Skocz do zawartości

zestaw komputerowy - co sadzicie


lokibalboa

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Planuje zakupić kompa pod v raya i czasem blender cycles. Polecono mi taki zestaw co na dole.Moja prośba co sadzicie o nim może coś zamienić albo dodać .

 

1 x Intel i7-5820K /3.6 GHz, BOX, LGA2011-3/

1 x Noctua NH-D15

1 x Crucial 32GB (4x8GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT

1 x MSI X99A SLI Plus /intel X99, LGA2011-3, DDR4/

1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

1 x GoodRam Iridium PRO 120GB SATA3 (560/350MB/s)

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)

1 x MSI GeForce GTX 780 Twin Frozr 3GB DDR5 384bit (941/6008)

1 x SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z)

1 x XFX TS 650W 120mm Gold

1 x Asus DRW-24F1MT SATA (black)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zmień pamięci maj wysoki współczynnik opóźnienia https://www.morele.net/pamiec-kingston-ddr4-2133-4x8gb-c14-hx421c14fbk4-32-715692/ . Zamierzasz procesor podkręcać ? Jeśli nie to szkoda pieniędzy na noctua świetne i wydajne chłodzenie ale ewidentnie do podkręcania procesora tak odrobinę za drogie jeśli nie wykorzystujesz jego wydajności, jeśli nie będziesz podkręcał to warto kupić ten model chłodzenia https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-fm1-am2-am3-am3-lga775-lga1150-lga1155-lga1156-lga1366-lga2011-tr131-517030/

JA bym wziął powyższą grafikę https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-i-dl-displayport-gv-n970g1-gaming-4gd-665541/

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że z czasem bym podkręcił go. Zastanawia mnie fakt karty graficznej czy warto inwestować w nią bo jak na razie siedzę w cycles no ale che się v raya nauczyć i pytanie czy można tam renderować GPU? a może I7 6700 K ? kurcze chce jak najlepiej wydać ta kasę by później nie żałować. Tyle tego wszystkiego jest że cieżko wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak renderujesz na GPU to 1060/1070/1080 na razie odpuść. Nie ma jeszcze finalnego SDK CUDA do architektury Pascal, ma wyjść dopiero we wrześniu. To zupełna loteria ile developerom zajmie przystosowanie rendererów do nowych kart, to może potrwać wiele miesięcy. Szczególnie w przypadku Cyclesa który ma raczej mało developerów/zasobów. Weź jakiegoś GTXa z serii 900 a za rok jak się sprawa wyprostuje to wymienisz na 1000 lub 1100.

 

Procek i7 6700K będzie lepszym wyborem bo jego moc na pojedynczy rdzeń jest dużo silniejsza. Do renderfarmy wielordzeniowe procki są super ale do pracy z aplikacjami już niekoniecznie. Nadal wiele rzeczy liczy się na pojedynczym wątku. Dlatego bo twórcy aplikacji jeszcze tego nie zmodernizowali albo dlatego że to się po prostu nie opłaca w wielu przypadkach.

W viewporcie odczujesz dużą różnice (porównując na tym samym GPU oczywiście) bo za wysyłanie instrukcji do GPU odpowiada jeden wątek CPU. Miną lata zanim aplikacje 3D zaadoptują Vulkana/DX12 który znosi tą limitacje.

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być procesor roboczy czy do gier ? Bo zasadniczo jedyne plusy jakie posiada i7 6700 to proces technologiczny i zużycie prądu co zreszyta wynika z procesu produkcyjnego, szybsze zegary podstawowe co nie jest jakimś przebojem bo na 5820k można spokojnie ustawić zegar na 4,5 Ghz. Natomiast we wszystkich testach roboczych typu cinebench , pov-ray widać ze 5820 to maszyna robocza i wydajniejsza od 6700. Dwa dosyć ważne sprawa ze na podstawkę lga 1151 może wyjdzie jeszcze góra jeden procesor, natomiast na lga 2011 v 3 masz naprawdę spory wybór procesorów z serii extreem lub jakiegoś xeona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powołujesz się na benchmarki z rendererów które z natury fantastycznie się skalują na wiele wątków. Problem w tym że większość operacji wykonywana przez nasze programy już tego nie robi, wiele rzecz jest napisane pod jeden wątek. Lokibalboa pisał że chce renderować na GPU więc benchmarki z rendererów CPU nie powinny go obchodzić.

Wydajność rdzenia w 6700K jest 23% większa niż w 5820K. To się przekłada na większy komfort pracy i wydajność viewportu. Ten procek też spokojnie można podkręcić do 4,5 Ghz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kartą typu 970/780 to co najwyżej może sobie poglądy robić a nie renderować po GPU. Jeżeli siedzi w cycles + dojdzie mu vray rt, nie ma co przepłacać za procki, lepiej kupić i5 i 2x GPU. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet??

V-ray RT to g... a nie renderer na GPU. Nadaje się tylko do podglądów. Octance to co innego lub iray.

 

Mój konfig x99:

https://www.morele.net/koszyk/

 

http://www.overclockers.com/asrock-x99-oc-formula-motherboard-review/

http://www.tweaktown.com/reviews/7229/asrock-x99-oc-formula-3-1-intel-motherboard-review/index.html

 

Ta plyta bardzo ladnie kreci procki. Procek możesz zmienić na 5820k a ram na 4x8 ale ten procek obsluguje 128GB a 2x16 zostawi 6 slotow na upgrade do 128. Dysk SSD plus HDD.

Na rynku pojawily się już 1060 i chyba wypadają trochę lepiej ni 970 ale z renderingiem i wspraciem trzeba trochę poczekać. Przepustwoosc szyny tez jest mniejsza.

 

 

Edit:

Jeśli komputer Ci sluzy do nauki to starczy Ci i7 6700 plus plyta na b150 najtanisza z chłodzeniem sekcji zasilania. Chlodzenie seryjne z boxowego 6700 bo i tak nei krecimy. SSD 120GB/240GB SSD na system i 1TB-2TB na dane. Mysle ze Crucial BX200 lub MX200 starczy lub Toshiba Q300. Do tego 970 dla komfortu pracy w viewporcie.

http://www.x-kom.pl/p/277165-plyta-glowna-socket-1151-gigabyte-ga-b150m-d3h-b150-2xpci-e-ddr4.html

 

 

Ewentualnie 6700k i plyta na z170 plus chłodzenie bo box nie ma. Gigabyte ma prosty interfejsc podkręcania. Polecam najnowszy bios f3h. Zmiana biosu przez q-flash jest dziecinnie prosta. Krecii się do 4.7Ghz 4.8 ja pracuje na 4.5Ghz. Ja mam plyte Gigabyte Gaming k3 EU. I choć w testach nie jest demonem prędkości to kosztuje 500-550zł.

http://www.x-kom.pl/p/282931-plyta-glowna-socket-1151-gigabyte-ga-z170-gaming-k3-z170-2xpci-e-ddr4.html

 

 

Również polecam grafikę Gigabyte Gaming G1 970 tą co skalpel. Cena 1070 to lekki overkill. 1060 sa w podobnej cenie co 970 i niby mocniejsze i 6GB DDR5 ale węższa szyna 192. Tak jak napisał Monio z renderingiem GPU musialbys się wstrzymać.

X99 jak myślisz o SLI lub Tri sli, ale to kolejne karty i mocniejszy zasilacz trzeba kupić.

 

Jeśli chcesz renderowac cos więcej niż wizki to ucz się Maya i Arnolda ale on nie obsługuje i w najbliższym czasie nie będzie obslugiwac GPU.

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie komputer będzie służył do małego zarabiania na wizualizacjach pomieszczeń ,ogrodow i nauki innych programów. Chce dać za niego 5000zl a 6500zl. Tak sobie myślę że może faktycznie inwestować w procesor niż w ta kartę graficzna. Bardziej przemawia do mnie 5820k każdy go zachwala tylko ze ja aż na takim etapie dobru części nie znam się jak wy.

 

- - - Połączono posty - - -

 

2 sztuki i5 będą lepsze niż jedna i7 5820k lub 6700k??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie komputer będzie służył do małego zarabiania na wizualizacjach pomieszczeń ,ogrodow i nauki innych programów. Chce dać za niego 5000zl a 6500zl. Tak sobie myślę że może faktycznie inwestować w procesor niż w ta kartę graficzna. Bardziej przemawia do mnie 5820k każdy go zachwala tylko ze ja aż na takim etapie dobru części nie znam się jak wy.

 

- - - Połączono posty - - -

 

2 sztuki i5 będą lepsze niż jedna i7 5820k lub 6700k??

 

nie, dwie i5 nie będą lepsze niż 5820k. Poza tym, dwie i5 = dwa zasilacze, płyty główne itd. musiałbyś 2 skrzynki złożyć, tylko xeony można używać w konfiguracjach 2CPU i wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przejdziesz na cos płatnego to 2 licencje.

pare zloty zostało możesz zmainiec tego asrocka na asrock formula z poprzedniego linku bardzo dobrze się kreci. Chłodzneie zas na noctue. Miescisz się w 6500zł. Grafe możesz wziasc gigabyte gaming g1 ale ta tez podejdzie. A czy się ktoras z części zepsuje no coś pech...

 

UTArDIF.jpg

 

i druga opcja w sumei to tylko procek zmieniłem.

https://www.morele.net/inventory/info/xYLz1/

Możesz crusial wziasc pamięć i dysk twardy i powinno wyjść 6500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego nie wymyślę, jeżeli napiszę, że jak chcesz renderować na GPU to i7-5820K jest niepotrzebne, wystarczy i5 (od biedy i3, ważne żeby były 4 wątki), lepiej dołożyć do karty GPU - nawet dwóch kart GPU, a jak na CPU to lepiej pomyśleć o Xeonie, wtedy wystarczy nawet GTX950 lub nawet GTX750Ti, ew. Radeon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materialai chciałbym zobaczyć ten komputer do renderingu na gpu na 2 kartach oparty na i5 która ma tylko 16 linii pci_e w najmocniejszej na ten moment na rynku i5 6600k. Dwa autor pisze o przesiadce na vraya jak na razie nawet w opcji production render vray rt sienie specjalnie jeszcze sprawuje i ma sporo ograniczeń tak właściwie jak na razie jedynym dopracowanym do renderowania na gpu silnikiem jest octan ale tu jak się chce mieć wydajność w renderowaniu na gpu to jednak GTX 980 lub 1080 pomijam Titana bo to cene na poziomie całego budżetu a to model które przekraczaj powyższy budżet jak się zastosuje dwie sztuki przy jednaj trzeba się niezłe nagimnastykować cenowo jak człowiek chce wsadzić procesor i7. Do autora zdecydujs ei na czym bedziesz renderował jesli vray lub corona to ewidentnie kierunek rozwijania procesora tym przypadku i 7 5820, w tym budżecie inwestowanie w xeony jeśli równocześnie na komputerze masz pracować a nie tylko renderować nie ma sensu bo mają naprawdę słabiutki pojedynczy wątek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6800k bedzie dzialac tylko 6800k obsluzy 128GB DDR4 wiec jak chcesz w przyszlosci rozbudowac to 2x16 ale rezygnujesz z quad channel. Moim zdaniem wystarczy Ci 5820k. 6800k ma tyle samo linii co 5820k wiec w przyszlosci mozesz tez sobie wstawić 2 do renderingu GPU. 5820k skrecisz sobie do 4.4Ghz. Mimo wszystko tak jak pisalem 6800k bedzie pasowal do obu konfiguracji.

Tu byl link do drugiej konfiguracji z morele:

https://www.morele.net/inventory/info/xYLz1/

Ta plyta ma lepsze opcje overclockingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokibalboa pytanie czy ma sens wsadzenie koło 250-300 pln w procesor który jest wydajniejszy o góra 5 % i to w niektórych benchmarkach, w sumie jego zaleta jest obsługa większej ilości pamięci od 5820 pytanie jest czy ty w ogóle potrzebujesz aż tak rozbudowanej pamięci czy 32-64 gb to jest i tak dla ciebie fest zapas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ram zdecydowanie 32, 16 to jest nic.
To zależy do czego jak robi interiory to 16 to spokojnie jak ma duże exteriory to nawet 32 to mało szczególnie w przypadku np corony która jest ramożerna. Co do płyty to możesz spokojnie dać ta tańszą tylko sprawdź na stronie producenta czy ramy są z nią kompatybilne te które wybrałeś żeby nie było sytuacji ze najpierw trzeba zaktualizować bios a tobie się komputer nie chce odpalić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokibalboa sorry wczoraj juz nie zaglądałem do działu a widzę ze Sebastian mnie ubiegł Ja wziąłbym Asusa i pamięci od corsaira ewidentnie przemawia do mnie cl 13. A swoja droga 4,5 miesiąca temu kupowałem 64 gb kingstonów hyperix fury black 2133 cl 14 i zapłaciłem koło 1k z jakimiś groszami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokibalboa wygląd zewnętrzny obudowy to kwestia gustu i raczej nie należy się akurat w przypadku komputera roboczego kierować wyglądem w pierwszej kolejności tylko funkcjonalnością obudowy, wentylacja, wymiary akie aby weszło chłodzenie cpu które chcesz kupić w tym przypadku nawet producent nie podaje tej informacji zakładam ze obudowa jest przeznaczona do wodnego chłodzenia, następną sprawa dużo miejsca na kable poza klatka tak aby w głównej przestrzeni nie powalały ci się kable hamujące cyrkulacje powietrza, ważna sprawa to odpowiedniej wielkości i ilości otworów wentylacyjnych , możliwość zainstalowanie dodatkowych wentylatorów, ilość kieszeni na dyski, jak długa możesz wsadzić kartę graficzna szczególnie jeśli się byś w tym kierunku rozwijał no tu akurat ładny parametr posiada ta obudowa 42 cm . Na koniec przechodzę do estetyki jak ktoś lubi aby komputer wygadał jak choinka to akurat jest to dla niego idealna obudowa :) imo akurat nalezę do tych co wyłączają nawet diody i efekt oddychania w urządzeniach logitecha, a chętnie bym wyłączył ten niebieski napis na grafice gigabyta :) Co do koloru posiadam kota co kocha siedzieć na komputerze i nie wyobrażam sobie białej obudowy po tym jak futrzak przyjdzie z deszczowego dworu :) Estetyka to całkowicie kwestia twojego gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności