Skocz do zawartości

Pierwszy Zestaw


woj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na wstępie kilka słów o mnie :) Większość czasu zajmowałem się grafiką 2d lecz ostatnim czasem wciagneła mnie 3d :D Interesuje mnie nauczenie się 3ds maxa , cinema 4d i może darmowego blenderka :) Do tego silniki V ray, Octane i corona. Kierunek jaki chce obrać to wizki ogrodów, pomieszczeń i produktów. Trochę ambitnie ale trzeba stawiać sobie w życiu jakieś wyzwania... i właśnie pierwsze wyzwanie prze de mną stworzenie zestawu max 6500zł bez monitorów to już jest.

 

Moja propozycja :

 

https://www.morele.net/inventory/info/tXoqoW/

 

 

p.s

Myślę że spokojnie na tych podzespołach podkręce procka ??:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wez lepsza karte. 2gb pamieci troche malo. 1060 z 6gb wg mnie to minimum.

 

Tak na marginesie 1000zl za plyte? Oszaleli czy co. Kiedys to sie max 300zl dawalo i full wypas z oce itpitd. Dla zasady dziadom bym tyle nie dal. Az ci poszukam zaraz jakiegos porzadnego asrocka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zasilacz zamienię. A co do płyty to jaką wybrać ? Pamięci będzie 32 gb:) tam mi się nie dodało :) a ta 1060 posiada cude ?? Bo slyszalem ze pod blendera silnik by sie przydała czy cuś w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra biję się w pierś ale za 300zl asrocka to na ta podstawę nie znajdzie. Musiałby być inny procesor a rozumiem ze zdecydowales sie na zakup tego 6 rdzeniowego potwora ;D

 

10xx to nowa seria od nvidii a to z założenia posiada cuda. Ja na twoim miejscu raczej bym zjechał z procesorem na rzecz karty graficznej 1070/1080 na 6700k. Byłoby ciut wolniej w renderingu cpu ale wcale nie gorzej w ogólnym rozrachunku a jak cie najdzie na rendering realtime to karta jednak dużo szybsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest dobry i Ci do OC w zupelnosci wystarczy. Ja ma 6700k na 4,5Ghz i OCZ 600 80+ mi starcza w tym 2 dyski SSD i HDD plus 970. Jeden GPU masz to 600 - 650W 80+ bronze starczy a ten semimodular to chyba najlepsza cena na obecna chwile za 630 80+ semimodularny (wypinane kable).

970- 1070 to jakies 1000zł bedzie i performance. Wez 970 lub 1060.

Chlodzenie wez powietrzne Noctua:

http://www.ceneo.pl/30690095

 

Ram wez tanszy 2133 z CL13 lub cl14. 2x8

https://www.morele.net/pamiec-kingston-ddr4-2133-4x8gb-c14-hx421c14fbk4-32-715692/

 

 

Nie wiem czy tak droga obudowa Ci jest potrzebna ;)

 

Moze zwykly zalman Z1 plus wystarczy za 130-200zł w zaleznosci od ilosci wiatrakow..

https://www.morele.net/obudowa-corsair-corsair-carbide-200r-czarny-wyciszony-geck-193-633580/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu jaka ta płytę wybrać by wszystko się zgrało ?? Kingston nie jest lipny przypadkiem:D czyli zrezygnować z tego chłodzenia co podałem wcześniej? a i jakiego tego gtx 970 wziąć bo wersji jest mnóstwo .... już głupieje od tego czytania każdy co innego pisze :( tak to jest jak się człowiek nie zna na sprzęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest dobry i Ci do OC w zupelnosci wystarczy.

 

Tier Four

 

Built down to a low price. Not exactly the most stable units ever created. Very basic safety circuitry or even thin gauge wiring used. Not for gaming rigs or overclocking systems of any kind. Avoid unless your budget dictates your choice.

Thermaltake Smart / Smart M Channel Well Technology (M Suffix, 550P, 650P, 750P) / HEC Compucase (430P, 530P, 630P, 730P) / High Power (1000M, 1200M)

 

także tego. To, że ma ileś tam set watt mocy to nie znaczy, że jest dobry.

 

Różnica w kartach 970 i 1070 jest taka jak 970 i 980Ti. 1070 jest troche szybsza od najszybszej 980Ti.

 

Pamięci - G.Skill Ripjawsy jedne ze stabilniejszych moim zdaniem. Od kiedy kingston przycwanił na wymianie pamięci w dyskach SSD na słabsze od wtedy nikomu nie polecam i sam nie kupuje ich części.

Edytowane przez Xaia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowałem się certyfikatem 80+ bronze . T

 

Znajda sie i zadowoleni uzytkownicy:

 

Pros: It's very silent even in heavy load. No problem with operating Temperature 0℃ to +35℃ cause this psu never reach +35℃ even when I overclock CPU & GPU. I'm very happy with my purchase.

Cons: Maybe a dust filter for the PSU fan will be useful.

 

https://www.goldfries.com/hardware-reviews/thermaltake-smart-se-630w-power-supply-review/

 

Nie modularny w tej cenie moze bedzie na lepszych podzespolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś ryzykować kręcenie takiego sprzętu z takim zasilaczem? Ja tam wolę jednak wydać trochę więcej na porządny PSU i spokojnie spać w nocy. Tę listę z PSU robili ludzie, którzy sprawdzali jakość podzespołów osobiście i póki co nigdy mnie jeszcze nie zawiodła :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe 970 sa w tej samej cenie co 1060, maja ciut gorszą wydajność jakies 5-10%, pobierają więcej mocy 165W vs 120W, mają 3,5gb pamieci vs 6gb z 1060, są cieplejsze i głośniejsze.

juz wolalbym cos takiego

http://allegro.pl/palit-geforce-gtx-1060-6gb-jetstream-i6428407899.html

mam takiego palita ale 1070. To chłodzenie jest bardzo wydajne i ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnych rzeczy się dowiaduje ale co raz większy mętlik się robi w główce hehe może ktoś zarzuci fajna konfiguracje taką jak by dla siebie kupił do 6,5 tyśi :)

 

P.s proszę o wyrozumiałość i poświecenie mi troszkę czasu :) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze grafiki z serii GTX10xx jeszcze z pól roku nie obsłużą żadnego silnika renderującego na gpu brak wsparcia ze strony oprogramowania. Lepiej jak byś się bardziej k ukierunkował na czym chcesz pracować i w jakich silnikach. Ogólnie jeśli to ma być gpu to nie pojedyncza karta graficzne tylko minimum dwie sztuki natomiast do nauki tak naprawdę spokojnie wystarczy w zestawie grafika typu gtx 970.

TU masz zestaw zamieniłbym w nim tylko grafikę na gigabyte gtx 970 G1 https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-i-dl-displayport-gv-n970g1-gaming-4gd-665541/ Nie przejmuj się pseudo niekompatybilnością konfiguratora komputronika to chłodzenie jest jak najbardziej kompatybilne z tym procesorem i płyta pod niego

 

WpnQCDs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v ray, octan , corona cycles Wiadomo że zrezygnować będzie trzeba z któregoś ale tak jak pisałem na początku chce poznać każdy z nich by później wystawić ogólną ocenę i zagłębić się w ten z którym lepiej będzie mi się pracowało. co do modelowania 3ds max cinema 4d bądź blender. Ambitnie wiem lecz wyzwania w życiu trzeba sobie stawić.

 

czy z tą płytą będe mógł w przyszłości poszaleć i zamontować 2 kartę graficzną ? to chlodzenie jest serio lepszcze od tego h110i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trafiłem na taką stronkę zamawiał może ktoś coś kiedyś z niej? www.newegg.com po przeliczeniu cały zestaw wychodzi około 5500zł dziwnie bardzo jakie marże u nas sobie naliczają masakra

 

p.s

Procesory tańsze o 300zł

płyty główne nawet niektóre o 500zł co do ciula ;/

 

już nie wspomnę o kartach graficznych

Edytowane przez woj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w dolarach są bardziej atrakcyjne także osprzęt jak i za oprogramowanie nie raz kupuje pluginy przez amerykańskie strony zamiast przez polskie. Jedyne co do sprzetu to sprawdź jak wygląda sprawa reklamacji i serwisu czy przypadkiem niema także ze są one objęte tylko gwarancja w miejscu zakupu

Co do płyty głównej to masz na niej trzy sloty pci_e pod sli także spokojnie rozwijać ja w stronę grafiki będzie można raczej przy mocnych grafikach ten procesor nie jest wskazany za bardzo do serca takiego zestawu leprze są modele obsługujące 40 linii pci_e

Co do pytania o chłodzenie to najczęściej z tych fabrycznych chłodzeń wodnych należy na dzień dobry wywalić ich wiatraczki nie sa zbyt wydajne anie super ciche czyli koszt ci rośnie średnio o 180 - 200 pln jak chcesz zastosować jakieś ciche i bardzo wydajne wiatraki

Ja na swoim i7 5930k mam założona właśnie noctua nh-d15

przy zegarze pod czas kilkugodzinnego renderingu:

3,7Ghz - 46

4,2 GHz -52

4,75 GHz-60

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie są o niebo leprze tylko przy ograniczonym budżecie dawałem płytę o dobrych parametrach i przystępnej cenie ,sam mam komputery zawsze oparte na Asusie np widze ze ten model staniał na morele https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-x99-a-usb-3-1-x99-quadddr4-2133-gblan-raid-sata3-usb-3-0-atx-665715/ ogólnie są mniej problematyczne jeśli chodzi o podstawowego biosa a współprace z szeroka gamą pamięci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności