Skocz do zawartości

Stacja graficzna - praca + renderowanie 24h


omgrotflman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję do biura stację graficzną za około 5k + 2 monitory w rozsądnej cenie do pracy w 3ds max + renderowanie na noc, więc może chodzić czasem przez 24h parę dni. Dużo gotowych stacji jest na xeonach E5 i nie wiem czy są lepsze od i7. Procek nie będzie podkręcany. Doradźcie, czy jakaś gotowa stacja czy składa i ew z jakimi podzespołami. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Xeony są procesorami serwerowymi więc chyba z założenia zaprojektowanymi tak, żeby działać 24h/d. Zapewne maja niższą wydajność niż i7 ale i mniej "prądu zżerają" w czasie pracy. Cena/wydajność pewnie przechyla się w stronę i7, ale na rynku są dostępne sprawne Xeony "z odzysku" za bardzo przyzwoite pieniądze.

Mam dwa "składaki" na Xeonach i nie sprawiają żadnych problemów, działają w różnych warunkach, również przez kilka dni ciągłej pracy, obsługując kolejkę renderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stacja HP Z230 jest ok jest warta swojej ceny 5,500zł ?

 

Nie, za 5500 zł kupisz 6 rdzeniowy/12 wątkowy i7 który da radę bez problemu renderować nonstop tj. 24h/7dni.

 

W koło tego powinieneś krążyć. Nie mniej. Sklep na X :)

tbvybpkmumws.jpg

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to ma chodzić 24/7 a taki cycles ma być niejako z doskoku to warto pomyśleć nad kartą która schodzi dość nisko z poborem mocy gdy jest nie używana. gtx 1060 6gb 1200zl albo 1070 8gb 1900. Co do modeli to raczej różnic w wydajności miedzy producentami nie ma. Jedyne na co warto patrzeć to hałas i temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rice

gtx 1060 6gb 1200zl albo 1070 8gb 1900

 

Aż jestem ciekaw które polecasz 1070 za 1900 zł, bo akurat te które spotkałem mają za słabe zasilanie. Ten układ wymaga 2 wtyczek 8 pin (ew. 1x8 i 1x6) i powyżej >5faz. O dwóch wiatrakach nie wspomnę. Wypada zawsze jak widzę >2000 zł.

 

@omgrotflman

 

Aby była możliwość puszczenia renderka w Blenderze na CUDA GPU.

 

Jeżeli zamierzasz renderować Blender Cycles to pozostaje NVIDIA, bo ten silnik działa najlepiej na API CUDA, niestety taki bug Blendera ;). Co do wyboru karty to GTX 1060 6GB.

 

Najlepszy byłby ten:

http://www.x-kom.pl/p/317002-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6gb-gddr5.html

 

ale może być tańszy :) za ok. 1250

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny 1070tek zaczynają się od 1900

http://allegro.pl/evga-geforce-gtx-1070-sc-acx-3-0-black-edition-i6537852679.html

nie wiem skad on to ma ale z gwarancja evga jest tak jak pisze więc ten model można polecić.

 

tu jeszcze ze sklepu

https://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-1070-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-426018336-3750-981021/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za rady, z kartą graficzną chyba zatrzymam się na tej tańszej, jakiegoś szału na kartę do 3ds'a to chyba nie ma, a ten cycles to tak sporadycznie jak będę chciał zapuścić render projektu na uczelnie czy coś bo mój staruszek z 560ti już nie wydala do blenderka, jedynie ratuje go stare dobre podkręcone 2600k do 4,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 "Nie wystawiam faktury VAT i nie posiadam paragonu. Zaznaczam do gwarancji producenta paragon nie jest potrzebny. Dziękuję", a co to, paser ?

 

Ad. 2 zasilanie 1x8pin!

 

więc gdzie są 1070 poniżej 2K, raczej na fakturę, 2x8pin, >5faz zasilanie, 2x wiatrak minimum ?

 

---

 

a ten cycles to tak sporadycznie jak będę chciał zapuścić render projektu na uczelnie czy coś bo mój staruszek z 560ti

 

Renderuj na CPU, akurat wersja Cyclesa na CPU jest lepsza od wersji GPU, więcej wspiera. Sporadycznie to bez znaczenia. i7-6800k ma wydajność mniej więcej 560Ti (ok. 60% wolniej od 1060), tylko to pełny Cycles i nie ma problemów z RAM, i stabilniejszy mimo wszystko jest Cycles na CPU.

 

Rendering na GPU ma sens jak masz naprawdę słaby CPU (minimum 2x szybciej), masz mocny CPU, ale planujesz więcej niż 1xGPU, wystarcza 1,2,4 lub 6GB, a poza tym lepiej renderować na CPU, z wielu powodów, także lepszego zarządzania wielozadaniowością na CPU przez OS, bo renderując cokolwiek dłuższego na GPU musisz pożegnać się z responsywnością OS i programów przy 1xGPU.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty za bzdury z tym zasilaniem wypisujesz. Na kartach poprzedniej generacji to mialo sens. Na paskalach nie ma zadnego sensu i wielokrotnie bylo to juz ujawniane. Potencjal oc jest taki sam i karcie nie brakuje mocy. I druga sprawa. Dwa wiatraki minimum? A to wg ciebie z trzema karta jest lepsza? Co to za herezje. Podkrecona iobciazona na maxa 80 stopni nie dobija. Ja u siebie max widzialem 74 stopnie przy 38% obrotow wentylatora. 3 wentylatory to wiecej halasu. Zadna zaleta. Tdp 150w. Takie samo jak moj stary gtx560. W tej generacji tylko wydajne duze chlodzenie i ciche wentylatory backplate, gwarancja i palitowy dualbios moze byc czyms na warto zwrocic uwage. Napewno nie ilosc wtyczek zasilajacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury to sam teraz piszesz, jeżeli uważasz, że 1x8pin i 5faz do Pascala 1070 wystarczą, to wystarczy na GTX1060, RX470 itp., ten układ zasilania pracuje wtedy na granicy wydolności z tym chipem, zegarach i takim gddr5. Oczywiście możesz dać OC i żyłować zasilanie nawet na 150%, jakiś czas podziała, może nawet całą gwarancję, tylko drobne niestabilności zasilania i układ robi przyjemny freeze, a z czasem coraz bardziej się zużywa przy tak dużym obciążeniu - freeze murowane nawet na stocku jak karta była często żyłowana. Jak masz 1x8pin to raczej na pewno jest 5-6faz, a to jest wtedy bubel, najgorsze buble mają po nawet 4 fazy i 1 fazę na pamięć, to karty reklamówki, a nie do pracy.

 

Swoją drogą to dobre GTX1070 kosztuje ok. 2200zł (8+2 faz).

http://www.x-kom.pl/p/324253-karta-graficzna-pci-e-zotac-geforce-gtx-1070-8gb-256bit-amp-extreme.html

To jest karta stworzona do GPGPU i nonstopowego obciążenia.

 

3 wentyle to więcej hałasu, a 2 wentyle to więcej hałasu niż 1, ciekawa teoria ?. Akurat tutaj chodzi o utrzymanie temperatury na poziomie nie większym niż 65 stopni na chipie (powyżej 70 to już przegrzewanie), a poza tym trzeba chłodzić pozostałe elementy karty.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem tu nowy, szukam porady. Kolega, który potrzebuje stacji graf. poprosił mnie o zbudowanie zestawu do 6.000 zł pod 3dsmax - najlepiej na 2 xeonach + quadro albo gtx, ze wskazaniem na gtx. Woli markowy używany sprzęt niż nowe składaki. Czy Waszym zdaniem stacja HP Z820

http://allegro.pl/stacja-adobe-hp-z820-2-x-e5-2680-pc3-64gb-q5000-i6558584856.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=207087

albo taki intel

http://allegro.pl/intel-workstation-16-core-2x-e5-2670-128gb-ram-ssd-i6553857354.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=197080

to dobre rozwiązanie pod 3dmax 2016?

Intel nie ma karty więc można założyć gtx albo radeona? No i teraz co polecacie w cenie to 1500 zł jeśli chdzi o kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności