Skocz do zawartości

V-RAY: Odbicia w szybach exterior


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, bo długo już próbuję zrobić możliwie realistyczne odbicia w szybie i za nic się nie udaje, wklejam 3 przykłady i proszę o odpowiedź czy da się taki efekt uzyskać w samym V-ray`u czy to postprodukcja ? Chodzi mi o odbicia o zmierzchu gdy pali się światło wewnątrz a w szybie nadal odbija się jasne niebo i otoczenie oraz o odbicia w szybie gdy nadal widać wnętrze i bardzo jasne odbicie nieba i otoczenia. Czy aby uzyskać taki efekt należy bawić się tylko materiałem glass i jego refl./refr. i do tego dobre HDRI czy to bardziej skomplikowane i trzeba kombinować w inny sposób ?

 

za wszelkie wskazówki bardzo będę wdzięczny.

2ckait.jpg

1oo9sl.jpg

 

2iup102.jpg

Najlepsze co raz mi się udało jest na ostatnim obrazku, lecz nadal chciałbym aby odbicia zewnętrzne były jaśniejsze, jak białe niebo.

1zvtkpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeżeli czas Cie goni to najlepiej w postprodukcji nałóż sobie pass VrayReflection lub VrayRawReflection z blending mode screen, add itp i reguluj wedle życzenia.

 

Jeżeli chcesz się pobawić w testowe Rendery i mieć przy każdym ujęciu efekt od razu gotowy a nie dajesz rady wyregulować jednego światła tak aby efekt był zadowalający, to możesz zrobić sobie drugie światło z są samą mapą hdri tylko dla odbić (wyłączyć affect diffuse i specular w opcjach światła) a w parametrach mapy dodatkowo kręcić gammą lub wrzucić sobie w hdri w mapę output.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazówki, na pewno będę próbował, cienki jestem w photoshopie, dlatego zależało mi na odbiciach już w Vrayu ale z tego co widzę, bez PS ani rusz, więc trzeba będzie pooglądać trochę o co chodzi w całej tej postprodukcji.

 

Jeżeli jeszcze ktoś ma jakieś wskazówki, porady to bardzo chętnie także skorzystam,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności