Skocz do zawartości

[Auto 90-15] Toyota Corolla WRC 1997


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No nie wiem jak z tym wnętrzem... jest tam jednak mnóstwo gratów, z których większość nawet nie jestem pewien do czego służy, a zdjęć w internecie jest niewiele.

W każdym razie coś już zacząłem i wcale nie jest tak trudno. Na razie modeluję w oparciu o plany ale już widzę, że będzie sporo klepania "na oko" ze zdjęć.

corolla01.jpg

corolla02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To autko to niezły pokemon :D Będę kibicował, bo to moje klimaty (w sumie amatorsko jeździłem w rajdach) i jak będziesz później potrzebował pomocy z wnętrzem to wal śmiało na priv. Piękne czasy po zlikwidowanej grupie B. Te wurce miał to coś, a te dzisiejsze są takie jakieś nijakie dla mnie ;)

W jakie barwy zamierzasz go machnąć? Może "MOCNE" Leszka Kuzaja? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwy albo właśnie "Mocne" albo Martini Racing z rajdu Tatr, również Leszka Kuzaja. O wiele bardziej skłaniam się ku tej drugiej wersji ale niestety lekko nie będzie bo na razie w internetach znalazłem całe dwa zdjęcia i sądząc po drugim obrazku, więcej raczej nie znajdę;)

KuzajRallyTatrySlovakia2000.jpg

corollaKuzajTatry00lspz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gięcia ciąg dalszy. Oglądając zdjęcia rzuciła mi się w oczy jedna rzecz - część egzemplarzy miała bardzo widoczny korek wlewu paliwa z tylu po lewej, część nie miała go w ogóle. Ktoś orientuje się z czego to wynika? Czy po prostu poprawiono w ten sposób aerodynamikę?

corolla03.jpg

corolla04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to była pierwsza wersja tej Corolli i jeszcze przepisy były inne i tankowanie przebiegało inaczej. Później były wlewy wewnątrz przy zbiorniku http://www.spalacz.pl/media/bezpieczny_zbiornik_w_bmw_130i.jpg i z tego co pamiętam to różne rodzaje tankowań - takie do wlewania z lancy, ale były też bezpieczne systemy tankowania ze specjalnymi złączkami (taki jakby bolec 5cm wysokość, średnica około 2 cm). Często były zbiorniki plombowane czy aby na prawidłowym paliwku ktoś śmigał. Regulamin wtedy ewoluował dość szybko, bo po grupie B zajęli się bezpieczeństwem na całego, dlatego te nowe wurce to takie pierdzikółka... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, to autko było fabrycznie pokrzywione i wyjdzie na to, że poprawisz oryginał ;) to jak z amerykańskimi "mięśniakami" gdzie patrząc na szpary przy drzwiach miało się wrażenie, że w fabryce samochód miał wypadek i go klepali źle dopasowując elementy :)

Myślałem też, że to przetłoczenie przy lampie jest zbyt ostre, ale co fotka to inne wrażenie to sprawia - naprawdę ciężki model sobie wybrałeś.

Felga wyszła spoko choć teksturkami trzeba ją wg mnie podrasować, a opona no cóż, wybrałeś intermediate, a patrząc za okno nadaje się na obecną aurę :)

Siatka wyszła bardzo ładnie. Na plus zasługuje też przedni zderzak, który był chyba projektowany po konkretnej dawce sake po jakiejś większej imprezie ;)

Jeszcze daleka droga Cię czeka, bo dokładniejsze/szczegółowe modelowanie rajdówki to niezła jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności