Skocz do zawartości

Zgubiony projekt


Arthur321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pewien problem. Jakiś czas temu robiłem pewien projekt w 3ds max. Po nim było kilka kolejnych jednak teraz musze wrócić do tego pierwszego. Niestety gdzieś mi on zaginał. W ostatnio otwieranych w maxie już go na liście nie ma. I tutaj powstaje moje pytanie czy jest jakaś możliwość, żeby powiększyć listę ostatnio otwieranych projektów? Lub może w jakiś inny sposób odnaleźć ten plik. Może po dacie modyfikacji bo wiem kiedy go ostatnio otwierałem? Wyszukiwanie w Windowsie znajduje mi tylko plik o wiele starszy niż ten który mnie interesuje. Możliwe że zapisałem go pod inną nazwą.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Domyślna lokalizacja scen maxa to moje dokumenty/3ds max/scenes, max potrafi czasem wskazać domyślną ścieżkę gdy wybierasz zapisz jako.

Wyszukaj sobie na dyskach wszystkie sceny maxa, w pole wyszukiwari wpisz *.max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jak znasz datę modyfikacji to chyba będzie wyszukać na dysku. Wejdź w mój komputer i wpisz w okienko z lupką *.max Wyszuka CI wszystkie pliki maxa na dyskach. Posegreguj po dacie i szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogles tez po prostu go nie zapisac albo przy zapisie w zamysleniu kliknac na NO. Lub przez przypadek go usunac. Mi osobiscie sie to zdarza z 2-3 razy w roku... To co proponuja koledzy u gory to jedyna mozliwosc mysle. Kiedys kolega z pracy nie zapisal projektu przez 3 tygodnie : ) Dopiero gdy przyszedlem do niego zapytac sie o sciezke do pliku kliknal save : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość ustaw sobie automatyczny backup, tylko rozsądnie jeżeli chodzi o częstotliwość. Ja kiedyś miałem ustawione na co 5 minut i przez dłuższy czas nie mogłem dojść do tego co mi tak kompa spowalnia. Chociaż osobiście preferuję mieć to wyłączone i po prostu pamiętać o zapisywaniu samodzielnie po każdym kluczowym etapie pracy :-)

 

@norden - 3 tygodnie? To co Wy tam w ILM-ie w ogóle kompów nie wyłączacie? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności