Skocz do zawartości

jaki serwer kupic?


rdawlud

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Czy bylby tutaj ktos w stanie doradzic mi co do zakupu serwera? Ja sie srednio orientuje w temacie.

 

Mam 2 kompy. Na nich bedzie zainstalowany jest 3ds max. Na serwerze beda biblioteki modeli, textur i tam zapisuje swoje sceny maxowe. I chcialbym zeby kazdy z tych 2 komputerow mial dostep do tych materialow, scen i mozliwy byl distributed rendering. Rozumiem, ze wazna jest tutaj predkosc zapisu zeby sceny maxowe nie zapisywaly sie wieki itd.

 

To co znalazlem to:

http://www.komputronik.pl/product/232876/Elektronika/Peryferia_PC/Thecus_N2800.html

http://www.komputronik.pl/product/232885/Elektronika/Peryferia_PC/Thecus_N4800ECO.html

http://www.komputronik.pl/product/232878/Elektronika/Peryferia_PC/Thecus_N4510U_PRO_S.html

 

Pozdrawiam

Rafal Dawlud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ze swojej strony polecam zainteresowanie się produktami QNAPa.

Sam mam TS-431+ - maleństwo na ARMie, ale z tego co zdążyłem się zorientować QNAP bije na głowę konkurencję oprogramowaniem i community. Serwer stoi na okrojonej wersji Linuksa, bardzo łatwo jest nią zarządzać i ma masę możliwości poza samym serwerem plików np.:

-klient torrent

-serwer www

-serwer baz danych

-serwer NLDA

-aplikacja do monitoringu

 

Sam korzystam tylko z niewielkiej części, ale cały czas zadziwia mnie to ile można na nim zrobić. Szczególnie kiedy idę do kolegi, który ma jakiegoś Zyxela i cóż... jest to serwer plików.

 

https://www.qnap.com/i/en/product/model.php?II=171

 

Aha, przy gigabiowym switchu uzyskuję transfery na poziomie 50-100MB/s bez RAIDa na jakchś zwykłych Barraccudach.

Dodatkowa zaleta: Kieszenie świetnie sprawdzają się we współpracy z dyskami z urwanymi gniazdami SATA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałem się przyłączyć do wątku. Również zastanawiam się nad rozwiązaniem opisanym przez rdawlud. Dwa komputery podpięte w sieci Gb i do tego serwer plików w postaci NAS. Myślałem aby wykorzystać NAS z miejscem na 4 dyski. Plan był taki aby na początek dwa dyski spiąć w RAID 1 (mirror) na których to byłyby przechowywane sceny, tekstury itp. oraz dołożyć dodatkowy dysk, który spełniałby rolę dysku na backup systemów z obu komputerów podpiętych do sieci. Tu pojawia się pytanie.

- Jaki NAS wybrać i jakie dyski do niego zastosować. Operuje na dość dużych scenach - 600MB do ok 1GB. Zastanawiałem się nad Qnap i Sygnology. Zależy mi by nie było zbytniego opóźnienia przy cyklicznych autobackupach Maxa w stosunku do tego co mam obecnie. Dodam, że obecnie jeden z komputerów działa jako serwer (dysk z scenami, teksturami, skryptami i pluginami udostępniony w sieci). Korzystam w nim z dysków WD Black 1TB (jeden na system i drugi na pliki).

Jeśli chodzi o dyski to zastanawiałem się nad napędami o pojemności 2TB.

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. Jeśli ktoś już korzysta z takiej konfiguracji to również chętnie przeczytam spostrzeżenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż nie doczekałem się na podpowiedź. Wybór padł na Qnap TS-251+ 2GB RAM. Do tego doszły dwa dyski Seagate NAS 3TB. Plan jest taki aby dyski były spięte w RAID 1, choć jeszcze zastanawiam się czy nie bezpieczniej byłoby po prostu na jednym dysku trzymać wszystkie potrzebne pliki, a drugi traktować jako typowa kopia zapasowa wykonywana np. raz dziennie. Jak tylko zamówienie przyjdzie i uda mi się do skonfigurować, to postaram się opisać jak wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności