Skocz do zawartości

Współrzędne


kakakax

Rekomendowane odpowiedzi

Hej:) dopiero zaczynam przygodę z tym programem. Mam pewien problem odnośnie współrzędnych. Gdy rysuje nie wyświetlają się współrzędne (xyz), które określałby położenie kursora. Dopiero gdy zaznaczę obiekt i kliknę w pokazują się, gdzie jest zlokalizowany obiekt. Może coś jest wyłączone w ustawieniach, ale nie potrafię tego odnaleźć. Z góry dziękuje, za każde wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W aktywnym viewporcie też tego nie ma. Wydaje mi się, że ułatwi mi to pracę w programie. Np. przy rysowaniu ściany, mniej więcej pomoże mi określić długość ściany. Chyba, że jest jakiś inny sposób na określenie długości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie Ci pomóc z tym.. Osobiście nigdy nie korzystałem z tego do sprawdzania pozycji kursora, raczej do przemieszczania obiektów.

 

Jak chodzi wymiary ścian, to zależy jak tworzysz budynek: Jeśli tworzysz go weciągając rysunek z cada, co jest chyba dość częste, to ma już odpowiedni wymiar. Jeśli tworzysz je z plane, to wpisujesz wymiary.

 

Ale jak już pisałem, nie mam rozwiązania problemu i architektury raczej nie robię a jak rozumiem tym się chcesz zajmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W max 2016 pozycja kursora, na pasku współrzędnych jest na bieżąco aktualizowana, gdy wybieram obiekt i narzędzie move wyświetla położenie gizmo obiektu - może masz starszą wersję, albo coś wyłączyłeś w opcjach (?)

 

Do wymiarowania czasami najwygodniej jest użyć poprostu box'a ze snapowaniem na vertex, zamiast tej przeklętej linijki XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności