Skocz do zawartości

Multibitwa 2 - STAR WARS


ranholtzer

Wybieramy najlepszą pracę - STAR WARS  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Wybieramy najlepszą pracę - STAR WARS

    • bigworm
      0
    • DPFantasy
      0
    • Kalberos
      1
    • George1317
      0
    • Lucyfer
      0


Rekomendowane odpowiedzi

PRZEPRASZAMY ZA OPÓŹNIENIE ANKIETY :), DROBNA WPADKA, ALE JUŻ WSZYSTKO WRACA DO STANU PIERWOTNEGO I ZACZNIEMY NIEDŁUGO KOLEJNĄ BITWĘ :)

 

PRACĘ NA KTÓRE MOŻNA GŁOSOWAĆ

bigworm

yoda_meditating_on_dagobah_by_rzotki-d9p1tmu.jpg

 

DPFantasy

KnMJon4.jpg

 

Kalberos

12357185_1010542179001930_2161740931756253721_o.jpg

 

George1317

oAWsjtS.jpg

 

Lucyfer

h0PiqWw.png

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W NOWEJ MULTIBITWIE.

2000px-Star_Wars_Logo.svg.png

 

Temat: STAR WARS

Termin: 25.10.2015-25.01.2016

 

 

Prosiłbym aby prace skończone podpisać jako "praca ostateczna" lub "praca finalna", aby orientował się którą pracę dać pod głosowanie w ankiecie.

 

Nowi uczestnicy mogą dołączać nawet w trakcie trwania rywalizacji, najważniejsza jest praca finalna, i dobrze by było pokazać proces powstawania pracy krok po kroku.

 

Później głosujemy na pracę finalną która najbardziej nam się podoba, osoba z największą liczbą głosów wygrywa, w razie remisu jest dogrywka (zostają tylko osoby z równą najwyższa liczbą głosów), kolejny remis rozstrzygnie los :-) sam nie wiem na jakiej zasadzie mam nadzieje że nie będzie dogrywki .

 

Zwycięzca ma prawo zaproponować temat kolejnej multi-bitwy.

Edytowane przez ranholtzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chyba fajnie byloby zmienic formule socjalizacji czlonkow forum, bo na pierdoly malo kto ma czas. Moze jakies warsztaty czy cos, by ludzie pogadali o swojej pracy, podzielili sie wiedza. Mysle ze po tylu latach wielu z nas ma sporo do powiedzenia, co mogloby zainspirowac mlode polskie pokolenie. Tak tylko sobie mysle, ze z malowania jar jar bingsa jako kylo ren'a niewiele wyniknie, amjakbysmy o swojej pracy opowiedzieli mlodym to bylby duzy plus ktorego nasze pokolenie nie mialo. Taka dygresja i tak wiem ze post zniknie w zalewie grafik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że sporo osób wyemigrowało na FB, Artstation etc. Mam tutaj na myśli właśnie największe autorytety typu ja wiem - Nicponim. Już pod koniec ich obecności na forum wrzucali swoje prace do teczki i na tym kończyła się Ich aktywność. Widocznie w końcu się znudzili.

Ale faktem jest, że jeśli to forum będzie funkcjonowało tak jak funkcjonuje to coraz większa ilość osób zacznie odchodzić.

Trzeba by faktycznie zrobić widoczniejszy podział między osobami z doświadczeniem, a nowicjuszami. Coś na zasadzie uczeń - mistrz.

Trzeba jakoś zachęcić owych wymiataczy do powrotu. Może po prostu im płacić. Chociaż wiem, że na forum sporo jest młodych ludzi, którzy nie mają kasy...

Olaf, nie wiem, jak sprawa wygląda z działem 3D, . Cały czas mówię o 2D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf ma rację, zróbmy konkurs na najbardziej pouczający tutorial w co najmniej dwóch kategoriach do wyboru - environment, character design. Wygrywa ten, kto na stworzonym przez siebie arcie + opis sprzeda najwięcej praktycznej wiedzy :D A sam temat pracy może być dowolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem dwa dodatkowe serwery do obsługi tej bitwy - może teraz się uda. Warto zmienić termin wink.png

 

No i gitara!

 

Teraz będzie śmiesznie :D Adek załatw sponsorów i zorganizuj Challenge jak na Humster 3D :D

 

To apropo ostatniej dyskusji o przyczynach malejącego zaintersowania na forum, i mój (skromny) pogląd na ten temat: ludzie tutaj (generalnie) może i są kreatywni ale napewno są leniwi, nie chce im się palcem kiwnąć dla konkursu w którym główną nagrodą jest "wybranie tematu następnego konkursu". Administracjo! Dogadajcie się z Eizo albo Wacomem a zainteresowanie powróci, krótkotrwale i miejscowo ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlito, jakoś przez lata były speedy na forum a ludzie chętnie brali w nich udział dla "nagrody", nowego tematu. Teraz nagle stali się leniwi? Teraz są po prostu inne opcje, np. grupy fejsbukowe itd. tam się cały czas coś dzieje.

Ale w jednym masz racje konkurs z nagrodą spowoduje krótkotrwałe zainteresowanie. Tak jak było z konkursem detektyw przyszłości.

Tylko ja wolę, żeby to była strona, jak słusznie pisze Olaf ,gdzie są warsztaty, ludzie uczą się itd. a nie konkursy gdzie ludzie rysują po to żeby wygrać monitor. A po konkursie nastanie cisza.

Jeśli nie ma opcji na rozwój warsztatu to się wcale nie dziwię, że ilość i poziom forumowiczów spada.

No i co, no i szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, wiecie że nie znam wogóle sagi Star Wars? :( nie obejrzałem ani jednego filmu nawet w połowie. Wiem kto (co) to R2D2, C3PO, Han solo i Jabba oraz Yoda...a termin o ile przesuniecie? Jest szansa jakaś? Może ktoś do końca grudnia coś wstawi. Ja nagród nie potrzebuję tylk oczasu żeby około 8-10 wieczorów mieć wolne 2-3 godziny. Może się uda do początku 2016 roku. Mam nawet pomysł na to co chciałbym pokazać choć nie znam filmów SW:(

Temat może być luźno powiązany z SW? Czy całość musi być trzaśnięta w realiach SW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz G:

 

Pawlito, jakoś przez lata były speedy na forum a ludzie chętnie brali w nich udział dla "nagrody", nowego tematu. Teraz nagle stali się leniwi?

 

Nie wiem czy nagle ale czasy się zmieniły. Nie trzeba zaraz rzucać zachętami jak na rzeczonym Humsterze, ale trzy nagrody za pierwsze miejsca może wykluczyły by oportunistów i łowców nagród, dając sznasę i motywując utalentowanych, początkujących (kogoś kogo na najtańszy przywoity monitor graficzny nie stać) iniezdecydowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze mlodzi bardziej z tego forum ppotrzebowaliby np. Gdyby czlowiek robiacy tekstury czy assety opowiedzial o swojej pracy - nie musi byc wymiataczem swiatowej slawy, bo i tak powie wiele z codziennego zycia grafika w tej dziedzinie, co zainteresowaloby mlodziaka. 200zl na tablet mozesz zdobyc wszedzie, ludzi 30+ ktorzy moga opowiedziec o zawodzie nie ma na kazdym rogu.

To tylko ogolna mysl, ze juz mamy wymiane pokoleniowa i przydaloby sie zaczac dzielic z mlodszymi nawet malo interesujaca z naszeg punktu widzenia wiedza. Spojrzcie na yt, paskudne lochy ucza sztuki makijazu i mimo wszystko dziesiatki tys malolat to oglada. Jak ktos zaczyna inaczej ceni sobie wiedze do ktorej nie ma zadnego dostepu niz my, dla ktorych wiekszosc z tych godzin pracy to nudna rutyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare psy niechetnie ucza sie nowych sztuczek wiec wiele sie nie zmienilo u mnie.

 

Olaf... Wez zejdz z tego watku. Oni tu chca powrzucac obrazki ze star warsami a ty im tu zlote rady strzelasz. Jak jestes juz taki doswiadczony i madry 30+ idz sie zaszyj w tej swojej angielskiej dziupli i daj ludziom porysowac. To ze sam nie potrafisz nie znaczy ze trzeba tutaj fanom filmu psuc zabawe. Dziewczyne sobie znajdz. Przelam jakos ten kryzys. Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, lucyfer bardzo fajnie. To teraz spokojnie dodawaj kolejne elementy. Pamiętaj od ogółu do szczegółu i staraj się pracować całościowo tak żebyś był zadowolony na każdym etapie malowania. Możesz pokombinować z postacią. pochylić ją bardziej do przodu żeby nie była taka sztywna. (Głupio mi to pisać bo sam mam problemy z pozami), ale bez stresu w końcu przebrniemy przez to nie? :D Kiedyś czytałem że to jak obrazek wygląda na etapie początkowym ma kolosalny wpływ na prace końcową więc warto jakoś ciekawie złapać kadr, poze postaci etc. Ja na obecny moment nie mam kiedy kończyć swojego obrazka bo mnie terminy z innymi rzeczami gonią ale jeśli - z tego co widzę termin jest dość elastyczny to na pewno do tego wróce. Powodzenia i 3mam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem ankietę :) WIEM ŻE MINĄŁ ROK JAKOŚ KOMPLETNIE O TYM ZAPOMNIAŁEM A NIKT SIĘ NIE UPOMNIAŁ Z GÓRY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH PRZEPRASZAM ZA POKUTĘ BĘDĘ CODZIENNIE RYSOWAŁ DWANAŚCIE GODZIN I BŁAGAŁ BOGA ŻEBY MI WYBACZYŁ.

POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH SCHIZOFRENIKÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności