Skocz do zawartości

Mac Pro do 3ds max + Vray


kowal1916

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam w posiadaniu nieodpakowany sprzęt w postaci nowego Mac'a Pro

 

Konfiguracja:

 

Intel Xeon E5

4 rdzenie

Cache L3 10 MB

Turbo Boost 3,9 Ghz

 

32 GB RAM

 

SSD 512 Gb PCI-Express

 

Dwa procesory graficzne AMD FirePro D300, każdy z 2 GB pamięci VRAM GDDR5

 

 

Teraz moje pytanie, czy sprzęt nadaje się do pracy na średniozaawansowanym poziomie w 3ds MAX+Vray?

Głównie wizualizacje architektoniczne.

 

Nie znam się kompletnie na kwestiach sprzętowych stąd moje pytanie, bo może llepiej to sprzedać i kupić coś innego? Oczywiście wolałbym ominąć szukania kupca itp.

 

Z góry dzięki za pomoc w decyzji.

 

Dodam, że obecnie pracuje na i5, 16GB RAM, karta ATI 1GB i w bólach ale jakoś sobie radze. Dlatego też obstawiam, że przeskok będzie dla mnie i tak zauważalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O ile wiem to nie ma 3DS max'a na mac'a. Zatem sprzedaj i kup PCta, albo zostaw i olej 3DS maxa.

Ten mac pro to fajna i ladna zabawka ale raczej do obrobki video niz renderowania.

 

Ja ostatnio zamienilem PCta i7 3770 + gtx 670 4GB ram na Mac'a pro 12 core z 2010 + quadro i jestem bardzo, bardzo zadowolony.

Ale siedze na Blenderze i Maxwellu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tak, wiem, że nie ma, obecnie mam dwa systemy i na tym też tak bym planował.

Ogólnie jeśli miałbym sprzedać to też skończyłoby się na Mac'u Pro tyle, że na tym starszym w tradycyjnej obudowie - jak się orientowałem wstępnie to taka konfiguracje moglbym kupić:

 

procesor Intel Xeon 3.46 GHz 6-core, 6 rdzeni, 12 wątków, 12MB cache, turbo 3.73 GHz

pamięć RAM 48GB DDR3 ECC 1333 MHz (3x 16GB)

karta graficzna Nvidia GeForce GTX 770 4GB

 

Warto decydować się na taką zmiane?

 

LK

Edytowane przez kowal1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto.

Sprzedaj to co masz i kup stacje robocza DELL'a najlepiej na 2x xeon 2680 v4 chyba ze jeszcze trzeba isc w v3. W przyszlosci wrzucisz jakas lepsza grafe.

 

Przyklad na szybko:

http://www.ebay.de/itm/like/252310797719?lpid=106&chn=ps&ul_noapp=true

 

jesli nie przelkniesz win'a tak jak ja to polecam sprzedac tego co masz i poszukac tanio mac'a pro 2010 - 2012 z 12 core inaczej nie ma sensu. Pamietaj jednak ze to stary komp.

 

Ja doradzam jednak cos od DELLa, skoro i tak bedziesz mial tam win'a.

Edytowane przez ptaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sam windows nie przejdzie. Mac pro z 2010-2012 to ten o oznaczeniu modelowym 4.1? Może orientujesz się jaka to jest kasa?

 

Zastanawiałem się też ewentualnie nad jakąś stacją PC do 8tys z windowsem i do tego Mac Mini z OSX ale to już dwie niezależne stacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o 5.1.

Albo zostaw sobie tego pro i dasz rade cos tam porenderowac. Nie ma tragedii jak juz go posiadasz.

Mac'a Pro 2010 z 12 core mozna dorwac dosc tanio jak sie ma fuksa.

Widze ze chodza od okolo 2000-3000 euro. np taki:

 

http://www.ebay.de/itm/Apple-Mac-Pro-5-1-Mid-2010-12-Core-2x-2-93-GHz-24GB-AMD-R9-280X-3GB-2x-1TB-/161719982010?hash=item25a74317ba:g:FWAAAOSwpRRWmntX

 

trzeba uwazac zeby nie byl to upgrade 4.1 > 5.1 (chyba to nie wplywa ale jednak nie jest to juz 5.1)

 

Do tego modelu musisz doliczyc SSD (+potrzebna kieszen , ale to grosze)

i jakas grafe najlepiej quadro 5000 (ale to juz spory koszt)

 

Jakbym nie potrzebowal mocy do renderowania to bym sie z toba zamienil :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, też chciałbym nie potrzebować mocy do renderowania:) Ogolnie moj obecny sprzet jest dramatyczny, wiec nawet przesiadając się na tą konfiguracje nowego MP odczułbym mega przeskok ale zależy mi na tym, żeby stworzyć w miare mozliwości jak najlepszą konfiguracje, która pozwoli na swobodną prace na co raz wiekszych i bardziej skomplikowanych scenach.

 

No dobra poki co mi sie nie pali, postaram się spieniężyć tego co mam i poczekam na jakąś dobrą ofertę na 12 rdzeni Mac Pro 5.1 tak jak Ty mówisz. Niestety nigdy nie korzystałem z zakupów przez ebay i mam lekkie obawy więc pewnie poszukam czegoś na naszym rynku.

 

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz przemyslec zostawienie tego mac'a pro i w razie potrzeby renderowac duze rzeczy online. Nie wiem jak go pozyskales, ale sprzedaz to zawsze spora strata. Jesli chodzi o renderowanie na CPU jednak wyglada to tak:

http://www.maxwellrender.com/benchwell

 

czyli:

 

mac pro 6.1 (nowy 2900 euro) E5-1620 8 threads 13m27s

 

sredniej kasy PC (nowy 1200 euro) i7-4790K 8 threads 10 min

 

 

mac pro 5.1 (2010 rok 2500 euro) X5650 2.67GHz 24 threads (to nie jest najszybsza opcja) 12 core w 6m22s

 

DELL o ktorym mowilem 2x 2680 32 threads w 3m50s

 

Nie zmienia to fakty ze mac pro 6.1 to fajny i nowy komputer zuzywajacy malo energi, ktory jest cichy i ladny i na osx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to rozjaśniło mi temat - tym bardziej, że moja maszynka ma jedynie 4 rdzenie:(

Ogolnie nowy MP jest bardzo fajnym sprzetem,jednak jesli chcialbym jakas fajna konfiguracje nowego MP to musiałbym sprzedać obecnego i dolozyc z 10 000zł - obecnie nierealne - tym bardziej, że muszę kupić jeszcze monitor, bo obecnie pracowałem na iMac'u:P

 

Niebawem na rynku ma sie pojawić nowy MP 2017 więc cena tych za dwa- trzy lata troche spadnie, wtedy sie pomyśli:)

 

Póki co mam ofertę na taką konfigurację:

2x 3.06 GHz 12 rdzeni/24 wątki, 64GB RAMu, SSD PCI Express 512GB + GTX 770 2GB lub GTX 760 4GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja testowałem blendera na mac pro na 6 rdzeniowej konfiguracji. była to istna tragedia wydajność na poziomie mojego laptopa do oglądania filmów w łóżku za 2500zł oczywiście podczas renderu był całkiem całkiem ale... viewport tragedia.. natomiast z tego co czytałem w Mayce. po wpisaniu sporo kodu i ustawieniu manualnie tych "pro card" viewport chodzi całkiem nieźle 70 milionów FPS'ów.. tylko że tyle samo wyciąga 1 GTX topowy.. bez żadnego pierdzielenia się ze sterownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto.

Sprzedaj to co masz i kup stacje robocza DELL'a najlepiej na 2x xeon 2680 v4 chyba ze jeszcze trzeba isc w v3. W przyszlosci wrzucisz jakas lepsza grafe.

 

Przyklad na szybko:

http://www.ebay.de/itm/like/252310797719?lpid=106&chn=ps&ul_noapp=true

 

 

hmm... 12000 pln za 2x8 rdzeni Xeon E5-2680 ?

przecież to są już trochę leciwe procesory :) , podstawka 2011 i nie da się w przyszłości przejść ani na procesory v3 ani v4.

 

kowal1916

Sprzedaj Maca pro, chętnych powinieneś znaleźć bez problemu i kup coś w troszkę świeższej technologi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... 12000 pln za 2x8 rdzeni Xeon E5-2680 ?

przecież to są już trochę leciwe procesory :) , podstawka 2011 i nie da się w przyszłości przejść ani na procesory v3 ani v4.

 

2680 v3 ma 12 rdzeni

2680 v4 ma 14 rdzeni

 

zatem 12 * 2 procesory * 2 watki = 48 bracketow

lub 14 * 2 * 2 = 56 bracketow

 

To chyba sporo nie? :) pozatym czemu piszesz ze to stare jesli dopiero co wyszlo miesiac temu (v4)?

 

Nie jestem expertem tak jak ty wiec moze cos myle, ale przejechalem przez tabelke maxwella i tabele z cenami procesorow i wyszlo mi ze te 2680 to dobra proporcja cena/wydajnosc.

 

Oczywiscie 12k to troche malo moze byc wiec reszta bebechow pewnie po taniosci :) albo dorzucic troche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaszek ,ale mu chodziło o to ,że w tych Dellach z aukcji tzn.T7600 jest x79 chip na podstwce 2011 ,a proesor to 2680v0. Więc tym samym przejście na nowsze sztuki z serii v3 i v4 jest niemożliwe.

AA tak to przepraszam :) link znalazlem na szybko i pewnie na "za szybko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA tak to przepraszam :) link znalazlem na szybko i pewnie na "za szybko"

 

Łatwo sie pomylić... ale czasem "niektórzy" sprzedawcy opisując konfigurację celowo pozostawiają takie ... nazwijmy to niedopowiedzenia :rolleyes:, niestety w efekcie kosztowne dla kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaszek ptaszek, co ty tak ciśniesz tego della? Stosunek ceny do wydajności nie jest wcale imponujący. Mamy w biurze 3 stacje T5610 i owszem, sprzęt jest przyjemny, ale wycena jest troche z dupy. Ktoś tu u nas na max3d składa całkiem solidne zestawy w rozsądniejszych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności