Skocz do zawartości

Oświetlenie


DAGOO

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, właśnie pracuję nad nową ilustracją,

na razie BW, żeby ogarnąć walory.

Mam mały problem i potrzebuje pomocy z pracą nad cieniem.

Czy moglibyście mnie naprowadzić jak powinien wyglądać poprawnie rzucony cień od gościa ze skrzydłami? (źródło światła to zachodzące słońce znajdujące się na wysokości mniejszego ludka ze skrzydłami). :) Dzięki wielkie !

Pozdrawiam!

 

[ATTACH=CONFIG]100682[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Rzucę kilka luźnych myśli, a nuż coś Ci z tego podejdzie. Zacznę od tego, co w bólach podmalowałam:

ikded2.jpg

Pierwsza rzecz, o którą głównie pytałaś, czyli cień. Na pewno będzie długi, cień od skrzydeł raczej wyjdzie już poza kadr. A że skrzydła są tak trochę złożone za plecami, to nie będzie on też zbyt spektakularny, więc bym za nim też zbytnio nie płakała. Druga rzecz, jaka zwróciła moją uwagę to tłum. Ci na pierwszym planie wydają są narysowani tak trochę z profilu, przez co wydaje się, że biegną bardziej w prawą stronę kadru niż w stronę bohatera. Dorysowałabym ze trzy postaci z prawej strony tłumu, poprawiła kierunki ciał, żeby ewidentnie biegli za Dedalem. Zwłaszcza poprawiłabym ziomka w wieńcu laurowym, bo na razie wrzeszczy w stronę kamienia. Chmury zdecydowanie ciemne, słońce świeci zza nich skoro to zachód, widzimy ich nieoświetloną stronę. Jakoś tak mniej więcej. Powodzenia w dalszej pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności