Skocz do zawartości

Czy ten laptop nadaje się do renderingu?


Reynevan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Co moglibyście powiedzieć o możliwościach tego lapka dotyczących renderingu?

 

Model MSI gp 70 2qf

Intel® Core™ i7-4720HQ CPU @ 2.60GHz (8 CPUs), ~2.6GHz

16GB RAM

Windows 7 64-bit

NVIDIA GeForce GTX 950M

 

Oczywiście nie chce go wykorzystywać do jakiś projektów z 10m poly i 4k res. Chciałbym sobie porenderować na studiach jakieś domki, samochody, max fullHD. Boje się, że vray go zajedzie. W stresie prawie 100 stopni. Na początku bałem się że go spalę, a razem z nim biurko. Poczytałem trochę i dowiedziałem się, że te lapki podobno tak mają.... Chce go wykorzystywać co najmniej do 2020 :D

 

Z góry dzięki za rady.

Edytowane przez Reynevan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

niepolecam MSI... generlanie przegrzewają się tzn.. nie ma throttlingu.. ale np flagowy MSI.. i flagowy asus.. to asus.. ma na całej obudowie o 14 stopni mniejszą temperature.. co prawda na procku oba laptopy mają 90-95 stopni w stresie. ale no lapki tak mają nie ma throttlingu.

 

zaraz napisze większego posta.. i zrobie edita.

 

generalnie ej do jakiej kwoty ten laptop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w podkładkę chłodzącą. Generalnie laptopy nie służą do renderowania i kupowanie czegokolwiek powyżej 2c/4t mając na uwadze duże obciążenie jest z deka bez sensu. To są zwyczajnie złomy, bardzo kosztowne buble do wyciągania kasy itd. Jest wiele innych opcji, konto na renderfarmę, liczenie ciężkich scen w domu na stacjonarce, GPGPU...

 

Nie wiem jak duże sceny liczysz, bo wielu wystarcza 2c/4t w mobilu, lub GPU mobilne, bo lepiej poczekać 2x dłużej niż mieć piekarnik pod palcami ;). Ten komputerek potrafi nawet osiągnąć 200W poboru mocy, a ciekawe jaki ma zasilacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renderuje gdy mnie nie ma, prąd też za free więc to nie jest problemem. Zasilacz 120W.

 

Duże sceny tzn ilość poly czy ilość obiektów w scenie? Jeden samochód jakieś 3mln.

 

Rok temu jakoś pozytywnie się o nim wypowiedziałeś...

Spoko, możesz brać, dobra cena i dobry lapek (ciekawe chłodzenie) z b.szybkim procem, praktycznie takim samym jak w tych za 12k - nie liczę tych kombinowanych konstrukcji xnote z normalnymi desktopowymi procami, ale to wyjątki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wśród 4c/8t ten laptop nie jest tragiczny w stosunku cena jakość tzn. dużo nie stracisz, gdybyś miał wydać 12k, najwyżej spalisz tylko 3k za 2 lata :), ale moje zdanie nt. renderowania na takim laptopie itp. też gdzieś tam jest w historii.

 

Laptopa postaw na podkładce chłodzącej i włączaj turbo w renderingu. Wiatrakom nic nie będzie, a poza tym kosztują relatywnie grosze.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności