Skocz do zawartości

Zestaw PC Komputer do oceny


ajnsztajnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ajnsztajnik zasadniczo programy które wymieniłeś głównie opierają rendering na procesorze, corona tylko procesor, nawet tryb interactive, vray tez tylko procesor, natomiast vray RT nadal ma pewne ograniczenia i nie mówię tu o ograniczeniu jakim jest pamięć grafiki tylko współpraca z pluginami a właściwie to jej brak. Procek ewidentnie do zmiany jeśli renderujesz animacje to każde kolejne wątki są w cenie, i7 5820k i np płyta http://www.sferis.pl/p/346118-plyta-glowna-asus-x99-pro-x99-lga-2011-3-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr4-sli-crossfire.html szczególnie że ten procesor warto podkręcić, na pewno przyda się jakieś przyzwoite chłodzenie zamiast boxowego ( w twoim zestawie masz całkiem przyzwoite chłodzenie ), dwa platforma lga 2011v3 będzie rozwojowa bo generacja 6 procesorów 6,8,10 rdzeniowych ma być na niej, także z czasem będziesz miał możliwość wymiany procesora na mocniejszy. Pytanie kolejne czy w ogóle renderujesz na GPU bo jeśli nie to jest to niepotrzebny wydatek ta karta która ci zaproponowano to około 3,2k można to spożytkować na inne podzespoły

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajnsztajnik zadałem ci pytanie czy w ogóle renderujesz na gpu ? Nie piszesz tez jakie to mają być wizualizacje? Tak jak napisałem wcześniej jeśli np najwięcej pracy w coronie to super mocne i wypasione w pamięć karty graficzne mijają się z celem bo ich w pracy nie wykorzystasz to samo się zasadniczo odnosi do vraya a do trybu activeshade spokojnie wystarczy 4gb na grafice. Bardziej niz nad grafika zastanawiałbym się nad dokupieniem ramu do 32gb

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lel ale na co ci takie GPU? Ja to bym poszedł w jakiegoś xeona albo minimum i7 6 rdzeniowe do tego jakiś entry lvl GTX.

 

najlepiej coś od GPUcomputer. za podobną kwotę może trochę większą o 1-2k masz od nich 24 wątki albo więcej.

 

z racji że i7 4 rdzeniowe na archwizowe animacje to mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, gdzieś mi umknęło to co pisałeś. Wizualizacje Vray + 3ds max + Corona i ogólnie bardziej wypasione architektoniczne wizki. Dużo zieleni. Zależy mi też żeby vray RT działało w miarę płynnie, z tym, że nie będę tak renderował finalnych wizek. Karty więc potrzebuję jedynie do activeshade, żeby podglądać sobie szybko materiały itp.

 

Co sądzicie o tańszym gtx 970 ? 4GB wystarczy raczej ? Różnicę można wrzucić w dodatkowy ram, żeby mieć 32GB.

 

Więc byłoby mniej więcej tak:

 

Zasilacz Corsair RM 650W CP-9020054-EU

Intel Core i7-5820K

G.SKILL TridentZ DDR4 4x8GB 3000MHz CL15-15-15 Skylake

Samsung 850 Pro 256GB

Thermaltake Frio Extreme Silent

MSI X99A MPOWER USB 3.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam używam GTX970 do rt i nie mam z nią najmniejszych problemów przy rozbudowanych exteriorach, natomiast jak będziesz budował mocno rozbudowane sceny w zielsko to dosyć szybko dołożysz z czasem następne ramy , za dobrze znam sprawę z autopsji pomimo korzystania z różnych scatterów w pewnym momencie 32 gb okazało się skrajnym minimum. Natomiast jak by cie naszło na zabawę z którymś z rendererów typu hybrydy(cpu+gpu) jak Arion , Thea czy Indygo to gtx970 jest dobrym wsparciem dla procesora w renderingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tańszym gtx 970 ? 4GB wystarczy raczej ?

 

GTX970 nie ma 4GB tylko 3.5GB - wady konstrukcyjne chipu, pozostałe 0.5GB to taki powiedzmy bufor, bo wszystko co tam trafi znacznie obniża wydajność karty. GTX970 to taki kastrat GTX980. Jak chcesz mieć mniej więcej w tej cenie (1500-1800) wydajną kartę w OpenCL z dużą ilością VRAM to only AMD R9 390X 8GB GDDR5 lub ew. R9 390/OC 8GB GDDR5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do problemu z 3,5GB w 970 to dzisiaj właśnie czytałem i jednak pozostaje 980 GTX

Z tego wszystkiego co napisaliście wybrałem takie coś

 

SilentiumPC Pax M70 Pure Black

Corsair RM 650W CP-9020054-EU

Intel Core i7-5820K

Samsung 850 Pro 256GB

Thermaltake Frio Extreme Silent

MSI X99A MPOWER USB 3.1

Seagate Desktop HDD 2TB

HyperX DDR4 4x 8GB 2400MHz Cl12 XMP Savage Black

ASUS GeForce GTX 980 4GB STRIX

 

Wszelkie dalsze sugestie i komentarze mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnym trafem gtx 980 cierpi na ta sam przypadłość co gtx 970 i tez wydajność jej spada powyżej wykorzystania 3,5 GB pamięci co widać na poniższym przykładzie

Yqn2Bzq.jpg Karty ze stajni AMD omiń szerokim łukiem tak do grania bardzo dobre karty natomiast ich kompatybilność z produktami autodeska daje dużo do życzenia szczególnie z produktami 2016 :) Byłem tak zaciekawiony ta stała reklama ze przy zmianie grafiki nabyłem wymieniany tu model AMD R9 390X 8GB GDDR5 w ciągu trzech dni przetestowałem 3 takie karty i wszystkie się nadają psu na budę, o stabilnej pracy w 3ds max 2016 nie ma mowy po pól godzinie kręcenia viewportami w trakcie modelowania obiekty zaczynały dostawać ducha na polygonach, a vray rt szybciej pracuje na procku niż na tym cudzie od amd :) Także z amd do grafiki tylko seria firepro ale nic co jest typowa gamingową kartą odwrotnie niż w przypadku nvidi tam lepiej wypadają w softach 3d gtx od quadro ;)

Co do zestawu to jedna uwaga wiatraki silentium nie są genialnymi produktami najczęściej jeśli jesteś wymagający jeśli chodzi o wydajność i hałas to się kończy na ich wymianie. Kolejna sprawa to zasilacze corsair mają delikatna przypadłość po pewnym okresie użytkowania piszczą w nich cewki. Ja akurat jeśli chodzi o zasilacze to preferuje antec i be quiet są one droższe średnio 100-200 pln od tego corsaira co wybrałeś ale i wydajniejsze no i na dodatek antec ma 5 letnia gwarancje

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury znów pleciesz, wklejasz jakieś testy gier >3.5GB, nie wiemy o jakie chodzi >3.5GB, bo wystarczy jak wyjdzie trochę na szynę PCIx i masz taki błąd pomiarowy jak z stąd od Himalajów. To jest propaganda NVIDI dla idiotów przez idiotów, a chodzi tylko o to:

h1JHy90x5NF2.878x0.Z-Z96KYq.jpg

 

Kolejne ściemy nt. AMD znanego fanboya NVIDIA :). Nie używam akurat 3dsmax, ale jeżeli przyjmiemy za prawdę to co napisałeś, to problem nie leży w samej karcie, nawet nie w sterownikach, jeżeli to Windows7 powiedzmy (nie używam 10, w 10 są jeszcze chyba nieskończone stabilne), problem jest najprędzej w 3dsmax, bo jakoś używam na innych programach AMD R9 i nie mam takich dziwacznych problemów jakie tutaj niektórzy wymyślają. Kładzenie winy po stronie karty (hardware) to jest pomylenie z poplątaniem, żeby nie powiedzieć szajba z przerzutką.

 

Na marginesie, moim akurat zdaniem, 3ds max to bubel programistyczny, ale Autodesk to firma niemal na chama promowana przez państwowe uczelnie i różne instytucję, cały jej sukces, piszę to jako użytkownik Max'a od wersji 1.0 do wersji 3.0, jeszcze z czasów Kinetix. Współczuje akurat każdemu kto tego używa i wywala na to kupę kasy. Nie moja sprawa. Ja się uwolniłem od 3dsmax i Autodesku :).

 

Najnowsze FirePro to jest praktycznie to samo co AMD R9 390 tj. układ Hawaii XT (nie najnowszy, najnowsze są Fiji), więc niby czemu miałoby działać stabilniej, lepiej etc. sam sobie zaprzeczasz lub coś bredzisz w majakach, jak to jest ten sam model sterownika he?. Co Ty nie powiesz, CPU liczy szybciej od GPU AMD na VrayRT, to znaczy, że VrayRT to musi być niezła kaszana i kibel, jeżeli to prawda, bo każdy inny silnik, nawet taki free, dokładnie tym samym algorytmem popędzany, liczy szybciej na GPU AMD :)

 

ps. zgadzam się tylko z Tobą co do zasilaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie polecę Corasir najpierw piszczały mi cewki a potem zaczął szwankować. Poczytałem w necie ,ale chyba zazwyczaj piszą osoby niezadowolony. W kązdym razie dużo niezadowolonych głosów. Dłuższego czasu służy mi OCZ 600W modularny 80+ i jestem mega zadowolony. Obecnie kosztuje 320zł.

Materlia do ciebie musi dojść ze pracujemy na takim sofcie jakim pracujemy i z tego powodu musimy dokonywać wyborów sprzętowych.

Prawda jest taka jeżeli korzysta z V-Raya to karta graficzna do RT będzie służyć mu tylko do podglądów. Dodam też ,że nei wszystkie funkcje tak dobrze współpracują z GPU jak z CPU przy korzystaniu z RT.

 

 

Miłego dnia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajnsztajnik tak ogólnie przepłacasz za kartę jaką jest gtx 980 i w wymienionych programach nie wykorzystasz jej potencjału no chyba ze ma być on kupiony dlatego ze chcesz pograć na kompie. Natomiast jeśli nie to znacznie lepiej różnice cenowa pomiędzy tymi dwoma kartami graficznymi, dołozyc do lepszej klasy zasilacza i zastanowiłbym się nad dyskiem ssd m2 na PCI Express. Natomiast jeśli nie masz pewności co do GTX 970 to polecam ci zrobić na forum sondę wśród tych którzy go używają i dowiedzieć się czy odczuwają w swojej pracy problem z 0,5 GB pamięci. Pamiętaj to nie jest forum maniaków graczy , czy wszelkiej maści benchmarkowców co to muszą podkręcać kompa o każdy kolejny 1% wydajności więcej aby się tym pochwalić przed takimi samymi tylko ludzi którzy pracują w grafice zawodowo od wielu lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił dysk z tego samsunga na Intela lub Plextora bardziej pewne a dysk Seagate na Hitachi ;) i dobrze ze zamieniłeś na X99 bo na nich mają śmigać nadchodzące Broadwelle...
ten samsung oprócz scandisk pro daje 10 letnia gwarancje wymienione przez ciebie produkty plextor pro 3 lub 5 letnia intel pro 5 letnia na swój produkt także gdzie tu podstawy co do obawy o pewność, a dwa seria 850 to nie 840 z którymi były problemy i tez odnosiło się to tylko do serii 840 evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kit z tak długą gwarancją i tak przez ten czas wiekszosc z 2-3 razy zmieni dysk na nowszej generacji i większy, chodzi o dane i system. Słyszałem i o serii 850 dziwne historie... stad ten brak zaufania do dysków SSD Samsunga ogólnie.. A owy plextor i w testach wielu wybija sie przed owego Samsunga.. ale to juz marginalne różnice podczas pracy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności