Skocz do zawartości

[architektura] mediateka


ma_ry

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem zrobić dom, w którym to co zwykle poziome jest pionowe, tak więc zamiast korytarzy sa schody i windy, granice między funkcjami to roznice poziomów zamiast ścian, nie ma hallu przy wejsciu, zamiast niego jest "wieża wejsciowa".

projekt jest bardzo teoretyczny, chciałem raczej sprawdzić w nim czy się tak da myśleć o architekturze, więc nie pytajcie, czy wogóle jest sens takie coś budować i czy się da.

budynek stoi nad brzegiem kanału w przemysłowej dzielnicy niemieckiego miasta Munster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...wiecej prosze bo "mniej znaczy nudniej!" ;)

 

projekt ładny ale kiepsko podany ;p

ale jak mawiaja niektórzy "dobry projekt nawet w cadowskiej aksonometrii powinien dobrze wygladac" :D

ps: szkoda ze nie dało sie rowno poustawiac kwadraciki..bo to takie mało "faszystowskie" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku miały być kwadraciki w odstępach 2/3a, ponieważ proejkt poswstał z ciągu liczb (zresztą pisanych w pociągu, na kolanie) 16-9-16-9-16-9-16, i tym podobne (kombinacji jest sporo), później (żeby było bardziej faszystowsko - w końcu sa też tacy jak peter_muler) ilość kondygnacji - tyle żeby elewacja zmieściła się w kwadrat. projekt więc został najpierw opisany i policzony, dopiero potem narysowany. a jak się już zacznei rysować, to wszystko się przestawia, rekomponuje i ciągle undo i redo...;) a tak naprawdę to ustawienie miało akcentować funkcję: te dwie wieże z lewej (prawie zlepione) to właściwa funkcja mediateki, dostępna dla użytkowników, środkowa, niezabudowana, to wieża wejsciowa, komunikacyjna (żeby podkreślić jej ważność obróciłem ją o 90stopni względem całego układu, ale co się będę rozpisywał o urbanistyce), natomiast ta wieża z prawej to wieża biurowo- administracyjno - magazynowa

 

co do renderu - jest faktycznie brzydki, teraz kiedy widzę go nie tylko na moim domowym monitorze (który - jak wiadomo - szelma - kłamie) to trichę wstyd, że wstawiłem go na to forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności