Skocz do zawartości

Parametry irradiance map, light cache, render dużej rozdzielczości Vray


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Dziękuję za szybki odzew :) Faktycznie, nie pomyślałam o tym, że to zależy od sceny. Prześlę kilka ujęć zrobionych w małej rozdzielczości. Także chciałabym zapytać o Adaptive DMC Sampler. Czy w przypadku takich scen jaki mogę ustawić, żeby przyspieszyć render? Normalnie używam min.2, max. 5. Model nie ma wielu poligonów, to raczej proste bryły. Rozdzielczość bit map takie jak mają w arroway textures, np. 2800X1900, czy to za dużo czy optymalnie? Bumpy mam na 15, czasem 20, blur na 0,4. Subdives w materiałach zawsze poniżej 20.

7Y764i.jpg

p5hMckE6j

0w9ONo.jpg

GFH3bs.jpg

LPaExR.jpg

EZSGeo.jpg

DceVFa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betony, czerwony blat i ciemna podłogę daj do materiału overridemtl bo ci paskudzą render http://docs.chaosgroup.com/display/VRAY3MAX/Override+Material+%7C+VRayOverrideMtl a jaki masz parametr color noise w adaptive dany, zamieszczaj na forum zrzut z ustawień z setup render. Sypie ci się na ujęciach AA w wielu miejscach masz ząbkowanie krawędzi pewnie masz zastosowanego Catmula on mocno ostrzy a na dodatek mocno spowalnia renderowanie. Sudbivids odpowiadają w materiałach za jakość np refleksów podbijając je powodujesz ze materiał nie szumi w odbiciach i tu zależnie od tego jaki efekt chcesz otrzymać podwyższa się je 20 może być w wielu przypadkach na prawdę za małą wartością. Najlepiej daj któraś z tych wizek w pełnym wymiarze to będzie łatwiej powiedzieć gdzie ci coś szumi a gdzie jest oki

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności