Skocz do zawartości

Zestaw PC: do 4tys. zł + monitor


swistakr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Na poczatek: Staram sie zlozyc komputer za okolo 4tys + monitor w rozsadnej cenie(nie znam realiow ale mysle ze w okolicach 600 uda Wam sie cos doradzic)=4600 na caly zestaw, ewentualnie do 5tys jezeli rzeczywiscie mialoby to podniesc ergonomie uzytkowania i jest to cena maksymalna jaka chcialbym na te chwile wylozyc na komputer. Aktualnie uzywalem mojego leciwego laptopa do obrobki zdjec i nauki blendera, aczkolwiek wydaje mi sie, ze max jest duzo bardziej przystepny i mozna znalezc wiele wiecej pomocy. Tak wiec wracajac chcialbym na powaznie usiasc do nauki projektowania grafiki 3d w maxie i jednoczesnie cieszyc sie z wydajnego i szybkiego komputera. W najblizszym czasie nie planowalbym rozbudowy, moze poza chlodzeniem na procek.

 

Moja propozycja:

[TABLE]

[TR]

[TD]Intel i7-4790K 4.00GHz 8MB BOX[/TD]

[TD]1600[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Płyta główna MSI Z97-G43[/TD]

[TD]420[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Zalman z3 plus[/TD]

[TD]180[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]XFX Core TS 550W SLI[/TD]

[TD]280[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]WD Blue 1Tb[/TD]

[TD]250[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Pamięć Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MH[/TD]

[TD]330[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]GIGABYTE GeForce GTX 750Ti[/TD]

[TD]580[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Dysk SSD Plextor M6S 128GB SATA3 (PX-128M6S)[/TD]

[TD]280[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]

[/TD]

[TD]3930[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

W zestawie nie ma monitora, bo po prostu nie potrafie wybrac trudno mi ocenic czy w tej kategorii cenowej kazdy bedzie dobrym i jednoczesnie zlym wyborem, tak wiec tu prosze o pomoc. Ponadto licze na konstruktywna krytyke i ewentualne proby skonfigurowania do optymalnosci tego co przedstawilem, komputer stacjonarny ostatni raz skladalem w zeszlej epoce wiec jest mi ciezko sie odnalezc w temacie staralem sie przesledzic watki i wybrac z nich to co uznalem za najlepsze. I jeszcze jedno pytanie o studencka wersje maxa: czy jest w jakis sposob ograniczona, pod wzgledem funkcjonalnosci czy jest to pelna wersja tylko do uzytku wlasnego?

 

Z góry dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

KOnfiguracja w sumie dość dobra.

 

Moje uwagi. Wszedłbym w micro-ATX, także obudowa. Dyska twardy zmień na WD Red. SSD 120/128GB kupisz już za 200zł. W tej cenie to raczej 240/250/256GB. DO procesora koniecznie chłodzenie!!!. GTX 750Ti gigabayta jest za 530 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności