę mi to wytknąć, ponieważ jak każdy wie nie jestem wymiataczem. Co do pozytywnych rzeczy to ogólny pomysł pracki jest fajny :D. Skąd bierzesz refki na portrety? Ja zawsze mam z tym problem dlatego ich zbytnio nie maluję, a by się przydalo poznać lepiej proporcje :D Mam nadzieję, że pomogłem ci w czymś i ciebie niczym nie uraziłem. Czekam na więcej wrzut :)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Hej.
    Bardzo się ciesze z tego overa, dzięki wielkie. Rzeczywiście praca teraz wygląda bardziej czytelnie. Skupiłem się na tym żeby nie używać 100% czerni i bieli i za bardzo zwęziłem game szarości :D. Nad pędzlami to muszę jeszcze popracować, testuje każdy z osobna żeby znaleźć kilka odpowiednich dla mnie.
    Co do tych refek to zwykle wpisuje w wyszukiwarkę Google grafika np. "portret dziewczyny" itp. Jeżeli tworzę prace w szarościach to szukam zdjęć kolorowych aby więcej się nauczyć. Czasami też robie screen shoty z filmów np Gandalf którego wstawiłem wcześniej był z screena.
    Oraz jest dużo fajnych stron z pozami, także można na czas rysować.
    Taka strona np: http://artists.pixelovely.com/
    Oczywiscie tych stron jest dużo więcej jak się powpisuje w Google np: figure drawing practice, drawing pose generator itp.
    Jeszcze raz dzięki wielkie za dobre rady, na pewno się przydadzą :)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Nowe prace.
    Tym razem wzorowane na zdjęciach z Pinteresta.
    Troche anatomi, waloru, oraz krajobrazy w kolorze.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Kolejna porcja prac.

Smok z wyobraźni.

Ćwiczenia anatomii i waloru z różnych rzeźb z refek.

Na koniec jeszcze dwa vipy nad którymi pracuję. Takie moje wstępne próby wprowadzania koloru.

Wszelkie sugestie mile widziane ;)

Member
    Awatar wajktor
    Podziękowania

Domyślnie

Nie wiem czy praktykujesz naukę anatomii poprzez zrozumienie co do czego się przyczepia i na czym leży, ale polecam. Przykładowo, czy byłbyś w stanie narysować z każdej pozycji (mniej więcej) mięsień deltoid? Do jakich kości (choćby bez nazw) się przyczepia? Kiedy będziesz to wiedział, każdy rysunek anatomiczny zyska na wiarygodności.

Wyobraź sobie też, że cokolwiek renderujesz/oświetlasz, zrobione jest z lustra. Takie zabrudzone lustro ale jednak. Każda powierzchnia odbija w kierunku Twojego oka promienie.
    Ten pan z kaloryferem jest oświetlony bardzo jednakowo, nie tylko na fragmentach takich jak głowa, ale na całości. Pobaw się światłem, spróbuj wyobrazić sobie co odbijałoby mniej, co bardziej. U pani na dole jest już lepiej na fragmentach, ale całość jest nadal zbyt jednolita. Poniżej mój szkic, który może w czymś pomoże. Każda powierzchnia "świeci" inaczej zależnie od jej kąta w stosunku do źródła światła.

Member

Podziękowania

Domyślnie

wajktor
    Nie wiem czy praktykujesz naukę anatomii poprzez zrozumienie co do czego się przyczepia i na czym leży, ale polecam. Przykładowo, czy byłbyś w stanie narysować z każdej pozycji (mniej więcej) mięsień deltoid? Do jakich kości (choćby bez nazw) się przyczepia? Kiedy będziesz to wiedział, każdy rysunek anatomiczny zyska na wiarygodności.
    Na razie nie uczyłem się w taki sposób rysowania anatomii. W książce A. Lomisa jest wzmianka o tym o czym piszesz, ale jeszcze do tego etapu nie doszedłem. Na razie ćwiczę rysowanie mięśni głównie z referencji, skupiając się na tym jak wygląda dany mięsień i czasami próbuje to raz jeszcze odtworzyć z wyobraźni. Trochę za daleko się zagalopowałem i wnioskuje że będę musiał zacząć się uczyć wpierw rysowania kości, co pomoże mi w lepszym zrozumieniu tego gdzie dany mięsień się znajduje (czyli to o czym napisałeś powyżej).

Wyobraź sobie też, że cokolwiek renderujesz/oświetlasz, zrobione jest z lustra. Takie zabrudzone lustro ale jednak. Każda powierzchnia odbija w kierunku Twojego oka promienie.
    Ten pan z kaloryferem jest oświetlony bardzo jednakowo, nie tylko na fragmentach takich jak głowa, ale na całości. Pobaw się światłem, spróbuj wyobrazić sobie co odbijałoby mniej, co bardziej. U pani na dole jest już lepiej na fragmentach, ale całość jest nadal zbyt jednolita. Poniżej mój szkic, który może w czymś pomoże. Każda powierzchnia "świeci" inaczej zależnie od jej kąta w stosunku do źródła światła.
    Dzięki wielkie za dobre rady na pewno wezmę to pod uwagę w kolejnych pracach.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Anatomia kości i trochę postaci z książki Lomisa.
    Ogólnie to robiłem też dużo ćwiczeń z prostymi liniami, elipsami i innymi podobnymi, ale tego chyba nie będę wrzucał. Robiłem to na podyplomowych studiach ale chwilowo zawiesili bo kilka osób zrezygnowało :(
    Jak by ktoś chciał pójść na podyplomowe w Zielonej Górze na kierunek "Ilustracja, komiks z elementami concept art" (zajęcia w weekendy) to polecam bo zapowiadał się naprawdę nieźle (pierwsze zajęcia już się odbyły). Zapraszam na priv z chęcią opowiem więcej. Jak będzie wystarczająca liczba chętnych to może wznowią od stycznia.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Hej dawno mnie nie było i dlatego duża wrzuta ;)

Ćwiczenia z książki Loomisa kolejny etap:

Z wyobraźni:

statki kosmiczne:

komiksowo:

Z referencji (Rembrandt, Vermer oraz posąg nie wiem jakiego autora ):

Tego Vermera troche skruciłem. W ogule jakaś masakra u mnie z tą architekturą, musze poćwiczyć bryły :)

Na koniec studium zbroi:

Wszelkie sugestie oraz komentarze mile widziane
    Pozdrawiam.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Nowe prace :)

Szkice z referencji oraz z wyobraźni:

ćwiczenia waloru:

z wyobraźni:

Corey Taylor z zespołu Slipknot (cienkopisy):

TSP: