Skocz do zawartości

Laptop : około 5000 zł


seth85gecko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Ostatnio pytałem o komputer stacjonarny i się nie zawiodłem, więc chciałbym poradzić się w sprawie laptopa.

Moja koleżanka ma możliwość dofinansowania do laptopa. W sumie (razem z dofinansowaniem) może przeznaczyć na niego około 5000 zł. Wiem, że nie będzie z tego stacji roboczej, ale zależałoby jej na pracy szczególnie w:

  • AutoCAD (obsługa średnio rozbudowanych i całkiem mocno rozbudowanych plików)
  • 3DS Max (modelowanie - meble architektura, itp. - renderowanie - mental ray)
  • Ogólny pakiet Adobe (głównie Photoshop i Illustrator)

 

Poszukałem w sklepach i w podobnej cenie znalazłem przykładowo takie opcje:

http://www.x-kom.pl/p/263942-notebook-laptop-156-dell-inspiron-7559-i7-6700-16-1281000-win10-gtx960-uhd.html

http://www.x-kom.pl/p/283987-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i7-6700hq-32gb-5121000-win10-gtx960m.html

 

Tak jak przy komputerach stacjonarnych troszkę bardziej orientuję się i w procesorach i kartach graficznych, to już przy urządzeniach mobilnych jest gorzej. Przy przykładowo powyższych opcjach - DELL ma ten plus, że ma gwarancję door to door i dużo nie odchodzi od tego Lenovo (mam dwa lapki obu firm i DELL wypada trochę korzystniej pod względem jakości no i ta gwarancja).

 

Nie musicie kierować sie tymi propozycjami - tak znalazłem przeglądając X-KOM.

Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc w powyższej sprawie, ponieważ czas się kurczy i chyba jutro koleżanka musi złożyć dokumenty do dofinansowania.

 

Pozdrawiam i dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lenowo ma lepsze podzespoły RAM i większy DYSK SSD M.2 oraz najważniejsze matową matrycę. Lepszy komfort prac na matowej matrycy nie martwisz sie o odbicia szczegolnie slonca. Dell ma pojemniejszą baterie. Lenovo kupili chinczycy. Dell niby jakość, ale jak dbasz tak masz. Wchodząc w pułkę 5000+ raczej jakość plastików powinna być dobra w obu komputerach.

 

Ja bym wział Lenovo ,ale tego:

http://www.x-kom.pl/p/296055-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i7-6700hq-32gb-2561000-win10x-gtx960m.html

 

Tanszy i ma dodatkowo integre w wiec do przegladania neta mozna sobie dluzej na baterii posiedziec. Jak bedziesz pracowal na kablu to wyjmuj baterie bo z czasem sie zuzyje od takiego uzytkownia. Do ciemnej szuflady ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy to są stacje robocze z grafikami Quadro lub FirePro

 

Lenovo ThinkPad P50s i7-6500U/16GB/512SSD/Win10P FHD

HP ZBook 15 G3 i7-6700HQ/8GB/1000/7Pro64 FHD

 

Jeśli nie da rady dożucić to jutro podam Ci które Acery nitro mają najlepsze matryce ;)

 

thahahahahahah dobry żart. z tymi quadro i firepro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada. Jak kupujesz laptopa na którym zamierzasz cokolwiek liczyć to parametry tj. procesor, grafika etc. jest ostatnią pozycją na którą powinieneś spoglądać. Dobieraj laptopa dokładnie pod swoje potrzeby, a nie na zasadzie, ten ma najmocniejszy cpu i gpu w stosunku do ceny, ten będzie najlepszy dla mnie.... W zasadzie bez wzięcia danego modelu do ręki i popracowania na nim chwilę niewiele się dowiesz. Testy trzeba też czytać z pewną dozą zrozumienia np: w teście podają; świetna kultura pracy układu chłodzenia itd.. , a w kolejnym punkcie; obudowa w miejscu X rozgrzewa się ponad 40 stopni, tam plus, tu minus, a jaki z tego wniosek?... I tak ze wszystkim. Nie dowiesz raczej z testów jak faktycznie układ chłodzenia wygląda i pracuje, a to bardzo ważne!... na jednych laptopach chłodzenie daje po uszach nonstop, w innych załącza się na chwilę przy różnych progach temperatury, nikt nie sprawdzi czy to uzależnione jest od temperatury CPU czy GPU, bywa tak, że procek ma ładną temperaturę w luzie ok. 50 stopni, wiatrak stoi, a GPU dobija wtedy do 70 stopni w luzie, wiatrak złączy się lub wejdzie na wyższe obroty po 55 na cpu itp.. ogólnie nie powinien się przegrzać, ale długo nie pożyje... Warto zorientować się czy jest jakaś kontrola programowa, a nie tylko przez bios... Praca na baterii, a tu można dużo opowiadać, niektóre już fabrycznie nie dają rady i potrafią się całkowicie wyłączyć nawet w throtllingu. Dodam jeszcze, że nie należy sugerować się firmą i nawet linią, nie ma żadnych gwarancji, że model wyżej lub niżej w tej samej linii będzie miał taką samą kulturę pracę... tu jest naprawdę wolna amerykanka i absolutna tandeta markowana designem marką... Gwarancja na laptopach to akurat pic.

 

Ostatnia sprawa. Jeżeli jest możliwość to lepiej używać stacjonarki, bo laptopy to są fajne pod warunkiem, że nie oczekujemy super wydajności, wtedy dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak dysku m.2 256GB mniej ramu o połowę a różnicą w cenie 200zł mniej od tego:

 

http://www.x-kom.pl/p/296055-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i7-6700hq-32gb-2561000-win10x-gtx960m.html

Wpierw się dowiedz czy lenovo wypuszcza ten model z dyskami SSD, SSD montują sklepy więc chcesz dobry dysk to kup samodzielnie trochę drożej wyjdzie ale zapłacisz za jakość tego nośnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej nie obraź się, ale nawet kupując bez dysku to wciąż jest tańszy i ma 16GB DDR4 więcej plus matową matryce.

Każdy z tych komputerów ma kod producenta i wyraźnie napisane jest w nim ze ma dysk M.2. Zawsze można napisać i spytać jaki dysk siedzi i czy montowany jest fabrycznie. 240+ m.2 ssd to minimum 350zł. Dyski o szybszych transferach 2000/1000 to już gruba kasa.

Na stronie producenta jest wersja z 16GB DDR4 max a na końcu specyfikacji pisze: Specyfikacje mogą się różnić.

 

Bez SSD m.2 kod producenta 80NV00D9PB:

http://www.x-kom.pl/p/283978-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i7-6700hq-32gb-1000-win10-gtx960m.html

 

z SSD m.2 kod producenta 80NV00D8PB-256SSD M.2 :

http://www.x-kom.pl/p/296055-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i7-6700hq-32gb-2561000-win10x-gtx960m.html

 

Zamawiając przez neta nawet odbierając w sklepie masz 14dni na zwrot. Więc można przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności