Skocz do zawartości

Animacja: Ucieczka


Max Schreck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie byłem pewien, czy się wyrobię z zadaniem jakie sobie postawiłem i dlatego nie założyłem bitwowego wątku wcześniej.

Teraz pojawiła się nadzieja, że może jednak uda mi się skończyć ten projekcik, więc wrzucam co do tej pory zrobiłem.

 

Na początek setup postaci (zjechany w całości z maxowego tutorialu + kilka dodatków):rig.jpg

 

Teraz animacja (3.2 MB. divx5) do pobrania z http://www.mrcn.republika.pl/a/_test.avi.

Jest to moja pierwsza animacja postaci ludzkiej, więc jest jeszcze mnóstwo "baboli", ale cały czas pracuję nad ich usuwaniem.

No i jest prawie dwa razy za długa, więc będzie trzeba ją przyspieszyć gdzieniegdzie.

Wszelkie uwagi mile widziane.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No fajnie :) Teraz sporo pracy na krzywch, żeby dobrze interpolację ustawić i będzie cool :) wiadomo że jest kilka miejsc gdize to kuleje...

Co mnie osobiście nie gra...

rzut stołu... albo od waży 0,2 kg, albo grawitacja siadła na chwilę :)

szarpanie klamki... kiepsko zagrane... zupełnie bez wyrazu

 

ale reszta bardzo fajnie... teraz zmiękczaj, zmiękczaj, zmiękczaj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnet, Kris_R : Dzieki za uwagi. Szkoda, że nie mam pierwszej wersji, to dopiero był robocop. Przyznam się, że jeszcze krzywych nie tykałem. Na razie poustawiałem klucze, tam gdzie mi się wydawało to odpowiednie i tyle.

Jak się okazuje jeszcze długa droga do końca. Mam zamiar przerobić podejście do drzwi (na początku) na podbiegnięcie, przyspieszyć ruchy w niektórych miejscach, no i przydałoby się trochę inercji.

Następny udate chyba dopiero po weekendzie.

 

Luke3d: Nie renderowałem, bo na tym etapie nie ma to żadnego sensu. Co do sufitu - jest, ale zapomniałem go odkryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, poczytajcie troche o metodach animacji, a pozniej komentujcie, ze ruchy w tescie (sic!) sa biedne.

 

Bardzo fajny pomysl, oryginalne podejscie do tematu. Timing trza miejscami poprawic, ale zdolny z Ciebie chlopiec, dasz sobie rade:) Pracy masa, wiec powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, poczytajcie troche o metodach animacji, a pozniej komentujcie, ze ruchy w tescie (sic!) sa biedne.

 

a co ma piernik do wiatraka (oprocz maki :P)??

gosc pokauzje animke, prosi o komentarze, wiec my ja oceniamy.. co z tego ze to test.. tu nie chodzi zeby autor prowadzil monolog w temacie... ale zeby od razu mowic co nie trybi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Mogłem między "wszelkie uwagi" wstawić słówko "rzeczowe", wtedy może uniknąłbym "ja bym to jeszcze zrenderował" i pytań o sufit ;)

Chodziło mi przede wszystkim o wyłapanie tego co jest "nie tak" - uwagi dotyczące braku płynności i dynamiki są ok. i wziąłem je sobie do serca :).

Heh, zapowiada się pracowity weekend :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eechh.... chyba nikt tu już nie zagląda :) Pozwól że sie wypowiuem :) Animacja niczego sobie.... troche sztywna... ale raczej nikomu z nas nie uda sie jeszce tego uniknąć ;) Jedyna rzecz która mnei brutalnei razi to SENS dobiegnięcia do drzwi..... wydaje mi się, że poprzednie rozwiazanie było lepsze... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł... widać że ona żyje, że ma emocje, że próbujesz nią grać.. to naprawdę fajnie :) Co do samego ruchu to jest tu bardzo dużo śmieci, ale to zapewne kwestia wprawy... każda kolejna animka będzie lepsza... póki co... trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz która mnei brutalnei razi to SENS dobiegnięcia do drzwi..... wydaje mi się, że poprzednie rozwiazanie było lepsze... Pozdrawiam

Tutaj akurat nie ma żadnego sensu - po prostu chciałem trochę skrócić tę animację, aby choć o trochę zbliżyć się do tych 20 s, o których była mowa w regulaminie - a to był pierwszy (przyznaję nie najlepszy) pomysł jaki wpadł mi do głowy.

Teraz raczej nie będę już tego zmieniał - jedynie popracuję nad timingiem i płynnością.

 

Fajny pomysł... widać że ona żyje, że ma emocje, że próbujesz nią grać.. to naprawdę fajnie :) Co do samego ruchu to jest tu bardzo dużo śmieci, ale to zapewne kwestia wprawy... każda kolejna animka będzie lepsza... póki co... trzymam kciuki :)

Tak, słowo "próbujesz" jest tutaj zdecydowanie na miejscu. Jeszcze za mało potrafię w tej materii aby wszystko wyglądało tak jak ja tego chcę.

Jednak ta zabawa zaczyna mi się podobać, więc może jeszcze będą ze mnie ludzie ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności