Skocz do zawartości

Jaki Laptop 3500 zl do 3ds max i Unity?


Lewar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, jestem nowicjuszem, mam zamiar kupić laptopa do nauki ww programów. Nie wiem na ile istotna jest karta graficzna a na ile procesor i ram? W sklepach w podanej cenie przewaza uklad 840m, czy jest on wystarczajacy? W podobnej cenie mozna tez kupic gtx860/960 jednak kosztem ramu (8 zamiast 16), dysku (brak ssd lub 8gb + hdd zamiast 256gb ssd) i matrycy (15 cali zamiast 17). Prosze o propozycje jakiegos sensownego rozwiazania pod te dwa konkretne programy. Budzet w skrajnych przypadkach moze siegnac 4000. Jestem nowy dlatego nie wiem co jest w moim wypadku najistotniejsze. Z gory bardzo dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Tak jak pisze olaf, za Lenovo: http://www.x-kom.pl/p/244095-notebook-laptop-17-3-lenovo-z70-80-i7-5500u-16gb-128-1000-7hp64x-gt840m-fhd.html

 

Oczywiście najlepiej wziąć stacjonarny, zawsze złożysz mocniejszy sprzęt i masz komfort większego monitora co w 3D jest bardzo istotne. No ale taki laptop na początek w zupełności Ci wystarczy, będziesz mógł go zabierać na mazurskie wycieczki po lasach oraz jeziorach i tam szlifować warsztat, aż dojdziesz do poziomu gdzie kupisz sobie stację za 20k + 2x Eizo 27". Powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież może sobie dokupić monitor osobno i podłączać w domu do laptoka, jak uzna to za wygodne rozwiązanie, baa, może nawet któryś laptop ma stacje dokującą, to wtedy tylko nakłada i siada jak do stacjonarki, chociaż nie jest to konieczne, lepiej zainwestować w dobrą podkładkę chodzącą :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze mam dostep do duzego odbiornika wiec smialo laptopa moge podpiac ;) to tak reasumujac lepszym rozwiazaniem bedzie 16gb ram + ssd + 840m czy 8gb ram + shdd + gtx860? Skupiac sie bede glownie na 3ds max, z czasem zajme sie unity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też zamontować silnik spalinowy w rowerze, ale nadal nie będzie on motocyklem :)

Jeśli ergonomia laptopa jest dla kogoś porównywalna do stacjonarki, to szczerze podziwiam :) Wiadomo, do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale moim zdaniem jeśli mobilność nie jest BARDZO ważnym aspektem, stacjonarka wygrywa w przedbiegach.

Wiadomo, że dla zwykłego usera laptop jest poręczniejszy, stąd zapewne tak ogromna ich popularność - właściwie wypierają stacjonarki.

Ale do pracy? Szczególnie do grafiki? Nie, nie nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedolenie z tymi podkładkami i że laptopy sie przegrzewają.

 

siedzę już kilka lat we włoszech gdzie temperatura nie schodzi w nocy poniżej 20-25 stopni. i nie raz renderowałem na laptoku 3 dni bez przerwy.. i ten laptop ma już 3 lata i dalej nic a to była generacja procesorów 3xxxx a teraz jest proces tak niski że tym bardziej mniej ciepła te procki wytwarzaja...

 

a laptop jest mega plusem i jego mobilność. nie raz nie dwa przydało mi się to jak nigdy. owszem były czasem sytuacje że brakowało tej mocy i przez to nawet miałem jeden fuckup ze zleceniem. ale w takich sytuacjach masz render farmę i wio... i zazwyczaj w takich sytuacjach nawet domowy PC jest za słaby.. wiec tak czy siak render farma.

 

obecne laptopy są już na tyle wydajne że naprawdę nadają się do 3D. wystarczy tylko mieć te 16 giga ramu. i dobry dysk i będzie chodził zacnie. owszem nie będzie renderował jakoś mega szybko ale wystarcza w zupełności.

 

natomiast w WEB/BRAND/DTP. lapki to praktycznie standard. mój mega bliski mi przyjaciel praktycznie każde zlecenie robi spotykając się z klientem.

 

tak samo ostatnio miałem zlecenie archwizowe, i też w sumie wyglądało to tak że ja wbiłem do ich siedziby. z laptopem i tam razem z architektami i dev. robiliśmy te wizki, mając obok siebie plany i wszystko i w 10 sekund mogłem zapytać co i jak w dodatku były próbki podłóg i wiekszosci materiałow więc mogłem je zeskanować bo mieli skaner i użyć odrazu jako tekst... ta mobilność się przydaje nawet jeśli mieszkasz ciągle w tym samym domu.

Edytowane przez Maciek Jutrzenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie trafiona analogia!. Stanowczo przesadzasz. Współczesne laptopy do pracy z grafiką, oczywiście do pewnego poziomu, oferują taką samą ergonomię, a jeszcze po dokupienia monitora, huba usb (klawiatura, myszka itd.) na jednym kablu, podkładki chłodzącej... stają się pod tym względem stacjonarką, tylko nieporównywalnie droższą, mniej trwałą i znacznie trudniej rozbudowywaną. Mi akurat takie wady przeszkadzają, więc używam głównie stacjonarki :), więc jesteśmy po tej samej stronie barykady, a z laptopa tylko korzystam okazje i to typowego laptopa za niedużą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie trafiona analogia!. Stanowczo przesadzasz. Współczesne laptopy do pracy z grafiką, oczywiście do pewnego poziomu, oferują taką samą ergonomię, a jeszcze po dokupienia monitora, huba usb (klawiatura, myszka itd.) na jednym kablu, podkładki chłodzącej... stają się pod tym względem stacjonarką, tylko nieporównywalnie droższą, mniej trwałą i znacznie trudniej rozbudowywaną. Mi akurat takie wady przeszkadzają, więc używam głównie stacjonarki :), więc jesteśmy po tej samej stronie barykady, a z laptopa tylko korzystam okazje i to typowego laptopa za niedużą kasę.

 

ale co za problem jest zrobić sobie w domu stanowisko monitor myszka i tak dalej wszystko. zrobione tak że jak przychodzisz to tylko stawiasz laptopa podpinasz jeden kabel i jesteś podłączony do systemu. :P wychodzisz z domu odpinasz jeden kabelek i wioo.

 

w sumie to nawet tylko 2 kable. 1 monitor 2 myszka i tyle. i zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, to nie jest pedolenie, ale cztery rdzenie szybkich mobilnych CPU (które ledwo mogą konkurować ze stacjonarnymi i5) dobrze obciążone praktycznie zarzynają chłodzenie nawet dość drogich laptopów (90 stopni na CPU może nie dziwić itp.), a jeszcze dowalić obciążenie GPU to masz dosłownie diabelski kocioł wpływający masakrycznie na trwałość wszystkiego, dlatego stosuje się już rozwiązania typu zew. GPU dla bardzo wymagających itd.

 

Mobilne procki lepiej sobie radzą energetycznie przy prawie żadnym, niewielkim, spontanicznym obciążeniu od tych ze stacjonarek. Proces wykonania wszystkie mają taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomijajac uzasadnienie dla laptopa... Gtx860m + 8gb ram + zwkle hdd (ewent 8sdd + 1tb hdd) czy 840m + 16gb + 256gb sdd? Cena wychodzi taka sama tylko pytanie co praktycznie przyda sie bardziej pod katem 3ds max i ewentualnie unity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówię że laptopy są mocniejsze od stacjonarek to jest wiadome że oczywiście nie. ale chodzi mi oto że. zrobił się taki stereotyp że jak grafika 3D to komputer musi mieć 2 CPU 16 rdzeniowe xeony i tak dalej a jak nie to zrobisz co najwyżej na nim nic. dla mnie to jest śmieszne strasznie. Chodzi mi generalnie oto. że na laptopie z i7. bez problemu zrobisz zlecenia, poczekasz troszkę dłużej na ten render i tyle. a jak ci się mega śpieszy albo jest jakaś archwizowa kobyłka. to wrzucasz na farmę płacisz tego 1-5$ za stillkę i tyle.

 

co do zenwetrznego GPU. emmm to jest raczej dla ludzi którzy korzystają z Octane ew cyclesa.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Panowie, pomijajac uzasadnienie dla laptopa... Gtx860m + 8gb ram + zwkle hdd (ewent 8sdd + 1tb hdd) czy 840m + 16gb + 256gb sdd? Cena wychodzi taka sama tylko pytanie co praktycznie przyda sie bardziej pod katem 3ds max i ewentualnie unity

 

ten wariant z 860 ale dokupiłbym do 16 giga ramu. jeśli siekasz Archwiz albo coś do druku i musisz robić teksty 4-8k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowmy sie, ze wybralem laptopa :) i prosze o odpowiedz na moje poprzednie pytanie ;)

 

ssd vs. hdd odczujesz w komforcie pracy, obojętnie co robisz. Np. startowanie systemu to kilka sekund zamiast minuty.

RAM odczujesz na bardzo dużych scenach. Dotąd miałam 8GB u mnie w domu i najczęściej starczało, ale nie zawsze. W pracy mamy po 64 i też nie zawsze starcza, ale takich scen się nie renderuje na laptopach i nie tworzy będąc nowincjuszem...

Monitor jeśli podróżójesz dużo i z plecakiem bierz 15" full HD (lżejszy i łatwiej się wszędzie zmieści), w innym razie bierz 17" (komfort pracy).

Na temat kart się nie wypowiem bo nie wiem czego wymaga Unity, do Maxa starczy ta słabsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ssd vs. hdd odczujesz w komforcie pracy, obojętnie co robisz. Np. startowanie systemu to kilka sekund zamiast minuty.

RAM odczujesz na bardzo dużych scenach. Dotąd miałam 8GB u mnie w domu i najczęściej starczało, ale nie zawsze. W pracy mamy po 64 i też nie zawsze starcza, ale takich scen się nie renderuje na laptopach i nie tworzy będąc nowincjuszem...

Monitor jeśli podróżójesz dużo i z plecakiem bierz 15" full HD (lżejszy i łatwiej się wszędzie zmieści), w innym razie bierz 17" (komfort pracy).

Na temat kart się nie wypowiem bo nie wiem czego wymaga Unity, do Maxa starczy ta słabsza.

 

ja bym na jego miejscu brał 17. max ma jednak interface pod duże monitory i nie ma skalowania tak więc na 15 będzie tragedia. A z 17 się śmiga tak samo jak z 15. tak czy siak plecak/torba. nie robi aż tak wielkiej różnicy. miałem 15 przez 1 rok po 1 roku kupiłem 17 i jest duzo lepiej jeśli chodzi o komfort a w przenoszeniu nie czuje róznicy prawde mówiąc :)

 

jeśli on ma pracować przy unity to jednak myślę GPU było by tu priorytetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówię że laptopy są mocniejsze od stacjonarek to jest wiadome że oczywiście nie. ale chodzi mi oto że. zrobił się taki stereotyp że jak grafika 3D to komputer musi mieć 2 CPU 16 rdzeniowe xeony

 

Owszem, ten stereotyp był dobry w dawnych czasach, a dziś jest inaczej i laptop spokojnie nada się do grafiki 2D, 3D itd. Zgadzam się z tym w pełni :). Pamiętać jednak należy, że w miarę mocny laptop - o wydajności raptem średniej stacjonarki (ten tu powyższy to raczej niskiej), to bardzo nieekonomiczne i nietrwałe urządzenie. Komputer stacjonarny kupisz raz na 5 lat, potem go upgrejdujesz i jest nadal w formie i w miarę na topie, wytrzyma przeważnie jeszcze dłużej... Z laptopem tak nie zrobisz, pewnie po dwóch latach zacznie coś szwankować, jeżeli często był obciążony to raczej na pewno, nie ma mocnych, choć pewnie zdarzają się wyjątki. Pół biedy jak ktoś kupuje tanie laptopy za 1k z hakiem do maks. 2k. Niektórzy kupują w cenie tych 2 Xeonów za 5-8-10-12k, teraz tak co 2-3 lata. Rachunek leży i kwiczy :). Niektórzy mogą sobie pozwolić na takie powiedzmy ekstrawagancje i to ich osobista sprawa, ja wolę pieniądze przeznaczyć na dzieci i dom niż kolejny złom, dlatego dokonuje takich, a nie innych wyborów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli on ma pracować przy unity to jednak myślę GPU było by tu priorytetem.

 

okej, unity, tylko i7-5500U to cienki niewymienialny procek (może równać się najwyżej ze stacjonarnym Pentium) i wystarczy maks. 840m, do 860m to raczej mocniejszy procek, a tu wychodzimy już poza granice 3.5K.

 

Do viewportu 3dsmaksa to styknie nawet pewnie IntelHD z tego i7 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem, mam unikac procesora w wersji U? Bo sa tez hq i mq. Na pewno bedzie to i7 ale w jakiej wersji? I jak rozumiem polecacie do tego 16gb ramu, ssd i gf840m powinien wystarczyc tak? Jesli tak to takich konfiguracji jest mnostwo glownie lenovo, asus i msi. Ktory z tych producentow? Osobiscie chyba bralbym lenovo. A jeszcze spytam czy bardzo istotny jest fakt zainstalowanego w urzadzeniu systemu? Bo sa oferty i z w7 i w8 i w10. Ma to jakis wplyw lub generuje pewne ograniczenia uzytkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W8 to nawet nie bierz pod uwagę choćby dawali Ci go za darmo. W7 to po prostu sprawdzony system, na którym wszystko pięknie działa i o nic się nie martwisz. Natomiast co do W10, to najlepiej poczytaj tutaj: http://max3d.pl/forum/threads/98879-Windows-10 ...moja opinia jest taka, że system co prawda dobrze się zapowiada, z opinii ludzi, którzy go używają to lepiej poczekać do pierwszego Service Packa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności