Skocz do zawartości

najlepsze programy do 3d


Piotr Dobosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam do was pytanie rozmawialem dzisiaj ze specjalista od grafiki 3d i rozmawialem z nim na temat programow. i powiedzial mi ze np.

3d studio to jest program tak malo zawansowany jak corel w grafice 2d.i sa milion razy lepsze programy do 3d. czy to prawda? to jakie sa najlepsze programy do grafiki 3d?

i po co np film pojutrze robili w 3d studio skoro sa lepsze programy.

mi sie wydawalo i bylem przekonany ze 3d studio jest jednym z bardziej zaawansowanych programow. a nie jakas ,,amatorka'' jak zostal nazwany.

pozatym to prawda ze max robi beznadziejne rendery i prawdziwych dobrych renderow nie mozna uzyskac w 3d studio?

i najlepsze rendery uzyskuje sie w programach takich jak lightwave?

prosze o odpowiedz bo ciekawosc mnie zjada, od czasu rozmowy.

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

amiga master ?

 

eh powiem tak ... tak jak fotoas kiedys ... to nie program ogranicza tylko user ;)

 

owszem sa lepsze programy do innych zeczy (a raczej rozwiazan w nich)...

 

moze ma jakas uraze do tego softu lub co ... moze trzeba bylo by porozmawiac z nim dluzej ... byl kiedys na chacie taki fanatyk co twierdzil ze 3d max nie ma przyszlosci ;)

 

ale to czysta rozmowa o upodobaniach wiec z checia usluszal bym jego argumentacje a nie poglądy ...

 

zawsze sa glosy ze w jednym sie lepiej modeluje ze w drugim jest lepiej rozwiniete edytowanie poly ze tam to to tamto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdzielenie (sorry za słownictwo ;) ). Max rozwija się bardzo dynamicznie i nie widzę powodu dla którego warto by było przesiadać się na inny program.

 

Każdy program z wyższej półki jest dobry o ile dobrze się pozna jego funkcje. Niema znaczenia czy to będzie max, maya, xsi, cinema czy lightwave. Liczą się umiejętności, pomysłowość i dobra znajomość wszystkich opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... swoja droga niezle mnie te texty rozbawily heheh w pozytywnym tego slowa znaczeniu i sadze ze specjalista od grafiki 3D raczej nie powinien tak mowic... w pewnych kregach wywlekajac takie stwierdzenia na swiatlo dzienne poprostu sie czlowiek osmiesza.

 

3D Studio nie jest programem malo zawansowanym, pozatym nie ma programow do 3D malo zawansowanych. Malo zawansowane programy pisza ludzie w gimnazjum na zaliczenie w informatyki.

 

Nie ma programu do 3D ktory mozna jednoznacznie okreslic za najlepszy, to sa kombajny... w kazdym mozna spotkac lepsze lub gorsze rozwiazania w roznych kwestiach.

 

3D Studio nie robi beznadziejnych renderow, tylko renderer a tutaj wiadomo jest to zazwyczaj MentalRay i inne, pomijajac kwestie usera wiekszosc z dostepnch rendererow ma zadowalajaca jakosc. Pierwsze slysze aby renderer w Lightwave byl wzorcowy jesli chodzi o jakosc.

 

Abstrachujac do wczesniejszych wypowiedzi osobiscie uwazam je za stek bzdur... nie wiem wogole skad komu takie stwierdzenia przyszly do glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedlem do pewnej osoby z prosba o prace i uslyszalem wlasnie takie opinie o programie na ktorym pracuje i uwazam ze jest bardzo zaawanswoanym programem a nie programem ,, bardzo prostym'' bo gdyby tak bylo to po co by bylo to forum miedzyinnymi. Zbulwersowaly mnie jego opinie na temat 3d studio i jego renderow oraz wychwalaniem lightwave jako program dla prawdziwych profesjonalistow przy ktorym ,,3d studio jest jak corel do innych zaawansowanych programow tego typu'' wiec postawnoilem zapytac was o zdanie.:) pozdrawiam serdecznie i bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznice miedzy programami powli sie zacieraja.

jeszcze kilka lat temu np. pszczolka potrafila mniej niz dzisiejszy 3DSMAX a i tak robiono na niej maxymalnie zaawansowane produkcje.

a w naszym kraju chyba jeszcze dluuuugo nie bedzie zlecenia, ktoremu 3DSMAX by nie podolal.

pozatym ktos napisal ze to zalezy od usera i to swiete slowa!

chyba PLATIGE uzywa MAX i jej klienci nie nazekaja na jakosc ich produkcji.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

platige napewno uzywa maxa bo przeciez bagins zrobil na maxsie Katedre wlasnie to powiedzialem tej osobie ale odpowiedziala ,,ze to sie zdarza ze czasem cos fajnego wyjdzie'' pozdrawiam

no to chyba byl spec od propagandy. chociaz z pewnascia 3DSMAX np. przy pszczolce wypada gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to nie to- IMHO przewagę (o ile taka istnieje) daje Mayi dużo większa możliwość customizacji i zaawansowanie języka skryptów plus dość otwarte podejście producenta do tego typu zabaw. Dobry programista może z Mayą robić cuda w krótkim czasie, co więcej nie jest to nieosiągalne dla grafika. Możesz bez żadnych pluginów i cudów na kiju zrobić samochód którego wszystkie części reagują realistycznie na wypukłości terenu po którym jedzie itp. Tym co ciągnie Maxa są gry i fakt że większość enginów ciągle jeszcze supportuje go jako główną platformę 3d oraz- zwłaszcza w Europie- popularność.

 

Każdemu to co lubi- jedni wolą chłopców, inni owieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie masz racje Marcin, ze ludzie czesto nie sa obiektywni w stosunku do innych programow. ale spojz na duze produkcje jak np: shrek, wladca itd itp one wiekszosc z nich byla robiona na produkcjach aliasa. gdy firma produkcyjna kupuje program duzo drozszy od MAXa to ma w tym jakis powod przeciez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeech ja wam powiem chlopaki, ze sam mam problem z tymi programami; zaczalem uczyc sie 3d w maxie bo jest do niego duzo wiecej tutkow; ale sporo sie naczytalem o tym, ze zalety maxa wychodza w produkcjach do gier, czy wizualizacjach architektonicznych; to mnie jednak nie kreci :/ tym co mnie na prawde pociaga w 3d jest animacja a na tym polu to zawsze czytam, ze max jest o krok do tylu w porownaniu do majki :/ i sam teraz nie wiem, czy przeskakiwac na majke czy nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz w pojawieniem sie Maxa 7 na placu boju, po stronie Aliasa zostala tylko animacja (ledwo, ledwo), NURBSy i MEL, co niestety przyjmuje z zalem. Jezeli producent nie zareaguje na to odpowiednio i Maya 7 nie przyniesie powaznych zmian, to "Pszczolka" zostanie w tyle.

 

Wiem, ze teraz fani programu Maya sie wkurza, ale ja jestem jednym z nich:) Mam przyjemnosc znac oba programy w najnowszych wersjach, w obu pracowac, dlatego jezeli ktos chce wchodzic ze mna w polemike, to bez ignorancji prosze;)

 

Piotrze, swojego 'speca' pozdrow i powiedz, ze mamy juz prawie rok 2005, Modo zdobywa serca i umysly nasze, a LW ze swoja najwieksza zaleta - modelerem - powoli umiera.*

 

To ja wzniose inny okrzyk: Atari rulezzz!!!

 

;)

 

Pozdrawiam

 

*opinia czesto slyszana ostatnimi czasy z ust zatwardzialych LWowcow, ktorzy tworza w nim cuda wianki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

platige napewno uzywa maxa bo przeciez bagins zrobil na maxsie Katedre wlasnie to powiedzialem tej osobie ale odpowiedziala ,,ze to sie zdarza ze czasem cos fajnego wyjdzie'' pozdrawiam

 

O kurde! ten text mnie powalil na ziemie, mam nadzieje ze ta osoba wpadnie na forum ( chyba ze juz tutaj jest ) zapowiadaly by sie arcyciekawe watki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr prosze Cie zdradz mi kto to jest :)

Popros go zeby Ci pokazal swoje prace i sam sie zastanow czy tego nie moza by bylo zrobic w maxie lepiej.

 

Pozatym rzadko bo rzadko ale zgadzam sie z Marcinem nie soft ogranicza a User i Hardware ;)

 

ps. z takimi znajomkami to daleko nie zajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuu chloapki ale sie rozgadaliscie:) ale to dobrze duzo sie dowiedzialem:) am jeszcze do was jedno pytanko bo do mojej pracy musze jeszcze poznac jeden program 3d :( takie sa wymagania tam (nie wiem po co:( nie lepiej starac sie poznac jeden ale bardzo dobrze?)

jaki byscie mi polecali program do nauki?

 

modo, lw, meya czy jeszcze cos innego? do robienia bardzo realistycznych renderow i do animacji:)

 

pozdrawiam serdecznie i bardzo dziekuje za te wszystkie odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh zazwyczaj jest tak ze czloweik chce zmienic program pponiewaz w tym ktorym robi nie uzyskuje efektow marzen :) a w kolejnym programie stweirdzi to samo :) i tak mozna latac z kwiatka na kwiatek . Marcin ma racje , uzytkownik a raczej jego wiedza i maszyna ograniczaja efekty jego pracy. To ze sie przesiadziesz z maxa na XSI czy tam inny program nieznaczy ze zaczniesz robic super modele super rendery etc. co zreszta wiesz ajesli nie to powinienes sobie to uswidomic :] :P

 

dobra koniec bulszicenia ide na filma .... Pozdrawiam i nie filozofujcie tak na wieczor bo wam sie koszmary przysnia :) albo tesciowa was w snach nawiedzi jesli kto ma takowa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności