Zobacz pełną wersję : Living dead: Slowly Death

Strony : [1] 2

Pablo
06-04-03, 17:32
[b] No i stalo sie wkoncu znalazlem troche czasu i chce wziasc udzial w bitwie :)...a wiec bedzie to postac typowo fantasy ktora ugrzezla w bagnie i w polowie stala sie wlasnie tym bagnem..bedzie probowala sie wydostac ale nic z tego :D...rysunek ktory zamiesczam nie jest moj lecz Fenga Zhu -znalazem je w sieci :) To tyle...zobaczymy co z tego wyjdzie:)

[Edited on 9-4-2003 by Tesaurus]

Pablo
06-04-03, 17:34
[b]zapomnialem dodac obrazek:]

Yamakasi
06-04-03, 17:39
NO NO :) Czekam z niecierpliwoscia na update a tak poza tym z jakej strony sciagles ten obrazeczek[rotfl2]

SiD
06-04-03, 17:39
O MY GOD

[wow][wow][wow]

JA nie moge no z samego rysunku tweirdze ze temat jest idealny do bitwy a obrazek az mnie zaszkował jak ty to zrobisz to ja skrzesła spadne jak to zobacze z wrzenia i szczescia ( juz sobie to wybrazam jak leze hihih ) Ja nie moge jkestem pod wrazeniem czułem ze mnie zaskoczysz ale nie miałempojecia ze az tak mocno heheh mam nadzieje ze juz zaczołes cos robic i mogelowac bo az sie pale z nidoczekaniem by to ujzec

zycze powodzenia Pawełku i duszo duszo cierpliwosci ( mi czasami jej brakuje ) hihi

Pablo
06-04-03, 17:43
[b] no dzieki dzieki...SiD...jesli w ogole to wymodeluje heh..bedzie to moja w oglole pierwsza postac jaka zrobie w 3d hehe...zobaczymy...
Yamakasi- stronka to http://www.artbyfeng.com zapraszam na nia tam jest jescze wiecej takich powalajacych obrazkow:]

P.S

Moge prosic ktoregos z moderatorw aby usuneli tego posta gdzie napisalem ze zapomnialem o obrazku a wcale tam nie ma obrazka...sorki ze sie pomylilem:)

[Edited on 6-4-2003 by Pablo]

Eden-3d
06-04-03, 17:48
zajebista jest ta postac ..nie bedzie łatwo zrobic cos takiego ale mysle ze dasz rade:D

Sharp
06-04-03, 17:50
Świetny rysunek, jezeli taki sam będzie model to miodzo:D Czekam na pierwsze efekty...

Tomek Kosiorek
06-04-03, 17:53
[piwo]mi sie bardzo podoba pomysl i jesli go dobrze zrealizujesz to bedzie fajnie bo narzuciles sobie dosc wysoki pulap-ogolnie powodzenia[papapa]

Blooddragon
06-04-03, 18:33
NARESZCIE!!! zamiast gadać wziął się do roboty:D:D

hiehie śmiesny koleś, jakby mu mama pieluchy nie zmieniała[lol2]

Pablo
06-04-03, 18:38
[b] heheh :D...ta...nie zmienial pieluchy i wszystko mu plesnia zalazlo :D:D

al3r
06-04-03, 18:40
Ja tam czekam z niecierpliwocia na pierwsze rendery. Cos ich nie widac, qrde niecierpliwosc to zawsze byla moja wada. Palo wierzymy w ciebie!!!

Pablo
06-04-03, 19:04
[b] no rendery beda dopiero jutro lub dzisiaj poznym wieczorem...gdyz na razie jescze mam inne sprway na glowie...a co do wykonania to hmm...nawet ja sam nie wierze ze to zrobie:(

boms
06-04-03, 20:58
no, no Pablo... nadchodzi Twoja \"chwila prawdy\" ;)[lol2]

wiesz, wedlug mnie nie jest wiekszym probleme wymodelowanie kolesia... jak to mawial pewien grafik 3d: \"diabel tkwi w teksturach\" :D

pozdroofki
powodzenia i cierpliwosci

Pablo
06-04-03, 22:17
[b] ale ja wole to wymodelowac niz chowac texturami :P

Laser
06-04-03, 23:02
Zapowiada się świetnie. Rysunek faktycznie kapitalny, poza 3d mogło by być na forum równierz 2d i tam moglibyśmy takie łobrazki wklejać.

Pablo
07-04-03, 12:11
[b] ale w rysunkach chyba powinnismy wklejac swoje rysunki prawda? a to moj rysunek nie jest:]

Laser
07-04-03, 14:41
aaaaa, myślałem że twój :)
Jasne że tam swoje powinniśmy.

boms
07-04-03, 15:45
Pablo - zle mnie zrozumiales... nie mam na mysli chowania teksturami niedociagniec w modelowaniu... myslalem o czyms wrecz odwrotnym... po prostu chodzilo mi o to, ze zrobc DOBRE tekstury to prawie drugie tyle, co dobrze wymodelowac (po prostu jak wymodelujesz, to zebys nie zepsul modelu bylejakimi teksturami...) :)

pozdroofki
powodzenia...

Bremen
07-04-03, 16:02
Laser --> hiehie...taki dzial juz jest nazywa sie \'rysunki\' :):) :]

Pablo
07-04-03, 16:48
Originally posted by boms
Pablo - zle mnie zrozumiales... nie mam na mysli chowania teksturami niedociagniec w modelowaniu... myslalem o czyms wrecz odwrotnym... po prostu chodzilo mi o to, ze zrobc DOBRE tekstury to prawie drugie tyle, co dobrze wymodelowac (po prostu jak wymodelujesz, to zebys nie zepsul modelu bylejakimi teksturami...) :)

pozdroofki
powodzenia...

[b]a wiec Boms...jak pisalem wczesniej bedzie to moj PIERWSZY model zwyej isttoty wiec nie wiem jak mi to wyjdzie ale chce sprobowac...dzisiaj wieczorem bedzie update:]

pozdrofki

Pablo
07-04-03, 20:28
[b] no i jak mowilem update...na razie nie patrzcie na ksztalt glowy gdyz zaczynam od dolu...wiec jescze czolo dojdzie itd...i jescze bede musial troche ta zuchcwe do gory wziasc...i przy nosie mam jakies zagieca...trzeba bedzie je poprawic :)

mam pytanko jak w Edit Poly zrobic gdy usune jakis face i potem bede mial tam dziure...to jak potem ta dziure zalatac?[co?]

pozdro

Sharp
07-04-03, 20:33
ja pierw w takiej sytuacji spawam vertexy a potem odpowiednio zagęszczam siatke w tym miejscu narzędziem \"cut\"

Archangel
07-04-03, 22:36
Dla mnie pomyslek jest genialny!! Ja nie wiedzialbym nawet jak zaczac taki projekt:)

Moja Bitwa:http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=3279

Dr. eA
07-04-03, 22:45
Originally posted by Pablo
[b]mam pytanko jak w Edit Poly zrobic gdy usune jakis face i potem bede mial tam dziure...to jak potem ta dziure zalatac?[co?]

pozdro

Prosta sprawa. Wchodzisz w edycje na poziomie polygon, wybierasz create i po kolei klikasz te vertexy, przy ktorych lerzy dziura.

maciekazazel14
07-04-03, 22:49
hmm pytanie fajnie ;D cos czuje ze to bedzie luga bitwa :P ale przynajmiej wiele sie tu wszyscy nauczymy ;P

Frenzy
07-04-03, 23:48
Łeh... Pablo, a już myślałem, ze to ty sobie od tak maznąłeś tego szkica, już miałem pisac maila ;-). No nic, udanego modelowania, i nie stawiaj wszystkiego na dokladnosci modelu, pobaw sie tez teksturkami bo Ci ręce odpadną od klikania. Pozdry!

Pablo
08-04-03, 07:12
[b]Andrea-dzieki za odpowiedz...ale spozniles sie dostalem ja wczesniej od Gothmama :] ale ldzieki[piwo]
Frenzy-no pisalem wcezsniej ze to niie moj\":P:P...co do moedlowania do bede sie staral jak moge...a texturki zostawie na sam koniec

Dzisiaj update bedzie

Pablo
08-04-03, 09:22
[b] poczatki modelowania nosa....ehh...cos mi sie on nie podoba...zobacyzmy co z tego wyjdzie

P.S.
nie patrzcie na glowe (ksztalt) jescze sie ja nie zajmuje

ftorek
08-04-03, 09:25
hej!

no nareszcie cos sie ruszylo :))) jupi!!!!

ale na razie wyglada troche jak goryl

powodzenia!!!

Pablo
08-04-03, 09:27
[b]pisalem nie patrzec na glwoe :P...poza tym looknij na rysunek i zoabcz ze on taki nos ma:]

ftorek
08-04-03, 09:28
no dobra dobra - tak sie tylko z toba drocze :)))))))))) khiehie

Pablo
08-04-03, 09:29
[b]hehe dobra dobra...to zobaczysz jak bde sie z TOba droczyl na Twojej bitwie :P:P[lol] (joke)[piwo]

ftorek
08-04-03, 09:35
hehehe

a jeszcze wiesz - troche bez sensu zamieszczac render i pisac \'nie patrzcie\' - przeciez to jakich absurd :)))))) - jak juz zamieszczasz to musisz sie poddac wyrokom \'bezlitosnego, okrutnego i szczerego do bolu FORUM\' :)))))))))

co do doroczenia sie - zapraszam :))))))))

Dr. eA
08-04-03, 09:38
[b]Andrea-dzieki za odpowiedz...ale spozniles sie dostalem ja wczesniej od Gothmama :] ale ldzieki[piwo]

A tak wiedza wszyscy:) Robisz splajnami czy extrudujesz edge? Jak splajny to trudna sprawa (ja ich strasznie nie lubie). No ale i tak powodzenia.

Pablo
08-04-03, 09:38
[b]hahah :D:D...chodzilo mi oto ze po co maja komentowac glowe ze nie jest taka jak na rysunku? wiec musze urpzedzic ze jej jescze nie mofelowalem:P...a co doforum wiem ze jest takei BEZLITOSNE :D:D:D

Pablo
08-04-03, 10:06
[b] hmm...kolejny update...tylko ze qrde...cosmi ten nos nie pasuje:(..macie jakies propozycje co z nim zrobic? poza tym musze jescze poprawic oczodoly i trroche wymodelowac czolo:)

I pytanko....czy robic ta glowe z tylu okragla czy zostawiic tak? bo i tak pozniej wejda z tylu te wieelkie wlosy :)

ftorek
08-04-03, 13:47
hej!

co do tylu glowy - zrob koniecznie - nie jest to duzo roboty a jakby co to miedzy wlosami nie bedzie widac \'pustki\' tylko \'cos\' czyli potylice :))

co do nosa:
sprobuj go zrobic tak ze gorna jego krawedz widocznie przechodzi na policzki
kurcze trudno to wytuaczyc...

pozdro

Pablo
08-04-03, 16:19
[b]....

ftorek
08-04-03, 17:40
hej!

nie o to mi chodzilo... jak masz dostep do obrazkow z eddiem (maskotka \'iron maiden\' - www.ironmaiden.com) to tam mozesz zobaczyc o co chodzi

i wrzucam obrazek ktory moze bardziej wytlumaczy o co mi chodzi...

sprobuj cofnac dolna krawedz nosa

i jeszcze: takie rzeczy jak te zmarszczki na nosie zostaw sobie na poozniej

zrob mu glebsze oczodoly i bardziej okragle - zaznacz kosc ktora ogranicza oczodol od zewnatrz

kurcze no troche glupio sie czuje tak ci to wszystko wytykajac...

oczywiscie to wszystko ja tak widze ty mozesz to widziec zupelnie inaczej - pamietaj ze to twoje jest i nikt ci tego nie moze odebrac

pozdro! i keep on!!

Pablo
08-04-03, 18:08
[b] no wiec...dzieki...ale tylko pomogles mi przy nosie...zrobie tak jak piszesz...a co do reszty to tak chcialem zrobic tylko wiesz ja robie powoli i jescze do tych nie doszedlem aby wglebiac oczodoly, uwidaczniac kosci itp..spoko wodza:]

dzieki[piwo]

NeZik
08-04-03, 18:21
No ja wogole bym nie wiedzial od czego zaczac i jak zaczac jedyne co ostatnio zrobilem to jablko :D ale robie 2 dni tylko mi ten kształt glowy troszke nie pasuje do rysunku ale mysle ze to tylko poczatek :P

Pablo
08-04-03, 18:23
[b] gdybys czytal posty to bys wiedzial:P...wiec mowie ze to dopeiro poczatek i glowa ulegnie zmianom:)

Pindarr
08-04-03, 18:52
Jedno male pytanko:jaka technika robisz ta glowe??

Pablo
08-04-03, 18:54
[b] witam,
Edit Poly...zaczolem od zwyklego Plane\'a na samym dole przy zuchwie i zaczolem extrudowac kolejne wierzcholki

Eden-3d
08-04-03, 19:06
dobze ci idze ..wiesz moze te dziurki od nosa troszke pomiejsz co moze wtedy bedzie oki..[piwo]

Pablo
08-04-03, 19:33
[b] z tymi dziurakmi to ja juz sam nie wiem..jedni mowia ze za male drudzy ze za duze...aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....[pomocy][pomocy]

Barył
08-04-03, 19:45
he dziurki9 mozesz zostawic takie jak sa :) a jak sie zdecydujesz napomniejszenie to nei zaduzo :) ale to tylko moje skromne zdanie :) a mis ie wali maxior i nei wiem czy dokoncze swoja postac... narzie reinstalujeporaz 3 he
-pozdrawiam

Pablo
08-04-03, 19:48
[b]baryl...a nie mozesz sie presiasc na maxa 4?

Eden-3d
08-04-03, 21:16
poprostu te scianki nosa jak widzisz ,sa za cienkie,,tak mi sie wydaje,,,czekam na kolejne rendery[piwo]

Pablo
08-04-03, 21:18
[b] ale ktore scianki? te wew. czy zew?

Eden-3d
08-04-03, 22:28
zewnetrzne[piwo]

Pablo
09-04-03, 08:54
[b] no postaram sie to poprawic...ale nie wiem kiedy bedzie udpate bo dzisaij mam duzo nauki:(((

MeG
09-04-03, 08:59
hey pablo robi fajne modele !!! i to naprawde ciekawe !! bardzo sie ciesze i jestem z ciebie dumna Pablo !!!:)
wiecej!!!

[Edited on 9-4-2003 by MeG]

ftorek
09-04-03, 09:00
olej nauke!!

siadaj do maxa!!!

be free!!!

Pablo
09-04-03, 09:01
[b] nie wiem czy bde tu jescze cos pisal...chyba koncze z tym forum..bo tylko sa przez to klopoty...:(

Blooddragon
09-04-03, 09:04
PAB ty mi tu nie wymiękaj!!

moja rada jest taka zebyś najpierw zrobił zarys scałej głowy a dopiero potem zajmował sie takimi bzdetami jak dziurki od nosa:) łatwiej będzie je dopasować widząc całą głowe.
pracuuuuuj:D[jupi]

Pablo
09-04-03, 09:08
[b] ale ja walsnie mam taka metode..ze jak robie jakas czesc ciala to od razu robie do niej sczegoly...nie wiem tak sie naczuylem

MeG
09-04-03, 09:09
jak to Pablo klopoty z tym forum ??? za duzo sie przejmujesz i tyle a nauke i maxa pogodzic jak mowi sajgon trzeby meic tylko \" dobry plan \" !!

Blooddragon
09-04-03, 09:17
no własnie!!!! ja mam takie plan:

biore książke, otwieram okno i siadam przy kompie. Wiesz, więcej tlenu i te sprawy
następnie wykonyje prosty zamach w efekcie którego ksiażka wylatuje mi przypadkiem, za okno[lol][lol][lol]

Pablo
09-04-03, 09:21
[b]wiecei...ale dla mnei teraz jest wazniejsza nauka niz max...po prostu co mi da znajmosc maxa jak nie bede mial wyksztalcenia sredniego?

a co do forum...to hmm...jestem w rozsypce

Blooddragon
09-04-03, 09:29
nie no rozumiem Cie mam to samo. teraz mam kilku dniową przerwe od maxa, bo trzeba sie troche pouczyć.
Ale dlaczego od razu rezygnowac z forum?!?! przecież nic sie nie stanie jak se mała przerwe zrobiśz:) nie musi 100 postów dziennie pisać:)
trzeba byc twardym:D
pozdrowienia

sith_LORD
09-04-03, 10:30
Pblo ..powiedz mi proszęco znaczy ten znaczek na moim temacxie THE LOST WAR

Pablo
09-04-03, 17:15
[b]Blood nie chodzi oto ze mam nauke i chce odejsc z forum...tylko co niektorzy uzytkownicy maja pretensje do mojej postawy ( min. moderator) daltego nie chce robic im problemow i che odejsc

sith_LORD-niestety nie wiem co to za znaczek..tego typu pytanie pownines skierowac do Adka

SiD
09-04-03, 17:54
Pamietaj Pablko ze mas ztu zawsze wielu przyjaciół i nie popełniaj błedu , rozumiem to ze nauka jest waszna bo i ja sie teraz ucze mam niecały miesiąc do matury i boje sie ze ja zawale bo mało umiem , a co do postów kazdy czytam zawsze i kazdy z nich jest konkretny i w kazdym masz cos do powiedzenia co jest pomocne i dajesz dobre rady sam nie wiele umiesz ale dzielisz sie swoją wiedza i umiejętnosciami z innymi , wiec stary we sie w garsci pamietaj ze My ludziki z forum jestesmy z toba :)

Blooddragon
09-04-03, 18:33
Za co sie wkurzają?!?!?! nie musisz mówić, ale bez przesady, to jest dla ludzi, a nie widziałem zebyś coś złego robił[co?]

aha i gratuluje 1000 posta:D hiehiehie

Pablo
09-04-03, 18:39
[b] nie ze wkurzaja..tylko im nie pasuje ze nie pisze konkretnych postow..oraz to ze robie to tylko aby zwiekszyc liczbe postw...ehhhhhh :(((([no][urwanie glowy]

Fr3d3k
09-04-03, 19:04
Dla mnie Pablo jest super gosciem!!!
Jeszcze nie widzialem zeby mial jakiegos posta niezgodnego z danym tematem. Ma czesto trafne wskazowki i spostrzezenia.
I zawsze jesli moze to pomoze :)
Respect for him:P:D:]:)

boms
09-04-03, 19:06
a\'propos... GRATULUJE 7 gwiazdek!! ;) ******* masz juz status Posting Freak [soczek] (bezalkoholowo - chodze na kurs na prawko)

pozdroofki

p.s. a co do opuszczania forum - moze jak troszke przystopujesz, administrator i moderatorzy odpuszcza Ci grzechy mlodosci...? ;)

Pablo
09-04-03, 19:30
[b]update...

robczan
09-04-03, 19:46
SORRY, ALE JA PODZIELAM ZASTRZEZENIA MODERATORA. Pablo: nieraz napiszesz cos naprawde przydatnego ale twoje niektore posty sa zupelnie bezsensowne i nikomu nic nie daja...(naprzyklad na POMOC -http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=3310(CHOCIIAZ TEN POST TO I TAK DOBRZE W POROWNANIU Z TYM CO NIERAZ NAPISZESZ...)) naprawde, niektorzy moderatorzy i wszyscy, ktorzy moga bardzo czesto zagladac na forum moga miec wrazenie ze piszesz te posty tylko w celu zwiekszenia tych gwiazdek na swoim koncie. ale na tym forum to chyba o to nie chodzi...

robczan
09-04-03, 19:49
PABLO: posting freak ????

Pablo
09-04-03, 20:21
[b]Robczan...hmmm ja tam nie widze nic glupietgo..pytalem sie aby jak anjwiecej sei dowiedec o bledzie...prosze innych o komentarz czy cos nei tak z tym postem co robczan podal...i jak sie juz tutaj wypowiadasz to mogels chociarz cos napisac na temat mojej pracy....ehhh kolejny koles przeciwko mnie :(:(:(:(

MeG
09-04-03, 20:32
bardzo ladnie widze ze pablo sie stara ze swa figura .. i to mnie cieszy !! dalej pablo pokaz im !!!
co do postow to pablo moze i duzo postuje ale ROBI TO W JAK NAJLEPSZEJ WIERZE
nikogo nie uraza jak co niektorzy .. i pisze prawde przytym ...w sumie chce zeby kazdy z uzytk. czul sie doceniony i zauwazony przez innych w sumie to pomaga nasz pablo w utrzymani dobrej ,luznej atmosfery ...

Pablo
09-04-03, 20:44
[b]hmmm...mowisz Meg ze robie dobra luzna atmosfere tak....a teraz co jest? chyba wcale taka luzna to ona nie jest:(...:(...ehh moze nie robmy off-topicu tylko komentujcie PROSZE moja prace..pozdrofki

MeG
09-04-03, 20:48
skomentowalam i jestem z ciebie dumna !!
jak juz wczesniej powiedzialam

ehh powiedzailam co mysle i mi sie zara dostanie pewni

ikim
09-04-03, 22:42
Moje drobne uwagi:):

-zmniejszył bym nieco dolną szczękę i dodał jakies wargi
- nos jest dziwny bardziej jak u świnki a nie upiora z bagien - moze pownien byc trochę bardziej zapadnięty??
- mogłbys dac głębszy oczodól, barziej naturalnie przechodzący w dalszą ześć czaszki
-wyprostuj trochę siatkę bo mimo meshsmootha jest miejscami bardzo poszarpana

- nie dawaj sie i walcz dalej[piwo][piwo]

Pozdrawiam ikim

Pablo
10-04-03, 11:54
[b]no wiec...
- nos hmm no musze cos z nim zrobic...co do oczodolow to jescze ich nei skonczylem...z siatka to ja wyprostuje:)

wrszczie mam wolne wiec bede mogl pracowac:]

podrofki[piwo]

Laser
10-04-03, 13:41
a mi sie nos podoba, co prawda nigdy niewidzialem zadnego potwora z bagien wiec mogę się mylić :)

Caly gosciu sie fajnie zapowiada, i nie przejmuj sie Pablo czasem. Jak sie zaczną studia i praca, to dopiero sie wyrabia :-)

Polg
10-04-03, 14:00
Witam Pablo
wiec tak jak wyzej gość napisał ze nos wygląda troszke jak u wieprzka :]
Co do szczęki to twz bym ją zmienil bo wyglada mi troszke jak u robota taka kwadratowa że tak powiem no ale może taki efekt chciales uzyskac.
Pozdrawiam

PS dzieki za linki :)

Pablo
10-04-03, 14:24
[b]co do szczeki...przyjrzyjcie sie rysunkowi...ona taka naprawde jest !!!

pozdrawiam
[piwo]

robczan
10-04-03, 15:49
mna moje ten nos jest troche chaotyczny i taki troche pokrzywiony, ale reszta na razie moze byc. AHA : pablo ja wcale nie jestem przeciwko tobie

Anibal
10-04-03, 16:36
Pablo, mam takie wrażenie, że źle zabrałeś się do tego projektu, powinieneś najpierw wykonać ogólny zarys głowy, ewentualnie ciała i dobiero dodać szczegóły. Także sposób którym modelujesz nie jest tajlepszy do tak złożonego elementu, proponował bym technike box lub mesz modelingu... ale to tylko i wyłącznie moje zdanie... ja by przynajmniej tak się do tego zabrał:cool:
Pozdrawiam

Pablo
10-04-03, 17:31
[b] no wiec..co donosa...to chyba taki zostaine..moze jescze dam pare poprawek...i amm klopot..jakie zrobic mu teraz oczy?..i nie patzrcie na ucho..bo to wersja BETA :]...oraz czy plugin Shag hair poradzi sobie z tymi wlosami tylnimi? chodzi mi ote grube..bo modelujac je pojedynczo to sie zabije:D...a co do modelinsgu...chce poznac wszystkei metody i teraz padlo na Edit Poly I Plane\'y i .....z reszta sami zobaczcie:)

P.S.
sory ze nie wlaczylem AA

[Edited on 10-4-2003 by Pablo]

NeZik
10-04-03, 17:35
O ja wale jaki wypas 3maj tak dalej ja narazie kompika skonczylem ehh :/:D

boowa
10-04-03, 17:39
Podziwiam zgodność ze szkicem - jak ty te szczegóły zauważasz?

Pablo
10-04-03, 17:40
[b]roobie Zoooma :D:D i proboje zczaic co i jak do czego , gdzie oraz po co [lol]

pozdrofki[piwo]

MeG
10-04-03, 17:49
wow pablo zadziwiasz mnie coraz bardziej swietna pracka swietna i te zabeczki sa piekne !!!
super jestem oczarowana twoim potworzyskiem !! super [piwo]

boowa
10-04-03, 17:51
hehe :) a gdybyś zobaczył teraz moje biurko to załamka, pozwól, że wymienię:

klawiatura, tablet, myszka, monitor (21\'), napój chmielowy i puszki po nim, 2 Playboye, Atlas Anatomii, Atlas Geografii Ciała, paluszki, fajki, szkice, ołówki, Podstawka Warhammera, 5 WhiteDwarfów....uffff i kupa niepotrzebnego badziewia...

...a Ty tylko zoom i over - podziwiam Cię :)

Tomek Kosiorek
10-04-03, 18:10
[spox]no i Pablo pokazuje pazur -ekstra super sie ciesze[jupi]

Szupryt
10-04-03, 18:10
no musze przyznac ze coraz lepiej Ci idzie tworzenie w 3d maxie :D co do tej postaci to mam pytanko. chcesz kazdy wlos modelowac osobno czy jakiegos shaghaira czy cos podobnoego stosowac jesli sie tu pprzyda ?? ale ogolnie wyglada super. powodzenia i moze w koncu zaczne czesciej tu zagladac :D cya

Pablo
10-04-03, 18:14
[b] razej chce zastosowac tutaj shag haira tylko nie wiem czy on bedzie mogl zrobic takie grube wlosy...czekam na odpowiedz na to pytanie :) bo jesli nie zrobi mi takiego to bede musial recznie:([killer]

SiD
10-04-03, 18:23
heheh no teraz tomnie zagiołes stary superandzko gratulujhe a ten pomysł z zebami podwójnie stawianymi jaaki wypasik superr[piwo] gratualcje człowiek :D:D

Eden-3d
10-04-03, 20:09
no no super..z wlosami bedzie walenia pewnie troche a co tam...tak trzymaj[piwo]

al3r
10-04-03, 21:03
Pablo!!!!!! Tak trzymaj stary. Z pocztku patrzac na ta glowke nie spodziewalem sie wiele (szczegulnie ze bawisz sie ta technika po raz pierwszy na powaznie). Ostatni update pokazal power jaki w tobie drzemie. Jesli chodzi o te wlosy, to jak ten plugin stworzy je za male to nie mozesz pozniej ich przeskalowac? Tak tylko pytam, drazu sam sie cos dowiem.
Wracajac do sprawy \"Pabla\" i post freak-a. Gdyby nie on to na moim wvip-ie nie bylo by prawie postow. Ludzie zapomnieliscie o mnie? TAk pusto na moim VIP-ie :( Chyab sie nei obraziliscie na mnie? A tak na serio, wy caly czas posiwecacie na bitwe, czy co?

boms
10-04-03, 21:06
fajnie, fajnie... :) coraz sensowniej to wyglada...

co do wlosow - wydaje mi sie, ze shag nie jest najodpowiedniejszy do takich grubych kudlow... zreszta nie bedzie ich nawet az tak duzo, takze spokojnie mozesz je sobie wymodelowac... :) w poprzedniej bitwie Pit3r robil swojego battlebot\'a (RE5PECT :D) - mial na glowie dredy, ktore bylo modelowane \'recznie\' i wygladaly naprawde swietnie...:)

pozdroofki

p.s. no to ja jak na razie kuleje z moja bitwa... tylko jeden biedy wozek... ale obiecuje, ze jak zarigguje mojego snowboardera i dodam wszystkie potrzebne solvery, helpery i inne badziewia, to stane do walki... :D

Pablo
10-04-03, 21:13
[b] dzieki za komentarze:)...
Al3r- najpierw sproboje z tym shag hairem i zescaluje tak jak Ty mi to powiedziales [piwo] a jak nie wyjdzie to robie metoda Bomsa...czyli modeling manual :D....troche bedzie roboty heh...tylko zanim zrobie te wlosy to jutro biore sie za tulow..bo chce aby byly dobre propocje co do tch wlosow i tulowai :)

pozdrofki[piwo]

boms
10-04-03, 21:35
Pablo - mala rada co do shag\'a - jak chcesz skalowac, to bedziesz musial po wygenerowaniu przez plug\'a wlosow \'prawokliknac\' na kudly i dac \'convert to mesh\' czy jakos tak... wtedy bedziesz mogl spokojnie skalowac, edytowac, spawac...

pozdroofki

Pablo
10-04-03, 21:38
[b] oki..dzieki za podpowiec...a co do shaga..to nawet go jescze nie mam hehe...ma ktos aby go podelsac na @? :)

I jescze jedno...dawac mu zabki u gory po bokach czy zostawic tak jak jesT?

[Edited on 10-4-2003 by Pablo]

Anibal
10-04-03, 23:12
Co do włosów to polecał bym ci pewien sprytny skrypt (pierwszy od lewej) ze zbioru \"cspolytools\", który robi extrude\'a po ścieżce wyznaczonej splain\'em. Bardzo fajny skrypcik, sam go używam...

Jak go będziesz szukał, to masz go w skrzynce skrzynce...

Pozdrawiam i powodzenia

[Edited on 10-4-2003 by Anibal]

Weles
11-04-03, 00:25
\"nie ze wkurzaja..tylko im nie pasuje ze nie pisze konkretnych postow..oraz to ze robie to tylko aby zwiekszyc liczbe postw...ehhhhhh\"

Poważnie ?
buahahahaa

olej to

wg. mnie gdyby nie Ty bardzo wiele pytań wielu osób pozostałoby bez odpowiedzi bo jak widać moderatorzy nie zawsze mają ochotę odpowiadać tym najbardziej początkującym, więc jeśli to prawda raczej nie rozumiem ich podejścia, no chyba że jest może jakaś niepisana zasada że moderator musi mieć najwięcej postów (kretynizm ale kto wie). A co do nabijania postów to w tym momencie mógłbym wypisać parę osób ale Ty napewno do nich nie należysz, a dlaczego to już chyba nie muszę się powtarzać. IMO pisz tak jak teraz a forum napewno jeszcze więcej zyska dzięki Twojej osobie.

Pozdrawiam

ps. a może by zlikwidować licznik postów ?
Nic, kompletnie nic to nie daje, a często wprowadza tylko niepotrzebne zamieszanie, doprowadza do jakiś zgrzytów, posądzeń o pościarstwo itp. ... a poza tym ludzie częściej ocenialiby innych po tym co potrafią, a nie po liczbie postów bo i z tym wydaje mi się że różnie bywa...

[Edited on 10-4-2003 by Weles]

boowa
11-04-03, 00:57
Wiesz co Weles? Masz cholerna rację....

Faktycznie moderatorów tutaj wiela a siedzą cichaczem, zwłaszcza, że wiele potrafią. Niestety wielokrotnie nie ma znaku, że jakkolwiek chcieliby pomóc. Bitwa ma zasady konkursu ale służy głównie do nauki a nie zawsze można uczyć sie tylko na własnych lub na cudzych błędach - czasami potrzebny jest \'autorytet\', który ukierunkuje.

Gotham tu mam pytanie do Ciebie na Open: Co takiemu początkującemu lub mniej zaawansowanemu dadzą uwagi Jury po zakończeniu Bitwy kiedy jego model ma n-tysięcy ścianek i tak naprawdę w większości nie pamięta dokładnie jak robił pewne rzeczy, które w dodatku zapisuje na tym samym pliku?

Wiem, że pomagamy sobie nawzajem lecz czasami jest to tak jakby daltonista opowiadał ślepemu o kolorach tęczy.

Proponuję wogóle przyznanie nagrody publiczności dla najbardziej pomocnej osoby? Co o tym myślicie?

Sorki, że trochę zbiegam z tematu dotyczącego bitwy ale mnie takie jakieś myśli naszły ;)

Nezz
11-04-03, 04:19
[piwo] wlosy modeluj oddzielnie .. tzn nie kazdy oddzielnie ale ja zrobisz np. 10 to puzniej je kopiuj , ukladaj i woogole ;)
moosze powiedziec , ze zaskoczyles mnie mile
gut robota

powodzenia!

[Edited on 11-4-2003 by Nezz]

Pablo
11-04-03, 06:54
[b]Anibal- dzieki [piwo] na pewno sie przyda :)))...
Co do tematu z postami itd....sluchajcie wyszedl nowy regulamin aby nie robic off-topicu z tematu...wiec nie robmy tego...bo tamten rozdial historri jest dla mnie juz zamkniety....pracujcie dalej nad bitwa..i piszcie komentarze:))...dzisaj bedzie biiig update:) 3mta sie[piwo]

P.S.
mam teraz problem...tzn na rysunku postac ma juz swoja forme tzn..jedna reka tak,druga tak i glowa tak...to czy mam od razu tak robic czy moze zrobic prosto i potem dopiero pozniej ja tak wyignac koscmi czy tam CSem?

[Edited on 11-4-2003 by Pablo]

ftorek
11-04-03, 08:12
hej - zdecydowanie polecam zrobienie siatki \'na bacnosc\' a potem jej skrecania

bo skoro ten model to ma byc li tylko model (bez zadnej sceny) to nie bedzie on musial byc jakos baudzo poustawiany a to da sie zrobuic pozniej :)

pozdro!

Pablo
11-04-03, 08:19
[b] z reszta jescze zobaccze..jak bedze mi sie modelwowalo czy lepiej na bacznosc czy od razu w ostatecznej postaci:)..a teraz update

BARDZO wczesny tors

MeG
11-04-03, 08:22
coraz lepiej pablo super swietna postac poki co co tors rzeczywiscie wczesny
czekam na update

Pablo
11-04-03, 08:25
[b] i ma pytanko...sczegolnie tych co sie znaja na anatomi...czy wszystko jest propocjonalnie? bo nie mam zandnych szkicow...jedynie mam w innym okienku ten obrazek tego potwora i z tego robie ten tors

boowa
11-04-03, 09:33
Ciężko cokolwiek narazie na temat proporcji powiedzieć póki nie zarysujesz dokładniej torsu i miednicy.

Pozatym jak rozumiem robisz model ze szkicu Feng Zhu - może poszukaj u niego na stronie draftów tej pracy - przydałaby Ci się.

A jeśli chodzi o to czy robić postać na krzyżu i potem wyginać CSem to myślę, że będzie to trudniejsze niż zrobienie tego odrazu - poprostu forma przechodzenia kończyn i reszty ciała w te gluty może cię przytłoczyć :) ale oczczywiście mam nadzieję, że masz na to swoje sposoby :)

miłej pracy i powodzenia

Laser
11-04-03, 11:46
głowa jest super!! A nad proporcjami sie tak bardzo niemartw. rzecież to nie człowiek. Zresztą nawet ludzie różnych ras mają troszkę inne proporcje.

Pablo
11-04-03, 14:41
[b] update....mowie od razu ze brzuch w wersji BETA :D...i musze poprawic te zebra bo cosmi sie nie podobaja...

pozdrofki

SiD
11-04-03, 14:49
No kurde a to bardzo dobre jest i jakie zbudowane hehe podoba mi sie powarznie mi sie podoba hmm kurdee no jak wy robicie takie małe wgiecia i zmarszczki ?? bo mnie to normalnie bardzo trapi heh nie moge przy swojej twarzy tego zrobic hehe

Nezz
11-04-03, 14:51
heja to znowu ja
mam wrazenie ze roche siatka jest za gesta jak na ten etap modelowania tzn najlepiej jak zamiescisz jakis screen siateczki to bedze latwiej ocenic i pomoc.
Klata jest nie ok. tzn przy kosci obojczykowej jest wklesla a nie powinna byc.powinna byc troche wypukla.Nie doczytalem sie do konca ( ;) ) jak tam planujesz z proporcjami , ale jezeli chcesz wiernie oddac to oc jest na rysunku to albo powiekrz klate/ tolow albo zwiekrz glowe .
GL.

Pablo
11-04-03, 14:56
[b] no dzieki...postaram sie porpawic t klate...Sid..jesli chodzi o te zmarsczki to zwykly extrude:))

a tutaj close-up:)

boms
11-04-03, 16:22
niom... calkiem niezla ta klata poza paroma bledami, ktore juz wytknal Nezz...

a ja jeszcze dodam od siebie, ze zebra sa za cieniutkie, za gesto ulozone i jest ich za duzo... (pomacaj sie, ile Ty masz zeber na odcinku od \'cyckow\' w dol... :P)

BTW, Nezz - dwa razy napisales o zwiekszaniu klaty... :P ;) ale oczywiscie wszyscy wiemy, o co chodzi... :)

pozdroofki
keep it up!

p.s. nawet moja dziewczyna, ktora tez czasem zaglada na to forum poprosila mnie, zeby tak na Ciebie nie \'jechac\' za te posty... moze to po tym, jak zobaczyla na Twojej stronce Twoje zdjecie?[boks]
;)[lol2] (JOKE) ;)

robczan
11-04-03, 17:04
SID : dlaczego co kilka slow piszesz to \"hehe\" albo \"hehehehe\", albo inne kretynizmy??? czytajac twoje posty mam wrazenie ze jestes nienormalny.

SiD
11-04-03, 17:16
Zdaje mi sie robczan czy chesz mnie obrazic ??
ale odpowiem ci na topytanie poniewasz mnie nie znasz !!

Ja mam rózne pojmowanie swiata , i sęk w tym ze nie zawsze jest dobrze , uwarzam ze chodzby nie wiem jak zle było zawsze mozna znaleść dobre strony w takiej sytuacji i warto jest utrzymywać usmiech i optymizm przez całe życie nawet jak łzy ci na oczy życie kładzie , to własnie wtedy trzeba sie usmiechnąć .
Zdaje mi sie ze mnie i tak nie rozumiesz ale to nic , waszne ze ja wiem czego chce hmm a jezeli nie podobaja Ci sie moje posty to rozwizanie jest proste Nie czytaj ich i juz . Koniec kropka

A to czemu tak pisze ze smiechem , to chyba moja sprawa , widzisz jezeli uwarzam ze cos jest zabawne to własnie tak to okazuje jezeli dla ciebie to jest nienormalne hmmm to chyba nie mój a twój problem i brak zrozumienia no nie ?

Pablo super dzienkas , ja zawsze sie zastanawiałem co to są te zmarszczki hmmm no to mój truposz dotanie teraz startosci hehehe ( oops musze uwarzac zeby za duszo sie nie smiac , bo nie którzy nie znaja sie na żartach ) pfff

Pablo dobra robota tylko tak dalej trzymam za ciebie kciuki i wszystko inne heheha ( no znowu teraz to chyba przez te \"hehehe\" zasługuje na gumowy garnitur = kaftan dla czubków ) :P

Ps. U mnie w nastruj zawsze jak mozna zauwarzyć pisze \"Śmiech nr. 1\" to wszytsko wyjasnia chyba co nie ?

[Edited on 11-4-2003 by SiD]

Pablo
11-04-03, 17:17
[b]te!!!! Robczan !!! odczep no sie Ty od niego co? i w ogole nie wjedzaj na innych...on tak robi bo lubi sie smiac !!..gadam z nim dlugo i lepszego kumpla nie mozna znalesc ! :)...a teraz update...

odstawilem na razie na bok postac i zajolem sie tym dolem..tzn tym czyms organicznym hehe....i jak sie podoba?

MeG
11-04-03, 17:25
fajno-paskudnie / w pozytywnym sensie/ to wyglada jak swieze blotko nie powaznie to wyglada kewl !!
widze ze pablo mnie zaskakuje coraz bardziej i to pozytywnie

[Edited on 11-4-2003 by MeG]

SiD
11-04-03, 17:28
Pablo przyjacielu dzienkuje Ci za to , w rzeczy samej na forum nie znalazłem wiekszego przyjaciel jak Pablo , no i nie moge zapomniec też o Tomku Kosiorku a także słodkiej MeG , są tez osoby takie Jak barył , Eden-3d ,Sharp , RadX , i ja wierze ze one mnie rozumieja i toleruja moje zachowanie , bo każdy z nas jest indywidualny niom nie ?

Pablo super textura szokujesz mnie juz teraz , nie wnikam skąd ona jest , ale ta podstawka jest superandzkaa ciesze sie ze mi pomagasz i wiedz ze zawsze mozesz liczyc na mnie :) [piwo] [piwo]

[Edited on 11-4-2003 by SiD]

Conq
11-04-03, 17:37
OOO kurde [boje się] robi wrażenie ! Bardzo realistyczne wklęsłości i oświetlenie. Zdradź mi tą tajemnicę jak tego dokonałeś ??:)

Pablo
11-04-03, 17:40
[b]SID-zawsze do uslug:)..po prostu nie lubie takich reczy jak pisanie postow tylko aby na kogos najechac...jak juz chcesz cospisac to pisz an temat pracy a nie kogos tam !!!
Conq-heh...jak Ci powiem to nie uwoerzsyz:))..cala robota zajela mi niecale 10 min heh....material to tylko tak na chwile jest zriboiony a sama forma zrobiona jest z displace/edit mesh/ i meshh smoth:)

pozdrfki[piwo]

RadX
11-04-03, 18:00
Originally posted by robczan
SID : dlaczego co kilka slow piszesz to \"hehe\" albo \"hehehehe\", albo inne kretynizmy??? czytajac twoje posty mam wrazenie ze jestes nienormalny.
To chyba dobrze, że się cieszy ? Puściłeś tekst jak nauczyciel \"czego się śmiejesz 1 !\" ps. Próbuje postępować tak samo ale nie zawsze się udaje :(

[Edited on 11-4-2003 by RadX]

Eden-3d
11-04-03, 18:18
:) podoba mi sie jest zajebiscie...tak trzymaj ,,zajebisty material[piwo]

Anibal
11-04-03, 18:30
Brawo, ten dół jest naprawde wypasiony...
Widze duże postępy w twojm warsztacie...
Gratuluje i trzymaj tak dalej [piwo]

Szupryt
11-04-03, 18:34
Siemano. No moze byc ciekawie ;) ciekaw jestem tylko jak polaczysz to cos z postacia :D swieta ida, bedziesz mial wiecej czasu na robienie :)

al3r
11-04-03, 18:59
Pablo Ty tak ludzi zaskakujesz ze slow brak. Skubany, jak si erozpedzisz to nei wiesz gdzie koniec. W takim tempie... ta prack azostanie szybko ukonczona (tyczy si emodelingu). Ju znie moge sie doczekac debat na temat mapowania:-) Tak trzymaj stary [piwo]

Pablo
11-04-03, 20:06
[b] no nie boj sie Szupryt jakos to polacze...wszsytko jest przecierz na rysunku:)))...a co do texturek to nawet jescsze nie mam pomysla...ale to dopiero pozniej :))

pzodro[piwo]

Pablo
12-04-03, 08:40
[b] i kolejny update....
-zwiekszylem troche glowe
-poprawilem zebra
-z klata mam jescze problemy :D
-wstepne pokazanie blota z postaca...bez laczenia na razie...

robczan
12-04-03, 09:01
Pablo: oprocz torsu jest gut. ale ta klatka... popraw ja, jest za kwadratowa i za malo \"wystajaca\" tzn. ma za male znieksztalcenia

SiD
12-04-03, 11:39
Jestem mile zachwycenie -zaskoczony , bo bardzo mi sie to podoba i czuje ze bedzie z tego cos wyjatkowego juz teraz prezentuje sie to całkiem niezle a co bedzie jak dołoozna zostanie textura ?? hmmm nie sposób sobie wyobrazic tlyko czekac na reke mistrza :)

boms
12-04-03, 11:54
nooom... z ta klata jest cos nie tak... - ona sie chyba za bardzo odcina od TEGO CZEGOS, a powinna IMO stanowic jedna calosc...

poza tym jeszcze chyba troszke za mala glowa...

pozdroofki

Pablo
12-04-03, 17:13
[b]no klatke poprawie...dopiero teraz wrocilem z dzialki..caly dzien harowalem:((...Boms-czytasz co ja pisze? bo w tamtym poscie napsialem ze tak tylko to zrobilem bez zandego laczenia itp !! wiec wyglada to jak wyglada...

Tomek Kosiorek
12-04-03, 17:32
[piwo]pomogla\"przesylka\"?

Pablo
12-04-03, 17:38
[b] nie uzywalem jej bo skonczyla mi sie wersja trial....robilem innym spopsbem bez zadnych pluginow ta czesc oraginczna:)

pozdro[piwo]

Tomek Kosiorek
12-04-03, 17:52
[piwo]

Phantom
12-04-03, 18:00
Pablo wszystko git...ale troszke...Twoja pracka odbiega od orginału(tak myśle)...po 1. za dużo tego błoteczka...zobacz jak mash na shkicu...jest ono za szerokie w stosunku do reszty...wygląda jak by wpadł w góre...a nie był nią...właśnie te 2 rurki zobacz zlewają się (łączą 2 elementy obrazu górę i dół)...try to change it :D a tak to .:ReSpEcT:. [lol2]

Pablo
12-04-03, 18:03
[b] no spoko...sproboje to porawic..ale wiesz jak z tym cholerstwem ciezko sie walycz i jak trudno to zrobic...ehhh. nie na moje mozliwosci ( i am beinner )

[piwo]

boms
12-04-03, 18:07
sorki, Pablo... faktycznie, nie zauwazylem, co napisales... (pomimo ze czytalem) :P

greetz

NeZik
12-04-03, 18:17
No mi sie podoba tylko wlasnie jakos ta klatka nie pasuje do calosci ;]

Tomek Kosiorek
12-04-03, 18:20
.....jak na razie to wyglada na pancerz ale Pablo mam nadzieje to poprawi [piwo]

Szupryt
12-04-03, 20:30
Hmm jak dla mnie to jak narazie torso jest za kanciate, mam nadzieje ze nie zamierzasz tego tak zostawic.

Sharp
12-04-03, 21:02
Nooo...Pablo...dawno nie byłem na forum i widzę u ciebie duże postępy, tak trzymać! Model prezentuje się jak narazie bardzo ładnie!

Pablo
12-04-03, 21:28
[b] ehh..i to jest wlasnie moj slaby pkt...tzn ta kanciatosc...bede musial z tym jutro powalczyc..i porpawic co do takiej samej formy jak na rysunku....jutro bedzie update....dzieki za mile komentarze:]

[piwo]

Pablo
13-04-03, 09:27
[b] a teraz moze byc taka klata?

Pablo
13-04-03, 10:08
[b] poprawilem jescze ta czesc organiczna...tylko jescze tam nie ma zadnych lczen wiec to bedzie troch4e inaczj wygladao....prosze o comments

Fr3d3k
13-04-03, 13:31
FULL wypas[piwo]
Tylko wg mnie z zebrami cos nie tak jakies takie za cienkie i za geste:D
Pozdrawiam

Phantom
13-04-03, 13:45
Full wypas Pablo !! Jak ty jesteś biginer to ja jestem Matka Teresa...jeszcze tiutaj malutkie popraweczki...i jush jest bosko !!
.:ReSpEcT:. Sprubuj rozlać ten dół...i zrób może wieksze grudki tego błotka...ale i tak jest \"Bardzio Ładne :D\"

Pablo
13-04-03, 15:32
[b] no wiec....zeberka postaram sie poprawic....co do tej masy to dam wieksze grutki,ale chyba nie przesune tak jak mi pokazakeles...gdyz sugerowalem sie rysunkiem i tam wlasnie tak jest presuniete...spojrz na 1 strone to sie dowiesz...i jak mowie to jest moja PIERWSZA postac...no to tyle...

pozdro
[piwo]

RadX
13-04-03, 16:02
moja opinia na temat ostatniego rendera O K***A :o Phantomowi z tym rozlaniem chodzi o MELTA
CENSORED :D

[Edited on 13-4-2003 by RadX]

Pablo
13-04-03, 16:06
[b]wiem o co mu chodzilo...i to poprawie...ale przesunac nie presune:P

NeZik
13-04-03, 19:05
Jest zajebiscie ale nadal ta klatka sie rzuca w oczki :P

Pablo
14-04-03, 09:01
[b] nie mam juz sil na ta klatke...daltego biore sie za wlosy...oto ich poczatki

Pablo
14-04-03, 09:33
[b] i jeidzemy dalej.....:)

ftorek
14-04-03, 11:18
hej!

no pablo - zadziwiasz mnie coraz baudziej :))

ale takie male ale - te \'rury\' ja bym zrobil zdecydowanie bardziej \'organiczne\' - bo na razie wygladaja jak jakis element mechaniczny a bardziej by mi pasowaly wlasnie jako jakies jelita albo cos takiego...

pozdro i powodzenia :)

Pablo
14-04-03, 12:20
[b]no spoko...na razie zajmuije sie wlosami..a pozniej dodam jescze sczegoly itp i zajme sie rurami :)..wsystko calkiem inacezj bedzie wygladac w koncowej fazie :)

[piwo]

SiD
14-04-03, 12:26
To ze jestem pod wielkim wrazeniem to mało powiedziane , słow mi brakuje co ty tu tworzysz , wow , tego nie mozna porównac do nieczego ,\" best of the orginlas\" :)

Pablo
14-04-03, 12:28
[b] no dzieki staram sie jak moge....zoabczymy co z tego wyjdzie na koniec renderu :)..jescze te rece ehhh...bedzie z nimi klopty heh...jedna wieksza druga mniejsza...zoabczymy co ztego wyjdzie

pozdro[piwo]

Szupryt
14-04-03, 12:34
siemano.
szybko Ci idzie. Gdybym ja mial tyle czasu .... :) o ile pamietam szkic to wlosow bedzie jeszcze wiecej tak? Shag hairem sike nie dalo ? :D Ale przyznam ze nie marnujesz czasu.
Powodzenia

Pablo
14-04-03, 15:38
[b]Shag Hair niestety robi za cienkie wlosy....musze niesrtey extrudowac kazdy wlos oddzielnie :(((....no ale jak robic to robic :)))

3mta sie
[piwo]

Phantom
14-04-03, 15:47
No herki to ma super ql :D ale chyba musisz ich więcej zrobić...hehehehe...ale pikne som :D [soczek]

Pablo
14-04-03, 17:14
[b]more....and more...:)

Tomek Kosiorek
14-04-03, 17:16
[soczek] ladne wloski ladne Panie Poczatkujacy(bez ironii:) )ogolnie dobre wykonanie......[spox]

Pablo
14-04-03, 17:29
[b] i jescze jeden render...
no pewnie ze jestem poczatkujacy..nie az tak pozcatkujacy ale wielu rzeczy jescze nie wiem...

dac jescze wiecej tych wloskow??[co?][piwo]

boms
14-04-03, 17:37
tak, daj wiecej wlosow wychodzacych z czubka glowy... bo na razie wiekszosc wychodzi z potylicy... :P

pozdroofki, Panie Poczatkujacy... ;)
Pan Sredniopoczatkujacy... :P

SiD
14-04-03, 17:41
Pablo nie powiem nic bo brak mi słow , wiesz co to znaczy ze praca jst atomowa i dobrze wykonana , super ci to wyszło jak dołozysz texture i jeszcze błotko to powalasz komisje na kolana , powaga pewnei jzu leza bo sobie to wyobrazają hehehe :)

Tylko tak dalej a jest na 1 miejscu

Pablo
14-04-03, 17:46
[b] dzieki za kometarze:]...dam wiecej wloskow...i chyba je troche wydluze....zreszta sami ocencie...

lukasz
14-04-03, 18:18
byłoby jeszcze lepiej (moim zdaniem) jak byś zrobił łagodniejszcze przejscie między ciałem a ta masą , tak żeby się bardzo nie odcinały od siebie albo trochę zwęźił w miejscu łączenia - tak jak na obrazku, pozdrawiam

Pablo
14-04-03, 18:20
[b]Lukasz....gdybys czytal wczesniejsze posty to bys wieddzial ze to jes tylko tak pokazane aby zobacysz jak to wygalda...tam nie ma zadnych laczen dopiero sie pozniej za to wezme..na razie jestem zajety torsem

pozdro
[piwo]

BLUKA
14-04-03, 18:38
Calkiem fajnie,super tempo czy ty wogóle spisz?[dresik]

Pablo
14-04-03, 18:48
[b]BLUKA heh...ja wcale duzo w maxie nie siedzie...mam duze prezwy...wiecie nauka i min., jeezdenie na dzialke :(...siedzie tak ok 2-3 no moze 4 h dziennie

pozdro[piwo]

lukasz
14-04-03, 19:21
Pablo, strasznie wolno ładuje mi się forum a ty masz chyba najbardziej rozwinięty temat ze wszystkich ( niezłe tempo) więc wczytuje tylko ostatnie strony, widziałem jak zacząłeś prace i nie spodziewałem się ze tak dobrze to się rozwinie (gratulacje) a jak ja bym mógł pozwolić sobie na 3-4h maxa dziennie to bym był:D
powodzenia

Fr3d3k
14-04-03, 19:47
Witam!
Wydaje mi sie ze ten chopek jest odrobinke spasiony (kark i klata za grube) w porownaniu do szkicu gdzie jest hudy i widac ze nie jadl przez pewien okres :D
Ale to tak sie tylko czepiam :D[piwo]
Pozdrawiam

Pablo
14-04-03, 20:07
[b]no fakt...jesli uda mi sie to poprawic to to poprawie...dzieki za uwage:]
[piwo]

Archangel
14-04-03, 23:27
Jak dla mnie to full wypas service :D tylko przychylil bym sie do opini ze koles jest za gruby a moze raczej dziwnie rozciagniety na boki. Tak na marginesie to tez bym tak chcial modelowac jak ty :(

Pablo
15-04-03, 08:16
[b]dodalem wiecej wlosow...i chyba je troche wydluze ale to dopiero pozniej...teraz wezme sie za porawke torsu i tych rurek..
pozdro[piwo]

Tomek Kosiorek
15-04-03, 08:23
:) jedna rzecz mi tylko cos jakby psuje-polaczenie szyi z torsem-nie czytalem wielu postow wiec moze sie powtarzam sorki jesli tak[uczeń]

Pablo
15-04-03, 08:24
[b]nad szyja jescze porpacuje..musze ja wydluzyc gdyz tak jest na rysunku...dzieki za uwage i nie powtarasz sie :)

[piwo]

Tomek Kosiorek
15-04-03, 08:29
:)juz wiem czemu- u takich \"miesniakow\" sa duze miesnie \"kapturowe\"-dochodza dosyc wysoko i\"stapiaja\" szyje- o to mi chyba chodzi.....??

Pablo
15-04-03, 09:56
[b] na rysunku az tak szyja sie nie chowa....trza to poprawic...a w miedzy czasie zrobilem inne rurki....jak sie podoba?

MaggeM
15-04-03, 10:24
NO no no [rotfl] widze ze niezle ci to wychodzi.. Udalo cisie w duzym stopniu przeniesc ta postac do 3d.. jeszcze wiecej szcegolow i bedzie pieknie... A jakie texturki zrobisz?? masz juz pomysl??
super [soczek]

Pablo
15-04-03, 10:47
[b] Na razie nie mysle o texturkach tylko o samym modelowaniu...a jak bede mial problem z texturkami to napisze do samego Fenga Zhu i spytam sie jakie by widzial tam kolory:D...a teraz update...polaczylem juz tors z czescia dolna...nie patrzcie na ta czesc organiczna a raczej jej dol ze sa takie trzepy...musze to popraawic...a teraz moge sie wkoncu wziasc za rece:]

P.S.
mam jakies szanse aby sie znalesc chociarz w pierwszej dziesiatce?:(

[Post został wyedytowany: 15-4-2003 by Pablo]

boowa
15-04-03, 10:48
Bardzo fajne:D

... tylko popracuj nad włosami bo narazie bardziej przypominaja gałęzie - na szkicu są rozwiane i nie tak ciężkie... no i ten brzuch jest moim zdaniem ciut za gruby...

ale ogólnie cool [piwo]

SiD
15-04-03, 11:33
No i to jest to na co czekalem jedyny powód dlaczego nie skomentuje tego tak jak bym chciał to to ze , nie jest to skonczone jeszcze i brakuje textur hehe i to jest własnie to ...........

Jezlei chodzi o prace to jest zajebiscie superandzka ( sorrka za wyrazonka , ale to z wrazenia )

Pablo
15-04-03, 11:55
[b]Boowa co do tych wlosow to zobacze co sie da zrobic....ale wkoncu nie wiadomo czy to sa wlosy czy moze galezie :D....oki a teraz update...czylo BARDZO wcezsna forma reki

MeG
15-04-03, 11:59
wyglada swietnie pablo !! super moj fav tej bitwy naprawde nie mam zastrzezen !!

Pablo
15-04-03, 13:01
[b]dzieki Meg :))..postarm sie aby wygladalo jak najlepiej:)

[piwo]

Archangel
15-04-03, 13:34
Pablo nie wiem jak to robisz ale to jest niesamowite !! Jak bedzie nadal tak genialnie to az strach sie bac :D

gabrielwigierski
15-04-03, 17:07
Bardzo dobra praca pablo. dobrze bys poprawil ten nosek tego stwora. wyglada troszke jak u prosiaka:D:D zmieniejsz go i zrob jakby naciagnieta skore na resztki nosa z odslonionymi dziaslami. tak masz na szkicu mniej wiecej przynajmniej tak sobie to wyobrazam. Bardzo mi sie podoba:D

Pablo
15-04-03, 17:11
[b]gABRIEL-hmm no nie wiem zobacze jescze...ale z daleka az tak ten nos nie rzuca sie w oczy...zobaczymy co sie da zroibc
Archangel-hmmm no normalnmie robi..edit poly i to wszychooo reszta to wyobranie i jedyny rysunek :D

[piwo]

[Post został wyedytowany: 15-4-2003 by Pablo]

dawid
15-04-03, 17:15
sjuper, tylko bym sie dalej klay czepial, ze kwadratowa, i ręka to samo. :)

Pablo
15-04-03, 17:17
[b]Dawid....jakbys czytal wczesniejsze posty to bys wiedzial ze reka jest w wrersji BETA i sa to dopeiro poczatki....z reszta nie wymagajcie ode mnie za wiele bo jak juz mowilem to jest moj PIERWSZY organiczny MODEL !!! wiec prose....
[piwo]

NeZik
15-04-03, 17:45
No wiec wiesz wogole wszystkie Twoje prace mi sie podobaja ale nie o tym mowa ta klatka nie wiem spróbuj ją lepiej połączyć jakoś z dołem bo to wygląda jakby panczerz z głową stał na jakimś podeście :] a ogolnie zejebioscie

Willow
15-04-03, 17:58
Ja!!!!!!!!!!!!!!Istne cudo!!!!!Gdybym ja tak umiał [heh....][wow][wow][wow][wow][wow][wow][wow][wow]

teluumen
15-04-03, 19:12
Hmm... Pomysl jest fajny... Ale moznesz takze zrobic cos takiego jak by tu wlasnie o tego gluta chodzilo. Czyli w trakcie konsumpcji :P. Glut jest cool, choc zawsze zadzilem ze takie rzeczy warto tylko poprzez texture uzyskiwac. opstac jest troche za kanciasta. A tak to git spox i jak jeszcze sie tam mowi... Czolki mu zmien na bardziej elastyczne.

Pablo
15-04-03, 21:37
[b]Tellumen...hmm no nie wiem zobacze jak uda mi sie to poprawic to to poprawie...ale jak juz wczesniej pisalem ze jestem pcozatkuajcy w tych sprawch i to jest moj peirwszy organiczny model..wiec NIE WYMAGAJCIE ODE MNIE ZA WIELE !!!

pozdro[piwo]

Laser
15-04-03, 23:03
niezle bardzo to wygląda. Ta ręka naprawde super sie zapowiada. Ja z dłonią bezskutecznie walcze...

Sharp
16-04-03, 07:18
Bez tekstur przypomina mi to postać uwięzioną w bryle lodu...będziesz chyba musiał skupić się nieco na teksturce błocka z tamtego szkicu żeby to później ładnie wyglądało, ale i tak model wygląda jak narazie badzo ładnie, tak trzymać:D !!

Pablo
16-04-03, 09:09
[b]Sharp....na razie zajmuje sie modelowaniem...a texturki to calkiem inna para kaloszy [lol]...a teraz update...zrobilem na razie kstalt reki i dloni..tylko to szystko jest jescze kanciate i troche zniekssztalcone..dopiero nad tym pracuje aby to mialo jakis wizerunek :D

boowa
16-04-03, 09:13
wiesz Pablo ona jest nienaturalna - to fakt... ale inna para kaloszy, że mistrz Feng Zhu taką namalował :)

Pablo
16-04-03, 09:15
[b]wiem ze taka jest bo robie tak jak jest na szkicu..a druga reka to juz w ogole kosmos :D:D

boowa
16-04-03, 09:33
to dla zachęty zobacz jak inni sobie radzą z twórczością Feng Zhu :)

powodzenia

Pablo
16-04-03, 09:34
[b]haha....widzialem to :P..ale ja nie jestem tym innym :P:P...to sa profesjonalisci...i wiedza co robia..a jak juz pisalem to jest moj PIERWSZY model...wiec ine czepiiajcie sie :(:(:(:((

Eden-3d
16-04-03, 09:38
hmm bys musial troszku popracowac nad palcami rzucaaj sie w oczy[piwo]

boowa
16-04-03, 09:39
Oj Pablo nie przesadzaj - z tego co widzę po twojej pracy to różnica między wami jest taka, że ci \"inni\" kasują za to kupę szmalu a ty robisz to dla siebie :)

...a poziom zbliżony

Pablo
16-04-03, 09:41
[b]Boowa no dzieki :)))..staram sie jak moge...
Eden-gdybys czytal to co pisze to bys wiedzial ze palce sa w pcozatkowej fazie !!! ehhhhh

Eden-3d
16-04-03, 10:50
sorki niezauwarzylem[piwo]

Pablo
16-04-03, 11:59
[b] no i update...qrde z tymi palcami mam ;problem...musze jescze nad nimi popracowac :(...a teraz dodalem to cos oplatajace jego ramie\":]...i chyba troche odejde od glownego rysunku....z reszta zobaczy sie jescze:)

SiD
16-04-03, 12:28
ręka jest superandzka ale troskzu jak sie przyjzec palce ma mało roemne hmm chodz z drugiej strony to błotniak i mało co ma foremne hehe i bardzo dobry pomysł jest tyh zył , lub kabelków wkoło reki :)

gabrielwigierski
16-04-03, 12:50
Jak bedziesz mial probelmy ponawijaj tych smeici tych kabelkow (flaczkow) na to ramie. Ladnie to zamaskuje i nikt nei zauwazy:D:D

Gotham
16-04-03, 15:39
[b]haha....widzialem to :P..ale ja nie jestem tym innym :P:P...to sa profesjonalisci...i wiedza co robia..a jak juz pisalem to jest moj PIERWSZY model...wiec ine czepiiajcie sie :(:(:(:((

Nie obraź się Pablo... Model bardzo fajny... Ale jeśli to jest twój pierwszy model to ja jestem świnka morska... Chociażby przedział czasowy twoich prac na twojej stronie... 2001-2003...

NeZik
16-04-03, 17:54
Ty jakbys czytał posty to byś wiedział że to jest jego pierwsz ograniczona postac a nie model!! ;]

Pablo
16-04-03, 18:01
[b]Gotham....Nezik dobrze napisal...nie jest to moj pierwszy model...lecz jest to moja PIerwsza postac....i mowie calkem powznie

[piwo]

NeZik
16-04-03, 18:12
jush sie nie moge doczekac jak bedzie ta postac skonczona :D

Tomek Kosiorek
16-04-03, 18:14
....oj Pablo.....widzisz jakie utrapienie sprawiaja forumowicze jak cos szybko i sprawnie idzie?? ja go nie mam na szczescie:( Podoba mi sie twoja praca....[wow]

Pablo
16-04-03, 20:02
[b]dzieki Tomek za mile slowa :]...teraz daje Wam render z troche innego ujecia...nic nie dorabialem...w tym rederze widac jak zle palce sa zrobione..daltego musze je poprawic i potem biore sie za druga reke:)

[Post został wyedytowany: 16-4-2003 by Pablo]

Sharp
16-04-03, 20:08
Noo....są troche za długie i zbyt powyginane ale i tak jest cool:D

Phantom
16-04-03, 21:16
Pablo Masta mój [rotfl2] takie 2 kosmetyczne uwagi :P
1. te gródki w tych miejscach dają złudną myśle myśł (przypadek) że są kolanami tego pana...mógbyś je spłaszczyć troszke...
2. ta symetryczność :) mógłbyś przemieścić tą rureczke gdzieś inndziej...przedłużyć ją i dać jej koniec w innym miejscu...
Ale i tak jest wypasik :D:D:D

Pablo
16-04-03, 21:18
[b]hmm..dzieki za obrazek i komentarz..co do rurki...to przesune ja :)..a co do tych niby kolan..hmm to tak naprawde ich nie ma bo zostaly kopletnie pochlonone przez to blotko i zneatrualizowane...wiec jednak tak zsotanie:))))

pzodro[piwo]

Pablo
16-04-03, 22:30
[b] no wiec udpate...zrobilem te rurki..i troche pobawilem sie dlonmi...ale i tak to jesce nie to :(((..na dzis juz koniec..czas haśśśki :))..jutro dopiero po poludniu update...gdyz wyjedzam...ehhh

pozdro

Conq
17-04-03, 07:27
Pablo muszę ci powiedzieć, że to co widzę to materiał na pierwsze miejsce w konkursie. Super pomysł, super wykonanie i najbardziej według mnie, to ujęcie kamery. Wybrałeś moim skromnym zdaniem najlepszy widok (czuć tą perspektywę).

Pablo
17-04-03, 07:47
[b]dzieki za mily komentarz...ale niestety tak pewnie nie bedzie...jak bede przynamniej w pierwszej dzieisatce to sie bede bardzo cieszyl:)))...a nad postacia jescze wiele poprawek...

podzdro[piwo]

boms
17-04-03, 07:47
Pablo, jesli masz problemy z reka, to zrob ja najpierw ODDZIELNIE, a pozniej przeskalujesz, obrocisz dolaczysz i zweldujesz wierzcholki... w koncu reka powinna byc dosc szczegolowa, jesli bedziesz prezentowac swoja postac w takim widoku...

pozdroofki

Pablo
17-04-03, 07:58
[b] Boms no i jednak tak zrobie...dzieki za dobra rade..niedlugo wrzuce nowa dlon:)

pzodro[piwo]

Pablo
17-04-03, 08:33
[b]za rada Bomsa robie od nowa reke....oto jej poczatki

P.S.
jescze te paznokcie musze poprawic...

pozdro[piwo]

boowa
17-04-03, 08:39
Wiesz co Pablo?... nie sueruj sie ludzkimi dłońmi - ta jest zbyt ludzka a temu monstrum potrzeba wystających knykci, długich palcy i szponów... przynajmniej w-g mnie :D

pozdrawiam

Pablo
17-04-03, 08:44
[b]no ale podstawe ludzkich dloni ma..wiec tak dlatego zaczynam...a pozniej dopiero wezme sie za sczegoly..nie boj zaby :D:D

pozdro[piwo]

KAIN
17-04-03, 11:50
A propo dłoni to mógłbyś zrobic zwisające kawałki oderwanego mięsa:D:D
A poza tym to świetny model!
Powodzenia!!!!

KAIN

imprecis
17-04-03, 14:16
Hehe widze ze nie tylko jestes maszyna od postow lecz rowniez w modelowaniu:)
Bardzo fajny modelik[wow]

Pablo
17-04-03, 16:26
Originally posted by KAIN
A propo dłoni to mógłbyś zrobic zwisające kawałki oderwanego mięsa:D:D
A poza tym to świetny model!
Powodzenia!!!!

KAIN

[b]hmmm co do tych zwisow...to raczej nie zrobie...bo ten koles sie nie rozklada tylko jest pochlaniany przez to blotko...i na rysunku tego nie ma..

pozdro[piwo]

Pablo
17-04-03, 21:24
[b]oto poczatki drugiego ramienia...muse jescze go troche bardziej zaokragolic...

pzodro

pazzi
17-04-03, 21:54
Może się czepiam, Pablo, ale przeszkadza mi coś w Twojej postaci. Odbieram ją ogólnie z zachwytem ale głowa, moim zdaniem, mogłaby być wysunięta do przodu. On krzyczy, coś go boli, niewątpliwie to postać przeżywająca emocje... a wówczas(nawet zwierzak) trochę się garbi, zmienia się jego (pionowa) geometria ciała....

Jeszcze lawa... Ta zastygła już, powiedzmy u podnóża jest zaokrąglona.

Powodzenia[mruga]

Pablo
17-04-03, 21:56
[b]no wiec...Pazzi:)))...dziekuje za komentarz...ale musze Cie sprostwac:P heh...mianowicie ja dopiero zaczynam modelowac ta postac..i jak skoncze wsyzstkie czesci ciala dopeiro zaczne ukaldac to szystko jak na rysunku...a co do tego blotka i na dole co sa te strzeppienia to tez to poprawie..bo narazie tak tylko dalem aby stalo :]

pozdrowienia:)

NeZik
18-04-03, 09:55
Wiesz jush nawet sie ta klatka nie rzuca w oczki ;)

Pablo
18-04-03, 11:21
[b]update....

boowa
18-04-03, 11:23
No pięknie :D Pablo zaczyna szaleć :) hehehe.... bardzo mi się ta rączka podoba - możesz dorzucić siatkę tej rączki?

pozdrawiam[piwo]

dawid
18-04-03, 11:24
jeszcze nad palcami popracuj zeby nie byly takie kanciaste

Pablo
18-04-03, 11:32
[b]heh Boowa...ale Ty szybki jestes z tymi komentarzami..ledwo cowrzuce udpate juz Boowa leci :D heh

pzodro[piwo]

boowa
18-04-03, 11:42
No ładne ładne :) mam nadzieję, że popracujesz nad tym aby tą rąsie bardziej uorganicznić bo narazie jest taka \"sztywnie\" mechaniczna.... ale jestem pod wrażeniem....

pozdrawiam[piwo]

Pablo
18-04-03, 11:45
[b]no na razie chce wymodelowac cala reke i dlon a dopiero pozniej te miejsca gdzie jest kanciate zaokraglic:)

dzieki

pozdro[piwo]

Eden-3d
18-04-03, 13:03
no super.podoba mi sie... skaczyrz reke i za texsturki sie wezmiesz pewnie co[piwo]

Tomek Kosiorek
18-04-03, 14:15
....ja widze oprocz tego co juz zostalo powiedziane, ze glowia sprawia wrazenie, ze jest na slupku nie na szyi-jakos brak jej \"polaczenia\" z reszta ciala....:)ale moze tak powinno byc?[wow]

SCORPI
18-04-03, 14:22
lol nie wiedzialem że to tak będize wyglądać! nie spodizewałem sie :) nio spoko... a i fajny ten pomysł z viwe image file! :) aj ile to można sie nauczyć :) dzięki :) chyba sie nei obrazisz jak będe też tak robić? [lol2] mam jeszcze jedno pytanie masterze... jak sie w maxie outzoomuje obraski w takich okienkach? bo zoom tio ja umiem ale za ** nei moge odzoomować.... ?

[Post został wyedytowany: 18-4-2003 by SCORPI]

dawid
18-04-03, 14:24
co to jest to cs poly?

Phantom
18-04-03, 16:21
No piknie pablo piknie...jeszcze tylko rączka..:P małe poprawki i będzie Cudeńko :P Pozdrawiam...

Pablo
18-04-03, 16:56
[b]no wiec po kolei:
Tomek-glowe dopiero pozniej ustawie w odpowiedniej pozie i poprawie szyje

Scorpi-hmmm jesli masz myszke z kolkiem to koliem zoomojesz lub odzoomojesz:)

Dawid-jest to skrypt dzieki ktoremu moge extrudowac poligony po linie narysowanej wczesniej...tak wlasnie robilem wlosy

pozdro[piwo]

SCORPI
18-04-03, 16:59
maszynki z kółkiem nie mam :( ale dawid już mi pomógł :) ctrl i prawy przycisk zoom ctrl i lewy outzoom, albo odwrotnie? jakoś tak.. nie wiem który to prawy a lewy bo używam tableta :D

[Post został wyedytowany: 18-4-2003 by SCORPI]

Szupryt
18-04-03, 21:31
No widze ze idziesz caly czas do przodu :) duzo sie podczas robienia tej pracki pewnie nauczyles :P nie no ladnie wyglada i ta prawa reke widze dokladnie modelujesz, zebys tak wszystko ladnie modelowal :P

Anibal
18-04-03, 23:40
A jednak skrypcik się przydał... fajna sprawa co [piwo]
A tak pozatym to niezłe postępy zrobiłeś podczas tej bitwy, i jakby to brano tylko pod uwage to napewno być wygrał:)
Powodzenia

Pablo
19-04-03, 09:25
[b]dzieki za komentarze....dzisiaj prawodpodnie bedzie update...ale nie wiem bo wiecie sa swieta itd....troche mam roboty w chacie....

pozdro

Pablo
19-04-03, 12:20
[b]no i update....skonczylem dlon...tylko ona ma takie ksztaltyyt jak widac...nie jest za bardzo oryginalna tlyko taka foremna...ale wkoncu taka jest na rysunku i ona jest bardziej juz w formie mutanckiej heh...pozniej dojdzie tam texturka z bumpem wiec lepiej bedzie wygladac...teraz jescze muse tylko dac male poprawki..gdziniegdzie pozakaroglac i poprawic to blotko i biore sie za texturowanie....ehhhh