Skocz do zawartości

Zacinanie się 3ds maxa przy większch scenach


adarch

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Mam pytanie, które chodzi już za mną od dłuższego czasu a teraz znów się z tym problemem borykam.

Mianowicie chodzi o to, że chcę zrobić model fragmentu miasta. Kiedy wrzucam rzut z autocada (uproszczony w miarę) to wszystko się zacina kiedy sobie wyciągnęłam budynki... wiem, że obszar jest spory, ale myślę, że 3ds max jest za dobrym programem, żeby zacinać przy większym obszarze, tym bardziej, że narazie jeszcze nic skomplikowanego tam nie jest wymodelowane. Jedyne co może go przycinać to ilość linii z rzutu, ale myślę, że nie powinien aż tak się zacinać... jest chyba z 5 warstw, domy, drogi itp każde na osobnej.

 

Obszar jest spory i jest wrzucony w cm. Jednostki 3ds'a też mam na cm. Kiedy wrzucałam kiedyś w innych, to rzuty wczytywały się jakieś hmm zniekształcone czasem nawet.

 

Ale program tnie się niemożliwie i nie wiem co mam z tym zrobić... a musi być na to sposób. Nie wierzę, że tylko małe rzeczy można w nim robić:) Bardzo, bardzoo Was proszę o rady.

 

W załączniku screen:)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie attachowałam ich właśnie. Miałam budynki w postaci linii jako grupę i dałam im edit polu a potem shell i tyle, więc nie wiem w sumie czy one są przez to jako jeden obiekt. Teraz akurat nie jestem u siebie na komputerze ale jak tylko wejde to sprawdzę czy to pomoże, więc bardzo dziękuję za radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz z attachować dwa to nie tyle max co ci się może zacinać viewport bo jest masa linii i pamięć grafiki nie wyrabia, dobrze jest sobie elementy podkładu dać na oddzielnej warstwie aby można ja było schować jak nie jest potrzebna, dwa zobacz czy nie pracujesz gdzieś poza obszarem, max strasznie nie lubi lokalizacji położonych daleko od środka współrzędnych co jest częstym przypadkiem jak masz podkłady dwg i ich centrum ląduje gdzie kilkanaście tysięcy od 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności