Skocz do zawartości

Zestaw PC: ok 8500 zł


weiss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądam forum od 2 miesięcy jako gość w poszukiwaniu zestawu ale chyba muszę spersonalizować wymagania.

Nie chciałem zaśmiecać forum nowym postem czy głupimi pytaniami, ponieważ moja wiedza na temat sprzętu jest raczkująca ale od czegoś trzeba zacząć, więc z góry przepraszam za głupstwa z mojej strony ;)

 

Wraz z oprogramowaniem chciałbym zamknąć się w około 8,5k.

Komputer głownie do modelowania w 3dmaxie, zbrushu, mudboxie i częstego renderowania wizualizacji.

Jakie komponenty polecacie pod tym względem? Lepiej jest czekać do czerwca na nowe procesory od Intela czy ładować się w procesor 5820 i modernizować w przyszłości? GTX980ti to przesada?

 

Tu mam kilka faworytów, ale wiem, że do tego jakieś dobre chłodzenie (wodne? Corsair Hydro H110i?), dyski, zasilanie no i obudowa więc w 8,5 tysiąca to sobie mogę pomarzyć przy takich częściach:

 

MSI X99A GAMING 7 (Z97 4xPCI-E DDR4 USB 3.1)

Intel i7-5820K 3.30GHz 15MB BOX

ASUS GeForce GTX980Ti 6144MB 384bit DirectCu 3 Strix OC

G.SKILL 32GB 3000MHz Ripjaws V Red CL15 (2x16384)

 

Ale co wywalić, czym zastąpić?? Może dorobić się do 9,5k po jakiś konkretny zestaw?? Trudno mi idzie połączanie wydajności, ceny i potrzeb więc proszę o pomoc!!!

Pozdr

Edytowane przez weiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ja sie w sumie zastnawiam bo te procki to RAM 2133 Mhz wykorzystuja. Ciekawi mnie jak to sie ma do innych podzespolo. Jak masz kase na 980 to bym bral im wiecej ramu tym lepiej.

http://ark.intel.com/products/82932/Intel-Core-i7-5820K-Processor-15M-Cache-up-to-3_60-GHz

 

Jezeli bedziesz myslal o 2 kartach w przyszlosci t o5930k lub XEON jakis albo 5960x ale to juz drozsza sprawa. W tym ze 593k ma juz 40linni przesylowych do PCI express zas 5820k 28

 

http://ark.intel.com/products/82932/Intel-Core-i7-5820K-Processor-15M-Cache-up-to-3_60-GHz

 

Tak wiec w przypadku SLI jedna karta pci 16 druga pci 8 dla 3 3*8 PCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności