Skocz do zawartości

Zestaw PC: Wielozadaniowy, ok. 4k


theSZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zwracam się tu z prośba o poradę w doborze zestawu. Chciałbym sobie poskładać nowy komputer do zastosowań związanych głównie z grafiką 2d i coraz więcej 3d na szczeblu amatorskim. Dodam, że bardzo okazjonalnie pogram w nowsze gry, ale liczenie siwych włosów na głowie Geralta mnie nie interesuje :P.

 

Wymyśliłem sobie coś takiego:

 

CPU: Intel Core i5-4690k ~1090 pln (może warto dopłacić do i7-4790k ?)

Płyta główna: MSI Z97 GAMING 3, Intel Z97, 4xDDR3 ~520pln

RAM: Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) 1600MHz ~339pln

Pamięć: Dysk Seagate 1TB 7200RPM + SSD Kingston V300 120GB ~420pln

GPU: Gigabyte GTX960 Windforce 2X 4GB ~970pln

Cooler: SilentiumPC Grandis XE1236 ~169pln

Zasilacz: Be Quiet! Pure Power L8 500W ~279pln

Obudowa: SilentiumPC Brutus M25 Pure Black ~160pln (chłodzenie wejdzie?)

 

W sumie coś koło 4000pln. Jeśli się opłaci - dorzucę, ale wstępnie taką granicę sobie postawiłem i, póki co tego się będę trzymać.

Dzięki i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeżeli głównie 2D i okazyjnie 3D to proponuje taką konfigurację. Procesor ustawić w OC na 4.5Ghz (4.7Ghz to maks. średnio bezpieczny).

 

http://zapodaj.net/30f38224b9239.png.html

 

1980 zł

 

Do tego kartę graficzną do wyboru:

 

1. Asus GeForce GTX 950 STRIX, 2GB GDDR5, 128 BIT, 2XDVI, HDMI, DP, Box (STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING) - 740 zł

lub

2. XFX Radeon R9 380X DD XXX OC 4GB GDDR5 (256Bit) 2xDVI/HDMI/DP (R9-380X-4DF5) - 1076 zł

 

Lepsza jest 2, większa wydajność i wiecej RAM, ale jak interesuję Cię silniki wykorzystujące tylko CUDA to lepsza będzie 1, bo 2 tylko do OpenCL.

 

Zmieścisz się w 3000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Bardzo przyda mi się pomoc kogoś kto wie jak to ugryźć :P.

A jeśli niespecjalnie zależy mi na mocnym ubijaniu ceny? Tzn, 'okazyjne 3d' może z nowym sprzętem zmienić w coś bardziej regularnego. Oczywiście czysto teoretycznie, ale dotychczas korzystałem ze sprzętu, który nie umożliwiał mi zbyt wielu dróg rozwoju w tych kierunkach (mój laptop robi mi coś takiego, że awaryjnie wyłącza się przy zbyt dużych temperaturach, a potrafił się zgrzać przy pracy w AE, choć jakiś skomplikowanych rzeczy tam nie robię.. :P) , więc kto wie? Dlatego głupio dodałem 'wielozadaniowy' :P. Do tego chciałbym, żeby maszynka trzymała przyzwoity poziom przez parę lat. Przyzwoity monitor już mam, więc teraz chciałbym wycisnąć z tych 4k tyle ile mogę, nawet jeśli na początku z tego nie skorzystam.. ot, może chłopięce gadżeciarstwo trochę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do i7-4790K musi dopłacić z 1700-1900 zł (lepsza płyta + lepsze chłodzenie, może nawet lepszy zasilacz), jak 3D i rendering okazyjnie to szkoda zachodu, bo to trzeba bardzo dużo renderować, a w 2D to Pentium G3258 OC 4.5+ Ghz jest zazwyczaj wydajniejszy lub równy i7-4790K. Renderować może też okazyjnie na GPU lub CPU+GPU, jeżeli wykorzystywany silnik pozwala.

 

PS. konfiguracja jest ułożona także pod upgrejd do i5-4690K (także uciągnie i7 bez K), ale po co, żeby rdzenie/wątki leżały odłogiem, okazyjny rendering only CPU będzie maks. ok. 2.5x wolniejszy względem i7-4790K (najdroższy wypas), i maks. 1.6x (60%) wolniejszy względem i5-4690K bez OC (z jakimś OC 2x), natomiast reszta będzie działać tak samo lub podobnie lub lepiej (szczególnie na jednym wątku będzie wydajniej na G3258)

 

PS1. zastanowiłbym się też nad nową platformą LGA 1151 Skylake 14nm, szczególnie i3-6100 za 550zł, który po OC ma wydajność i5-4690K bez OC, wtedy procek 550zł i płyta koniecznie Z170 ok. 450 zł, i DDR4 2133.. zasilacz i chłodzenie powyższe styknie, ale ta opcja jest obecnie w fazie eksperymentów choć działa, bo sam uruchomiłem komuś :)

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne odpowiedzi :)

@materalia - 1700-1900pln więcej do konfiguracji proponowanej przez Ciebie, czy do mojej z pierwszego posta? Bo wydawało mi się, że mocniejszy zasilacz i pójdzie. Dla uproszczenia można założyć, że za pół roku stanę się pasjonatem grafiki 3d :) Albo, że mam 4k na PC'ta, a resztę muszę wyrzucić do śmieci.. taki dziwny klient :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materalie traktuj przez palce. Chłopak jest tu nowy ale zdążył już "zabłysnąć" oryginalnymi pomysłami w dziale sprzętowym. Chociaż polecaniem do grafiki 3D dwurdzeniowego "padła", wszedł na nowy poziom doradztwa w 2016 roku ;).

 

A tak juz na serio.

- Jeśli poważniej traktujesz to czym sie zajmujesz to jednak warto dopłacić do i7 4970k, albo nawet wejść w 5820k.

- Jeśli to głównie maja być gry, to i5 będzie optymalnym rozwiązaniem.

 

Co do reszty Twojego zestawu:

- w X-com jest teraz promocja na Gigabyte GTX 960 4GB - 889 zł,

- dysk SSD wybierz 250 GB - taki dysk musi mieć odpowiednią ilość wolnej przestrzeni żeby optymalnie i długo pracować. Teraz jest promocja na dyski Cruciala - MX 200 za 349 zł (250 GB),

- zasilacz warto od razu kupić na lata - dołóż trochę do EVGA G2 albo Corsaira RMX, 750W za ok 500 zł.

 

I jeszcze jedno. Za niedługo będzie premiera nowej architektury Nvidii - Pascal, w 16 nm, ukierunkowanej na obliczenia i granie w 4K. Z dotychczasowych przecieków wygląda, że ma być bardzo duży wzrost wydajności (szczególnie w obliczeniach). Wiec polecam teraz tańsze GPU na przeczekanie i kupno czegoś docelowego za kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@materalia - Hah, jak w końcu znajdę na to chwilę, myślę, że na pewno.. człowiek potrzebuje jakiegoś medium do rozładowania potrzeb. Grafiką interesowałem się, od kiedy miałem komputer, niestety od dłuższego czasu nic z 3d nie robiłem, czasu brak, teraz nawet porządnego komputera (chociaż to drugie to lekka wymówka :D)..

Myślałem, czy nie szarpnąć się od razu na lga 2011, ale w sumie tutaj rośnie też cena reszty komponentów i nie bardzo byłem przekonany, czy w tych 4k (moze i 4,5k) sensownie się zmieszczę. Myślałem też o Skylake'ach, ale nie wiem, czy warto w to brnąć..

 

@marograf - Poważnie, ta tyle, na ile pozwalają mi studia i praca, gdzie pracuję już w moim prawdopodobnie docelowym zawodzie. Tak więc grafika pozostanie dla mnie pełnym pasji hobby na co najmniej bardzo długo, jeśli nie do śmierci.

Gram rzadko, ale lubię mieć taką możliwość, to nie jest krytyczne. Pomysł z przeczekaniem na grafikę brzmi słusznie, obczaję, bo to dla mnie nowe info. Dziękuje Ci, bardzo pomocny post :)

Edytowane przez theSZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materalie traktuj przez palce. Chłopak jest tu nowy ale zdążył już "zabłysnąć" oryginalnymi pomysłami w dziale sprzętowym. Chociaż polecaniem do grafiki 3D dwurdzeniowego "padła", wszedł na nowy poziom doradztwa w 2016 roku

 

widzę odezwał się stary wyjadacz i bywalec, który choć taki stary to jeszcze nie zmądrzał :D i nie rozumie, że liczy się wykorzystanie, a nie to czy coś ma x rdzeni i ile kosztuje itp. Autor wątku wyraźnie napisał chyba, że pracuje głównie w 2D, a 3D to okazyjnie, nawet jak stanie się pasjonatem 3D, to zanim stanie się wyjadaczem 3D ten nawet załóżmy 2x krotnie wolniejszy rendering CPU (na GPU będzie identycznie) nie pogorszy w niczym jego warsztatu i komfortu pracy :) (renderingi na tym etapie trwają sekundy, lub finalnie kilkanaście minut na obrazek, przypominam), natomiast w viewport OGL, edycja itp. to czy wybierze G3258 czy i5 czy i7, będzie praktycznie taki sam itd. , bo programy jednak głównie jadą na jednym wątku. W kieszeni jednak da się odczuć brak tylu 17 czy 19 stów.

 

Ja polecam mimo wszystko R9 380X za 1070 zł, GTX960 wyraźnie odstaje pod każdym względem, a GTX950 po OC daje podobną wydajność co GTX960, przynajmniej w grach i viewport ogl:).

 

R9 380X - 4 Tflops w single, 250 Gflops w double

GTX960 - 2.3 Tflops w single, 72 Gflops w double (he, w double to jak i3)

 

GTX960 to padaka na którą szkoda kasy, może jakaś alternatywa dla kogoś kto nie ma na GTX980 i korzysta z CUDA, tak poza tym szkoda kasy.

 

PS. z tym czekaniem za Pascalem to też pojechałeś :)

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku wyraźnie napisał chyba, że...

... ma na zestaw 4000 zł i jak trzeba to dołoży.

Wiec jaki ma sens proponować mu znacznie słabszy zestaw za 2700 zł? Najwięcej sie traci na wszelkich odsprzedażach, szczególnie takiego sprzętu jak procesory czy płyty gł.

 

(renderingi na tym etapie trwają sekundy, lub finalnie kilkanaście minut na obrazek, przypominam)

Taa... optymalizacja sceny i ustawień renderingu to wiedza która nikomu nie spadła z nieba. Początkujący zazwyczaj pytają dlaczego to tak hu***wo wygląda i dlaczego się tak długo liczy :D

 

R9 380X - 4 Tflops w single, 250 Gflops w double

GTX960 - 2.3 Tflops w single, 72 Gflops w double (he, w double to jak i3)

A teraz nam wszystkim ładnie opowiedz o zastosowaniu obliczeń podwójnej precyzji w renderingu :)

 

PS. z tym czekaniem za Pascalem to też pojechałeś

Autora wątku widać zaciekawila ta informacja, ale Ty oczywiscie wiesz lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem każdego po trochu i teraz sprawa wygląda mniej więcej tak:

 

- Chyba szarpnę się na i7-4790k.

- Zrezygnuję z tej gtx 960 i wezmę sobie gtx750Ti (jest sporo tańsza, nawet od tej 950, a na moje potrzeby, wydaje mi się, że wystarczy..)

- SSDka zmieniam na 250GB (Crucial)

- Zasilacz: skoro warto :)

 

Po tych zmianach podnoszę poprzeczkę do czegoś ok. 4400 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. ma na zestaw 4000 zł i jak trzeba to dołoży.

 

jak będzie miał 20 tyś, to też będziesz składał za 20 tyś :). Ludziom czasem trzeba uświadomić ich potrzeby. Żadna sztuka kupić wszystko hiper za najwyższą cenę, tylko co dalej, moim celem jest raczej optymalizacja pod możliwości wykorzystania. Osobiście uważam, że wydanie tych 4000 to zwyczajnie za duży budżet jaki sobie założył na to co robi i dopiero zamierza robić itd.. Zajmuje się 2D, a 3D dopiero planuje, a sprzęt który na CPU jedynie policzy scenkę tylko 2x wolniej nie jest złą propozycją, bo komfort pracy będzie podobny lub taki sam, możliwości upgrejdu nie są zamknięte!. Wydaje mi się, że więcej na początek nie potrzeba. Notabene, wielu tutaj zaczynało od takich procków itd., że nawet nie warto wspominać, bo smartfony mają lepsze :D

 

Początkujący zazwyczaj pytają dlaczego to tak hu***wo wygląda i dlaczego się tak długo liczy

 

I dlatego potrzebują min. 4 rdzeni, a może nawet 6 lub 8, ale co tam, wincyj, będzie przecież jeszcze lepiej i mniej pytań hehe :rolleyes:

 

A teraz nam wszystkim ładnie opowiedz o zastosowaniu obliczeń podwójnej precyzji w renderingu

 

jakieś tam elementy obliczeń używają podwójnej precyzji, chociaż z racji obniżonej wydajności dp na gpu, programiści unikają, co nie znaczy, że to się nie zmieni, ale w sp to GTX960 też dostaje łomot od nawet R9 380, nie tylko R9 380X :cool:.

 

Autora wątku widać zaciekawila ta informacja, ale Ty oczywiscie wiesz lepiej...

 

wszystko technoportale o tym ćwierkają, tylko co to ma do rzeczy, jak tak naprawdę nie wiadomo do końca co będzie za rok, czy ten Pascal to nie jest tylko pic i fotomontaż, bo firmy mają raczej tendencje do przejaskrawiania swoich planów :cool: . Gdybyś pisał o premierze za miesiąc lub dwa, to co innego. Myślę, że na ten czas Pascal to jeszcze siedzi w matrycach FPGA i wszystko jest bardzo hipotetyczne :D

 

- - - Połączono posty - - -

theSz

 

- SSDka zmieniam na 250GB (Crucial)

 

w mojej konfiguracji jakbyś zauważył jest SSD 250GB tylko Samsunga za 349 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@materalia - Tak. Jak będę chciał wydać 20 tys. to również tak zrobię i - wybacz, ale próby uświadamiania mi moich potrzeb mnie obrażają. Może w ogóle pocieszę się tym, że mam ciepły kaloryfer i coś do jedzenia, a kompa w ogóle nie kupię, bo właściwie to bez niego przeżyję :). .

 

To nie jest mój pierwszy komputer w życiu. Nie wiem skąd też pomysł, że pierwszy raz w życiu podłubię sobie coś w 3D (może mistrzem nie jestem, ale po prostu robię rzadko, bo nie mam czasu), wolałem ominąć temat tego - co będę z tym komputerem robił, bo nie o to mi chodzi (nakreśliłem segment cenowy i przybliżyłem zastosowanie - myślałem, że to wystarczy. ).. Nie śledzę rynku w ogóle, dlatego poprosiłem Was o pomoc, bo wiecie co można kupić i orientujecie się jaka jest tego opłacalność. Wszystkim bardzo dziękuje za udzielone mi porady i naprawdę każdy wniósł do mojej informacji coś wartościowego, za co jestem wdzięczny. Ale mam wrażenie, że powoli zostałem wyłączony z dyskusji, którą sam rozpocząłem.

Jeśli ktoś kupuje sobie Porsche to nie znaczy, że ma zamiar jeździć nim non stop 250 km/h - może ma małego i chce sobie poprawić humor.

 

Co do SSDka: ano, jest. W sumie cena ta sama, ale SSD Samsung'a już miałem i był ok. Dzięki za zwrócenie uwagi.

 

Dzięki Wam wszystkim. Miłej i kreatywnej nocy nocy życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jak będę chciał wydać 20 tys. to również tak zrobię i - wybacz, ale próby uświadamiania mi moich potrzeb mnie obrażają. Może w ogóle pocieszę się tym, że mam ciepły kaloryfer i coś do jedzenia

 

Ehhh, może ten skrót myślowy nie był najlepiej dobrany, bo ludzie to teraz w Polsce są strasznie wrażliwi i drażliwi na punkcie posiadania i próżności, ale nie ma w tym nic obraźliwego pod tym tematem. Rozmawiamy o sprawach stricto technicznych, a nie mody, które nie są tak oczywiste jak owe Porsche i stary Maluch. Nie każdy musi wiedzieć, że procesor kosztujący 5x mniej jest w pewnych zastosowaniach tylko 2.5x wolniejszy od najszybszego w linii, a w wielu zastosowaniach nie będzie żadnej różnicy w wydajności, bo takie są uwarunkowania techniczne wielu programów, tylko to miałem na myśli w kwestii uświadamiania do potrzeb, a przyjąłem, że potrzeby w liczeniu renderingu masz dużo mniejsze niż pozostałe, a akurat zwracam uwagę na priorytety itp. i każdemu próbuje po ich uwzględnieniu raczej optymalizować wydatki w dół lub górę tj. niektórym zmniejszam, innym zwiększam. Wybór oczywiście pozostaje w rękach kupującego, przecież tu padają tylko dobrowolne propozycje i pewne uzasadnienia :)

 

Na marginesie, gdybyś chciał wydać załóżmy owe 20 tyś na komputer i napisał, że głównie 2D, wstępnie 3D na szczeblu amatorskim (niewiadomo nawet o które 3D chodzi), to ja bym chyba nie był w stanie nic dużo lepszego zaproponować w komponentach komputera co poprawiłoby znacząco komfort pracy, chyba poszlibyśmy w drogie dobre monitory, tablety do rysowania itp., czyli to co poprawiłoby wydajność pracy i jakość, tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

theSZ jak masz silne parcie na kupno nowego komputera? czy możesz trochę poczekać bo aktualnie cena dolara jest ewidentnie nieprzyjazna dla nabywców sprzętu, jeśli patrzysz przyszłościowo na grafikę 3d ewidentnie bym ominął platformy 4 rdzeniowe na podstawce lga 1150 w tym momencie jest to już nie rozwojowa linia u Intelela bo przeszedł całkowicie na nowa platformę i nowy proces technologiczny. Jeśli natomiast masz mieć jakiś wybór i szanse potem zmodyfikowania kompa to warto wejść w lga 2011v3 z i7 5820 6 rdzeni 12 wątków szczególnie ze intel już zapowiedział ze pod serie 6 i7 procesorów 6,8 i więcej rdzeniowych nadal będzie używana podstawka lga 2011v3. Dlatego jeśli nie masz musu zakupu już teraz warto popatrzeć na kursy dolara i zerkać co się dzieje z cenami sprzętu. Co do GPU to sprawdź czy programy na których pracujesz wykorzystują CUDA jeśli tak to omiń szerokim łukiem karty od AMD dopóki firma jak to zapowiada ze wejdzie tez w technologie CUDA, są to pieniądze wyrzucone w błoto i stajesz się posiadaczem mało funkcjonalnego sprzętu pomimo hiper wydajności, no chyba ze pracujesz tylko w C4D+PS to tu karty od amd naprawdę pokazują swoja klasę w viewportach cinemy

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

theSZ, następnym razem napisz czy masz na zestaw do wydania 4tys, czy maksymalnie 4 tys., bo to co potem napisałes o 20 tysiach już skomplikowało udzielenie Ci pomocy. Jezeli jak piszesz ze jak bedziesz chciał wydac X kasy to po co tu w ogóle się zastanawiać nad twoimi pytaniami. wystarczy pojść do super drogiego sklepu i "kapusta" szybko Ci zniknie. a różnicy w produkcie nie odczujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie w platformie 2011v3 sie nie zmiesz. 1150 mozliwe ze nie jest rozwojowe ale starczy na dlugo,

Jezeli nie zamierzasz podkrecac to proponuje Ci:

BxgDDbb.png

 

Dysk SSD mozesz sobie potem dokupic. Przy wymianie grafiki musialbys stara sprzedac. Dobra 600 80+ na jedna karte starczy, Mozesz jeszcze sprobowac skylek 6700 jezeli nie chcesz podkrecac. Wowczas mozesz wziasc troche tansza plyte i DDR. Jak bierzesz procek BOX to przez pare miesiecy zawsze mozna pobujac sie z chlodzeniem boxowym. 5820k nie ma chlodzenia w boxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że programy używają GPU tj. CUDA, OpenCL, GLSL, OGL... nie tylko do renderingu. Zwróciłbym uwagę na OpenSubdiv, Cząsteczki, Fizykę, Symulacje (różne)..., potem Rendering, i po zaakceptowaniu ograniczeń silników renderujących GPU, a jest to o wiele łatwiejsze jak nie ma się już pewnych starych przyzwyczajeń..., jest bardzo opłacalne, szczególnie gdy dysponuje się bardzo ograniczonymi środkami finansowymi. Wydajność względem ceny i łatwość rozbudowy - wystarczy w tym celu wykorzystać tylko kolejny slot pci-x (mają nawet tanie płyty), jest rewelacyjna. CPU specjalnie nie ogranicza wydajności GPU, bo ten mechanizm dt. głównie gier. Dla porównania dodam, że np: pojedyncza karta R9 380X 4GB za ok. 1000 zł jest 2x wydajniejsza w renderingu od i7-5820K(6rdzeni/12wątków) za ok. 1700 zł na przykładowo silniku Cycles, a jeszcze wydajniejsze karty z 8GB zaczynają się od 1500zł, tylko dodanie drugiej takiej karty nie stanowi już większego problemu. Akceleracja pozostałych mechanizmów jest jeszcze lepsza niż w przypadku renderingu.

 

Widać nawet ruch wśród autorów programów, którzy planują optymalizacje raczej w kierunku GPU.

 

PS. w 2D (Phostoshopy różne i grafika wektorowa) liczy się głównie wydajność jednego rdzenia/wątku, a ich liczba ma już marginalne przełożenie na komfort pracy.

 

PS2. a propos NV Pascala to AMD planuje R9 490X 16/32GB HBM2 14/16nm FinFET w lato 2016, ale ceny i tak będą zaporowe, więc nie ma się czym podniecać, za to może stanieją obecne modele top np: R9 Nano z TDP 175W (8.1Tflops SP/512Gflops DP) poniżej 2k wart jest już szarpnięcia.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, spokojnie zmieści w ok. 4K na LGA2011v3, o ile zrezygnuje z SSD lub HDD, a bez tego da się pracować jak najbardziej, wolniej liczyć nie będzie w programach 3D jeżeli zrezygnuje na razie z SSD. Wychodzi 4600 zł, można jeszcze obciąć o -280 zł, choć nie polecam, bo to konfig także do pewnego OC i7-5820K. Ściąć można na zasilaczu minus-60 zł (530W,ten sam producent), HDD -40zł (głośniejszy WD), chłodzeniu -80 zł (Spartan Pro), karcie graficznej maks.-100zł (np: GTX750 1GB)

 

http://zapodaj.net/11071f30fd006.png.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja ale ja bym te 4 banki zamienil na 2x8 wowczas nie marnuje bankow pamieci i docelowo w przyszlosci moze pociagnac do 64GB, Wiem ze jest quad channel. Ale to tak patrzac przyszlosciowo.

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr4-16gb-8gbx2-2133mhz-cl15-ripjaws-4-red-f4-2133c15d-16grr-723125/

 

Ten Zalman Z1 ma tylko 1 wentylator. Tylko wnetyl tak jak i SSD mozna dokupic.

 

Grafike asekuracyjnie takze bym wybral inna GTX 750 4GB:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-750ti-4-gb-gddr5-128-bit-2xhdmi-2xdvi-box-gv-n75twf2oc-4gi-768073/

 

5820k na allegro znalazlem w lepszej cenie 1620pln. Gwarancja realizwowana jest przez intel wiec nie ma co sie zbytnio martwic:

http://allegro.pl/intel-core-i7-5820k-lga-2011-3-i5905585700.html

 

Kupujac Płyta główna MSI X99A Raider tez pare groszy zaoszczedzi.[h=1][/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym został przy quad-channel. 32GB to odległa perspektywa.

 

Grafikę asekuracyjnie; AMD R7 370 NITRO 4GB 256bit za 699zł. O wiele lepsza od GTX750Ti.

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r7-370-nitro-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-11240-04-20g-749580/

 

GTX750Ti odpowiada wydajnościowo AMD R7 360 (w grach), 4GB w 750Ti to niezbyt pasuje, natomiast GTX950 odpowiada bardziej AMD R7 370. GTX750Ti to ma sens maks. do 550zł.

 

R7 370: 2 Tflops SP, 125 Gflops DP, 256bit GDDR5

GTX750Ti: 1.3 Tflops SP, 40 Gflops DP, 128bit GDDR5

R7 360: 1.5 Tflops SP, 96 Gflops DP, 128bit GDDR5

 

Płyty bym nie zmieniał.

 

Procek można poszukać taniej na Allegro.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalpel.Ten komputer to akurat nie dla mnie. Tylko taka propozycja dla autora wątku. Osobiście karta juz kupiona 970. Zostala zmiana procka i płyty chwilowo mi się odwlekla. Pewnie Ram dojdzie jak 1551 lub 2011v3. U mnie, Maya substance, painter, mudbox, zbrush. Gimp, Krita jak hajs będzie to Photoshop. Chyba ze krita i gimp starczy. Może wqrtce Marvelous Designer ale to kosztem kompa i wtedy upgrade jeszcze się odwlecze. Animacji nie planuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności