Skocz do zawartości

Kodeki w 3ds max 2012


Nornik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Nie wiem jaka jest przyczyna, że pomimo zainstalowanych wielu kodeków, compresorów jak PIC Video MJPG codec i kompresor, DivX różne wersje i.t.d. gdy chcę zrenderować przykładową animację obojętnie czy przez opcję render czy Video Post, pojawiają się tylko 3 możliwości:

1) DV Video Encoder, MJPEG compresor i uncompresed.

2) Views - Grab Viewport > Create Animate sequence to wyskakuje tylko Microsoft Viodeo1, Koder-dekoder Intel.

W maxie wersji 8 było wszystko OK.

Próbowałem na różne sposoby m.innymi Panel Sterowania>programy domyślne - nic z tego.

Bardzo proszę o odpowiedź od kogoś kto wie jak ten problem rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zawsze renderuj pojedyncze klatki do bezstratnych plików graficznych.

Potem łącz to wszystko w zewnętrznym programie.

 

Daje Ci to lepszą kontrolę nad jakością/wielkością finalnego pliku wideo.

Do tego możesz wznawiać rendering lub renderować ponownie wybrane fragmenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie tak robię. Potem otwieram DivX Converter Plus i tam mam możliwość określić bitrate czyli jakość. Dłużej to trwa, ale tak jak piszesz, mam pełną kontrolę nad jakością. Nie wiem dlaczego nie ma Cinepak autodesk. Ale jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze renderuj pojedyncze klatki do bezstratnych plików graficznych.

Potem łącz to wszystko w zewnętrznym programie.

 

Daje Ci to lepszą kontrolę nad jakością/wielkością finalnego pliku wideo.

Do tego możesz wznawiać rendering lub renderować ponownie wybrane fragmenty.

Właśnie teraz się przekonałem, że gdy renderuję w VideoPost zapisany projekt jako plik ifl i jest on zgodny z ilością wyrenderowanych klatek do pliku avi nie skompresowanego, to jest jakiś błąd, plik avi jest tylko do 152 klatki. Sprawdzałem to w RAM Player Maxa. Mam tam jeszcze tylko dwa kodeki - DV Video i MJPEG - tym drugim robi to prawidłowo. Zainstalowałem zbiór kodeków ACE Mega CodecS Pack i niestety ale żadne kodeki nie są widziane w maxie. Czy ktoś na tym forum spotkał się z podobną sytuacją ? W 3ds Max v.8.0 nie było tego typu problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dziękuję, poszukałem trochę na ten temat na forum i poradziłem sobie. Ściągnąłem odpowiednią wersję VDub i kodeko DRDivX5 i teraz rendering robię w VideoPost do pliku jpg, tga lub innego formatu, a potem wczytuję do VD i wybieram odpowiedni sposób kodowania DivX lub xVid(h264 MPEG-4) i jest super. Jak widzę warto najpierw wyszukać odpowiedni temat na forum i skorzystać z przeczytanych porad.

Dziękuję i przepraszam za moje lenistwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności