Skocz do zawartości

Blokada przesuwania i skalowania.


natas

Rekomendowane odpowiedzi

Nagle pojawił się dziwny problem. W jednym z plików nie mogę przesuwać obiektów w żadnej z osi ani skalować jedynie obracać. Przesuwanie i skalowanie działa jedynie w trybie edycji albo po włączeniu snapa. Pewnie coś włączyłem być może skrótem klawiszowym ale nie co niestety i jak to wyłączyć. W innych plikach jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli to jest w pliku, którego Ty nie tworzyłeś, to może ktoś ustawił blokady transformacji - dla poszczególnych transformacji i osi (Hierarchy>Link Info>Locks).

 

Możliwe jest też, że skala obiektu albo jednostki programu są bardzo małe albo bardzo duże i dlatego skalowanie i przesuwanie działa dopiero po włączeniu Snapa. A jak jest w różnych widokach - nie perspektywicznym, tylko rzucie z góry albo aksonometrycznym (User)?

 

Stwórz obok nowy obiekt o podobnych wielkościach i zobacz czy działa tak samo czy inaczej. Stwórz obiekt bardzo duży i bardzo mały (wymiary ustal x100) i znowu spróbuj. Możesz też do nowo utworzonej sceny (gdzie wszystko działa jak powinno) zaimportować ten obiekt z innego pliku (Merge) i też zobaczyć czy zachowanie będzie takie samo/inne.

 

Nie kojarzę skrótu klawiszowego, który działał by tak jak opisujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale chyba musiało chodzić o skalę faktycznie bo parę razy coś poprawiałem i zmieniałem w takcie z metrów na mm bo coś poprawiałem i nie działało zbyt precyzyjnie. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności