Skocz do zawartości

Nowy Titan X


vandam

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie Nvidia zapowiedziała nowego Titana X.

 

3584 CUDA, taktowanie rdzenia 1417/1531, teoretyczna moc obliczeniowa 11TFLOPz, 12GB GDDR5x 10000MHz, sugerowana cena 1200$, czyli, patrząc na ceny 1080, ten titan będzie kosztował +-7k u nas.

 

Jak dla mnie - cenę oczywgipsie przemilczę, ale rozczarowali mnie dający tylko 12GB pamięci, spodziewałem się przynajmniej 16.

Trzeba czekać na premierę - odbędzie się 2 sierpnia - i testy.

 

Thoughts?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nic dziwnego ze tylko 12gb nvidia została nawet w przypadku tak topowej karty przy starych pamięciach mimo ze wszeteczniejsze zapowiedzi były ze miedzy innymi Titan dostanie moduły HBM2. Widać coś poszło nie tak z moduły HBM2 i zastosowaniem ich do GTX a miał być taki przebój połączenie pascal z HBM2. Pora na kontroferte od AMD bo procki intela z 5 generacji brodwelli tez raczej wykazują zastój w technologii oprócz zmiany procesu wytwarzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na kontroferte od AMD bo procki intela z 5 generacji brodwelli tez raczej wykazują zastój w technologii oprócz zmiany procesu wytwarzania

AMD jest swietne w obiecywaniu, tylko potem produkt zawsze jakos nie nadaza za marketingiem :( Pora zeby przestali obiecywac rewolucji za kazdym razem i zrobili cos co moze konkurowac nie tylko cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, gdyby rx 480 kosztował około 900 zł za wersję z 8GB pamięci to byłaby świetna propozycja. A tak - wystarczyło wydać gtx 1060 i już pozycja amd nie jest atrakcyjna. Niestety AMD trochę leży ostatnio. Zobaczymy co przyniesie Vega, jeżeli będzie kicha - myślę, że może to niekorzystnie wpłynąć na sytuację na rynku. Już teraz - Titan 1200? Wszystkie wcześniejsze były wyceniane na 999.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi zobaczymy ich zapowiedzi nowych procesorów sa dopiero na 2017 rok na razie nic nie mówią aby premiery miały się opóźnić a jest mowa nawet o 20 rdzeniowym procesorze segmentu domowego. Intel zasadniczo tez się ostatnio nie ma czym pochwalić przyrosty 3-5 % mocy w porównaniu do modeli wcześniejszych nie są jakimś szokiem ani osiągnięciem. Rozwijanie wielordzeniowych konstrukcji Xeonów jest sprawa fajna tylko co z tego jak to segment maszyn powyżej 20k a chwalenie się ze będzie można je wsadzić na platformy czteropocesorowe jest po prostu śmieszne akurat tu konkurencja juz dobre parę lat tamu miał Opterony na takich platformach. A z cena nowego Titana X jest jak z najmocniejsza i7 6950x miała być za około 1000$ a jest za 1500$ skutek także jest to najmniej opłacalny zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo watpliwosci - zycze im jak najlepiej. Przy Nvidia w zasadzie trzyma mnie CUDA, ale juz procek spokojnie moglbym z amdka wrzucic. Tylko wlasnie zapowiedzi zawsze sa swietne, jaram sie a potem wychodzi nie do konca to co zapowiadali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Corony korzystam tylko dla tego, że mam podgląd na żywo przy użyciu CPU i nie muszę kupować karty od Nvidii, a praktycznie wszystkie inne silniki wymagają CUDA. Od zawsze stałem za kartami ATI (teraz AMD) i się bardzo cieszę, że ludzie z Corony ogarnęli temat :D Baaardzo bym chciał zobaczyć jeszcze czasy, kiedy procki AMD by kosiły konkurencję (jak kiedyś Athlony x2 siekały Pentiumy), a deweloperzy bardziej wspierali openCL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie słyszałeś że RenderLegion współpracował z AMD by stworzyć bazujący na Coronie silnik AMD FireRender.

To nie koniec nowości, Otoy teraz coś kombinuje , już stworzył prototyp oprogramowania który by wycisnął z silnika Octane możliwość liczenia na kartach AMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, FireRender się bawiłem, ale w aktualnym buildzie nie posiada wsparcia dla sss co przekreśla go z użytku dla mnie. W pewnym stopniu dostępny (sss) jest przez standardowe materiały ale zbugowane te funkcję są i nie działają poprawnie. Jakiś hardsurface na tym zrobimy, czy proste wnętrza, ale jest to jeszcze wczesna beta. Jest to świetny silnik, ale potrzebuje jeszcze lepszego zarządzania zasobami sprzętowymi i DR.

 

@skalpel

Właśnie mi przypomniałeś, AMD miało pracować nad kompilatorem CUDA>openCL. Z tego co kiedyś czytałem to byli blisko ukończenia prac. Ciekawe co na to NV jak wszystko będzie działało również na kartach AMD. Zobaczymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności