Skocz do zawartości

[Thinking Particles] AutoJoint a dwie grupy particles


Docent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

1.

Czy ktoś wie jak za pomocą AutoJoint'a połączyć dwie rożne grupy particles?

 

Jeżeli wszystkie obiekty (wciągnięte do TP za pomocą Object2Particles) znajdują się w jednej grupie to nie ma problemu - działa.

Kiedy kiedy chce to zrobić z dwoma różnymi grupami (lub w trakcie symulacji część obiektów zmienia grupę) za chiny nie chce to działać.

 

 

 

2.

Bardzo często w trakcie symulacji obiekt z Autojoints "wybucha", tak jakby wszystkie łączenia joint zrywały się z wielką siłą - nie wiem jak to inaczej opisać :)

 

 

PS.

Max 2013 x64 / TP 5.0

Edytowane przez Docent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. psearch, albo ppassAB, albo channele, albo memory, generalnie jeden partikle z grupy A musi miec informacje o partilku z grupy B na jakiej zasadzie ma zrobic tego jointa

2. zgaduje ze uzywasz volume break + bullet, dobrym zwyczajem jest zeskalowac nowe fragmenty do 99% zeby scianki sie ze soba nie stykaly, albo uzywanie SC, jest duzo lepszy pod wzgledem "explozji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Używam Psearch lub PpassAB, już rozwiązałem problem (źle polinkowałem)

2. Nie zgadłeś :), używam SC.

 

tylko teraz pojawił mi się inny problem. Gdy sobie testowałem (małe rzeczy) jest ok, ale teraz wrzuciłem do symulacji duży obiekt (budynek wielokondygnacyjny) i symulacja zawiesza mi się w różnych momentach - w zależności jakie zmienne sobie ustawiam (czy to np, raster w VolumeBreak, ilości Jointów lub jakiś Threshold). Brak RAMu nie wchodzi w grę bo np. max zajmuje nie wiecej 60% w momencie zawiechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepchenli w iron manie rozwalanie willi w tp, wiec niesadze zeby to byla wina tp:). co do zwieszania sie, to nigdy mi sie nei zwieszalo, conajwyzej max sie wywalal, ale to przewaznie wina po stronie usera, trzeba wiedziec czego unikac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zapeszać, pogrzebałem w ustawieniach, i na razie sim leci :)

Faktycznie, możne to moja wina, uczę się dopiero ;)

 

 

EDIT:

 

Czy jest w TP lub max'ie jakiś log w którym można sprawdzić co było przyczyną zawieszenia się?

Edytowane przez Docent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności